Kiedy można wyrzucić faktury?

Kiedy można wyrzucić faktury?

Przepisy wobec dokumentacji w firmie zmieniają się i żeby działać zgodnie z prawem trzeba aktualizować swoje informacje na bieżąco. Dokumenty mogą zawierać w sobie wrażliwe dane dotyczące klientów czy też samej firmy, więc kiedy jesteśmy legalnie zwolnieni z obowiązku przetrzymywania niektórych plików?

Faktury w 2022 roku

Niezależnie od tego, czy świadczymy usługi, czy też sprzedajemy produkty, mamy obowiązek wystawienia paragonu, a na życzenie klienta – faktury. Kiedy natomiast możemy wyrzucić stare dokumenty?

Według prawa możemy pozbyć się dokumentacji sprzed 5 lat, więc w roku 2022 możemy zlecić niszczenie dokumentów do roku 2016 włącznie. Niezależnie od tego, czy dane znajdują się na papierze, dysku, czy w chmurze, to po 5 latach od wystawienia możemy legalnie je zniszczyć. Jednak jak upewnić się, że dokumenty które posiadamy zostaną zutylizowane w odpowiedni sposób? Jest na to rozwiązanie – zaufanie firmie, która specjalizuje się w zabezpieczaniu i usuwaniu tego typu treści.

Dysk twardy, czy papier?

Aby być pewnym, że pliki nie trafią w niepowołane ręce, to warto zaufać firmom, które oferują profesjonalne niszczenie nośników danych – HSM-Recycling jest jedną z nich. Zajmują się także archiwizacją plików, dzięki czemu we współpracy z nimi możemy zapewnić sobie bezpieczeństwo danych od samego początku ich istnienia, a następnie kiedy przyjdzie ich czas, to zajmą się niszczeniem danych.

Jeśli chcesz zapoznać się z całym procesem utylizacji dokumentów, to na stronie https://hsm-recycling.pl/pl/niszczenie-dokumentow/ znajdziesz wszystkie informacje, które mogą Cię interesować.

Prowadząc firmę warto jest mieć kontakt z kontrahentem zajmującym się kompleksowo ochroną tego typu danych – pięć lat to długi okres i w przypadku wycieku, to Twoja firma odpowiada za nieodpowiednie zabezpieczenia, dlatego warto zaufać specjalistom.

Praca z firmą archiwizacyjną – czy warto?

Zlecanie tego typu zadań poza firmę może wydawać się niepotrzebne, jednak po zrozumieniu całego procesu z pewnością każdy doceni plusy jakie niesie ze sobą zaufana firma archiwizacyjna. Dla nich najważniejsze jest bezpieczeństwo i specjalizują się w tym, aby dokumenty Twojej firmy nie wpadły w niepowołane ręce. Pomagają w utrzymaniu porządku w dokumentacji, co jest szczególnie przydatne podczas pracy z wieloma klientami i pomaga to szybko reagować w ramach nieoczekiwanych problemów.
Dlatego nawiązanie współpracy z tego typu firmą niesie ze sobą wiele korzyści, które pozwolą na sprawniejsze działanie Twojego przybytku. Dodatkowo jeśli potrzebujesz przejść przez proces digitalizacji plików, to także w tym Ci pomogą. Nie czekaj i sprawdź jak HSM-Recycling może pomóc Twojej firmie!

Previous Hotel POZIOM 511 – miejsce na konferencje firmowe i spotkania biznesowe na najwyższym poziomie
Next Etykiety na rolce - ile kosztuje druk etykiet?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Praca zdalna a telepraca

W dobie pandemii COVID-19 zmieniło się wiele, właściwie dotyczy to każdej dziedziny życia, w tym także rynku pracy. Panująca przez dłuższy czas sytuacja zobligowała Ustawodawcę do wdrożenia nowelizacji w przepisach

Wiadomości 0 Comments

Jak firmy mogą dbać o ekologię?

Ostatnio wzrosło zainteresowanie kwestią ekologii i ochroną środowiska. Zwykle tematem interesują się osoby prywatne, które na własną rękę walczą o poprawienie stanu przyrody. Zauważyć można jednak prawidłowość, która pokazuje, że

Wiadomości 0 Comments

Benzyna na stacjach może jeszcze potanieć

Tanieje benzyna na rynku hurtowym, co może się przełożyć na obniżki cen w obrocie detalicznym. Natomiast nie należy się spodziewać niższych cen diesla czy autogazu. Zdaniem analityka rynku paliw z firmy E-petrol gaz

Wiadomości 0 Comments

Crowdsourcing – czym są usługi crowdsourcingowe?

Poszukiwanie nowych, alternatywnych rozwiązań jest konieczne do rozwoju każdej firmy. W wielu przedsiębiorstwach opiera się to na „burzy mózgów” – dzięki temu każdy pracownik może mieć istotny wpływ na wydarzenia

Wiadomości 0 Comments

Poliuretanowe warstwy ochronne w motoryzacji

Motoryzacja: Poliuretanowe warstwy ochronne w trakcie ich aplikowania łączą się z powierzchnią ładunkową pojazdu (zobacz: izosolux.pl). Warstwa jest nanoszona pod ciśnieniem dzięki temu każde miejsce jest tam bardzo dobrze, szczelnie

Wiadomości 0 Comments

Zużywamy coraz więcej danych. Orange Polska wprowadza więc internet o prędkości 1 Gb/s

Średni transfer danych w gospodarstwach domowych jest dwukrotnie wyższy niż jeszcze w 2016 roku, a zapotrzebowanie na szybki internet jest coraz większe. To sprawia, że operatorzy stale pracują nad ulepszeniem swoich ofert.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź