Kariera na botoksie

Kariera na botoksie

W Polsce coraz więcej pracowników osób decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej. Nie są to już tylko osoby pracujące na stanowiskach kierowniczych w korporacjach. Na zabieg z wykorzystaniem botoksu czy mezoterapii igłowej korzysta coraz więcej pracowników niższego szczebla.

Botoks znany też pod bardziej fachową nazwą jako toksyna botulinowa typu A to białko toksyny wytwarzanej przez bakterie o nazwie Clostridum botulinum. W zabiegach kosmetycznych zastosowanie znajduje oczyszczona toksyna, charakterystyczne jest bowiem dla niej to, że zmniejsza uwalnianie acetylocholiny odpowiedzialnej za to, że wiązania nerwowo-mięśniowe kurczą się.

Z kart historii botoksu

Toksyna botulinowa jest dość dobrze znana medycynie, choć pierwotnie wykorzystywano ją przede wszystkim do leczenia kurczu powiek oraz zeza. Szeroka grupa odbiorców poznała ją stosunkowo niedawno, botoks szybko stał się jednak lekiem szczególnie pożądanym wśród pań. Nie mogło być jednak inaczej, jego stosowanie przyczyniało się bowiem do miejscowej redukcji zmarszczek, a efekt potrafił utrzymywać się nawet przez pół roku. Przełomowy dla historii botoksu okazał się rok 2002, wtedy to bowiem Światowa Organizacja Zdrowia zdecydowała o dopuszczeniu go do kosmetycznego leczenia głębokich zmarszczek zwłaszcza, jeśli znajdowały się one w przestrzeni między brwiami. Dziś jest to zabieg powszechny cieszący się powodzeniem również ze względu na wysoki poziom jego bezpieczeństwa.

banner-klinikamurano-1

Botoks i jego działanie

Stosowanie zabiegów z wykorzystaniem botoksu jest w stanie przynieść nam wymierne rezultaty. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście wygładzanie i redukcja zmarszczek utrzymująca się przez okres od sześciu tygodni do nawet sześciu miesięcy. Oczywiście, skuteczność zabiegu nie jest uzależniona wyłącznie od tego, jaka ilość botoksu zostanie wprowadzona. Duże znaczenie ma również to, w jakim miejscu zostanie przeprowadzony zabieg i jakie są indywidualne cechy pacjenta. Zawsze warto też stawiać jedynie na wysokiej klasy botoks przy założeniu, że będzie on wstrzykiwany przez doświadczonego lekarza w profesjonalnym gabinecie.

Kto powinien zainteresować się botoksem?

Zmarszczki nie zawsze pojawiają się w tym samym czasie, zaskoczeniem nie powinno być więc dla nas to, że jeśli nasza mimika twarzy jest dość silna, z problemem tym będziemy mieli do czynienia relatywnie wcześnie. Wcześnie też warto zdecydować się wówczas na zabiegi z wykorzystaniem botoksu, pozwolą one bowiem na zachowanie młodego i świeżego wyglądu.

Gdy mówimy o efektach zabiegu konieczne wydaje się podkreślenie, że bardzo trudno jest oszacować je z pełnym przekonaniem. Co więcej, należy liczyć się z tym, że w pewnych okolicznościach konieczne będzie również zastosowanie tak zwanych zabiegów komplementarnych.

Dziś botoks to najczęściej stosowany zabieg medycyny estetycznej w Stanach Zjednoczonych, a liczba 5 milionów zabiegów przeprowadzonych w ciągu roku nie może nie imponować.

Kwestie związane z bezpieczeństwem

Mówiąc o zabiegach z wykorzystaniem botoksu należy mieć na uwadze to, że na całym świecie są one wykonywane już od ponad trzydziestu lat. Co więcej, toksyna botulinowa jest z powodzeniem wykorzystywana także w leczeniu zeza oraz dziecięcego porażenia mózgowego. W medycynie estetycznej wstrzykiwanie botoksu aspiruje dziś nawet do miana najczęściej wykonywanego zabiegu na świecie.

Sama toksyna botulinowa jest bezpieczna dla organizmu między innymi dlatego, że nie rozprzestrzenia się drogą nerwową. Działa jedynie miejscowo, a same dawki stosowane przez medycynę estetyczną są wyjątkowo niskie. Są one bez porównania mniejsze od choćby tych, jakie wykorzystuje neurologia, gdzie używa się dawek nawet dwudziestokrotnie większych i nawet wówczas nie mówi się o ryzyku z tym związanym.

