Jak przygotować delegację?

Jak przygotować delegację?

Sekretarka to niejednokrotnie nieodłączny element prezesa. Przejmuje większość jego spraw i układa kwestie formalne tak, żeby wszystko odbywało się w zgodzie z planem i w określonym terminie. Jakie jeszcze obowiązki przechodzą na sekretarkę? Jak powinna przeprowadzić delegację dla swojego szefa?

Zazwyczaj klasyczna umowa stanowi, że wśród powinności sekretarki wskazać można zarządzanie pracą biura, zapisywanie spotkań, obsługa klientów oraz przygotowywanie delegacji. Ostatni element listy wymaga mnóstwo umiejętności i niejednokrotnie zmysłu logistycznego.

Warto wyjaśnić, że często delegacje to krótkie wyjazdy zagraniczne na konferencje, sympozja, targi lub rozmowy z klientami. Odpowiednio przygotowany wyjazd powinien odbywać się spokojnie i bez kłopotów z transportem czy posiłkami.

Tak naprawdę sama delegacja to przede wszystkich zarezerwowanie biletów lotniczych w obie strony, znalezienie hoteli oraz wyżywienia i transportu na miejscu. Oprócz tego istotne jest ułożenie kolejności spotkań oraz materiałów, które wspomogą konsultacje biznesowe.

Zdarza się, że prezes lub kierownik prosi o wskazanie charakteru każdego spotkania, powodu oraz miejsca i godziny. Sekretarka powinna zatem przekazać pełny wykaz, który jest logiczny i możliwy do wypełnienia.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous W jakim celu korzysta się z development center?
Next W jaki sposób zwalnia się podwładnego?

Może to Ci się spodoba

Sekretariat 0 Comments

Jak zbywać akwizytorów?

Akwizytorzy i przedstawiciele handlowi to nie tylko zmora osób prywatnych, ale również większych firm i przedsiębiorstw. Denerwują nachalnością i nie reagują na jednoznaczne uwagi. Jak umiejętnie zbywać natrętów i handlarzy?

Mała firma 1Comments

Jakie powinności ciążą na sekretarce?

Sekretariat jest bardzo ważnym działem dla wielu małych i średnich firm. Właśnie tam przenosi się większość formalności i podejmuje wspólników i kontrahentów. Jakie obowiązki ciążą na sekretarce? Czy jest niezbędna

Sekretariat 1Comments

Kto organizuje delegację przełożonemu?

Zazwyczaj sekretarka jest prawą ręka kierownika. Załatwia większość jego obowiązków i organizuje sprawy formalne tak, aby wszystko odbywało się w zgodzie z planem i w wyznaczonym czasie. Jakie jeszcze obowiązki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post