Oczywiście, w pewnym momencie możemy mieć do czynienia z powikłaniami, te jednak występują rzadko i mają jedynie charakter czasowy. Ustępują maksymalnie po kilkunastu tygodniach i najczęściej są spowodowane błędami technicznymi.

Mezoterapia igłowa na wypadanie włosów

Wstrzykiwanie botoksu nie jest jedynym zabiegiem, na który możemy zdecydować się odwiedzając gabinety zawodowo zajmujące się medycyną estetyczną. Jeśli naszym problemem są wypadające włosy, coraz częściej możemy przekonać się o tym, że z powodzeniem jesteśmy mu się w stanie przeciwstawić. Rozwiązaniem może się okazać mezoterapia igłowa, a więc zabieg, który przewiduje nakłuwanie skóry głowy i aplikowanie specjalnych koktajli, których zadanie polega na odżywianiu włosów.

Oczywiście, włosy nie zawsze wypadają z tego samego powodu. Najczęściej dzieje się tak dlatego, że mieszki włosowe ulegają degradacji, terapii ma więc sens jedynie wówczas, gdy nie doszło jeszcze do ich całkowitego zaniku. Za taki stan rzeczy mogą odpowiadać dość zróżnicowane schorzenia – niedobory pokarmowe, zatrucia i choroby.

Mezoterapia igłowa zwraca na siebie uwagę jako zabieg leczniczy, którego podstawowym celem jest poprawa kondycji skóry oraz jej skuteczna regeneracja. Choć jednak najczęściej kojarzymy ją z zabiegiem, dzięki któremu możemy walczyć z cellulitem i rozstępami, jej skuteczność została potwierdzona również w przypadku wypadania włosów, któremu trzeba się przeciwstawić. Co ciekawe, sam zabieg nie różni się w zależności od tego, jaki ma być jego cel końcowy, Zmiany dotyczą jedynie składu mieszanki i metod, które są stosowane podczas jej aplikacji.

Previous Innowacje i bezpieczeństwo w zarządzaniu informacją w biznesie
Next Pracownicy sezonowi pilnie poszukiwani. Głównie w gastronomii i produkcji

Może to Ci się spodoba

Pracodawca może odwołać pracownika z urlopu wypoczynkowego, ale może to być dla firmy kosztowna decyzja

Odwołanie pracownika z wakacji oznacza, że firma powinna zwrócić zatrudnionemu środki, które ten poniósł w związku z odwołaniem. Mogą to być środki wydane na organizację wypoczynku i koszty powrotu do domu. Zwrotem mogą być

Wypowiedzenie porozumienia o wydłużeniu okresów rozliczeniowych

Od kiedy Państwowa Inspekcja Pracy przedstawiła swoją ocenę porozumień o wydłużaniu okresów rozliczeniowych do 12 miesięcy nie milkną komentarze na ten temat. W opinii PIP pracownicy powinni mieć możliwość wypowiedzenia

Autonomiczne drony zmienią rynek pracy. Wkrótce mogą zastąpić pracowników ochrony

Drony latające bez udziału operatora są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w wojskowości, lecz również w usługach cywilnych. Niedawno ruszyły pierwsze regularne, długodystansowe loty między Warszawą a Pułtuskiem i Sochaczewem. Coraz częściej drony stosowane

Kadry 1Comments

Outsourcing procesów rekrutacji pozwala oszczędzić czas i koszty. W Polsce popularność takich usług jest jednak wciąż niewielka

Światowy rynek outsourcingu rekrutacji stałych rośnie w tempie 15 proc. rocznie. W 2016 roku jego wartość może wynieść 4,9 mld dolarów. Na Zachodzie z tego typu usług korzysta coraz więcej firm, m.in.

Pracownik nie ma obowiązku odbierania służbowych SMS-ów i e-maili podczas urlopu

Pracodawca nie powinien wymagać, aby jego podwładny był dostępny podczas urlopu wypoczynkowego. W praktyce wielu pracodawców oczekuje jednak, że pracownik pozostanie w kontakcie telefonicznym czy e-mailowym, a pracownicy z różnych powodów akceptują ten

Podatki 1Comments

W jaki sposób określa się wypłacalność przedsiębiorstwa?

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że nawiązywanie współpracy bywa ryzykowne. Aby w przyszłości nie mieć problemów finansowych dobrze jest sprawdzić wypłacalność kontrahenta. Jak to uczynić? Na wstępie warto powiedzieć, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź