Najlepsze hostingi dla firmy IT

Najlepsze hostingi dla firmy IT

Pierwszym krokiem przy zakładaniu serwisu internetowego jest wykupienie domeny internetowej, drugim – hostingu. Wybór hostingu jest o tyle ważny, że wybieramy go na rok – w tym czasie możemy cieszyć się funkcjonalnością wybranej oferty, ale i musimy borykać się z jej niedogodnościami.

Jak wybrać najlepszy hosting?

Na rynku są dostępne zarówno hostingi darmowe, jak i płatne. Plusem opcji darmowej jest minimalizacja kosztów całej działalności, jednak wówczas musimy godzić się z wieloma możliwymi niedogodnościami – darmowe hostingi wiążą się z koniecznością akceptacji nachalnych reklam, częstymi awariami oraz ograniczoną funkcjonalnością – niewielka przestrzeń dyskowa, niewielki transfer danych, brak obsługi konkretnych technologii.

Na rynku spotkamy wielu hostingodawców. Wybierając konkretnego, najlepiej poradzić się osób, które mają już doświadczenie w tej kwestii – zarówno znajomych, jak i przeglądając fora internetowe czy rankingi hostingów. Trzeba jednak zachować do nich dystans – nigdy nie
wiadomo, kiedy dostępne na nich informacje są szczere, a kiedy kupione przez daną firmę.

Dobrze zdecydować się także na konto reseller hosting, przydatne zarówno freelancerom, jak i firmom dostarczającym klientom strony internetowe. Polega ono na pełnym dopasowaniu usług hostingowych do potrzeb konkretnych klientów, którzy samodzielnie mogą administrować swoim kontem, tworzyć skrzynki e-mail czy bazy danych, a przy tym martwić się o stronę techniczną. Przy tym dane poszczególnych klientów są od siebie ściśle odseparowane, dzięki czemu wzrasta bezpieczeństwo korzystania z usług. Przydatne są również kreatory stron internetowych i wersji mobilnych, ułatwiające pracę.

Oferta hostingów

Do wyboru mamy zasadniczo trzy rodzaje hostingów – hosting współdzielony, wirtualne serwery prywatne (VPS) oraz serwery dedykowane. Na początek działalności albo dla małych firm wystarczający może być niewielki hosting – w cenie 300-900 zł rocznie. Jednej witryny o większym natężeniu lepiej wdrażać korzystając z serwerów VPS i dedykowanych – mogą one być ściśle dostosowane do potrzeb konkretnych klientów.

Hosting współdzielony to usługa podstawowa – zawiera określoną przestrzeń dyskową na stronę WWW, możliwość rejestracji własnej domeny oraz skrzynki pocztowe dla pracowników. Dobrze się je obsługuje korzystając ze standardowego oprogramowania, dlatego są dobre dla małych firm.

Serwer dedykowany wiąże się z wynajęciem fizycznego serwera, dostarczonego i obsługiwanego przez hostingodawcę, którego zasoby są zarezerwowane dla konkretnego klienta. Możliwe jest zainstalowanie własnego systemu i oprogramowania. Ceny są jednak wyższe – od 300 nawet do kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Wirtualne serwery hostingowe to kompromis pomiędzy powyższymi opcjami. Niska cena łączy się z gwarantowanymi zasobami dyskowymi i możliwością instalacji własnego oprogramowania. Ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Strony ładują się szybciej, co zwiększa komfort użytkownika.

Previous Ubezpieczenie assistance za granicą to nie luksus, tylko przezorność
Next Wahania kursów walut wpływają na ceny błękitnego paliwa

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Dług w wyniku nieściągalnych należności – jak nie wpaść w błędne koło zadłużenia?

Prowadząc własną działalność gospodarczą bardzo łatwo stać się ogniwem w łańcuchu zadłużenia. Czasem słyszy się tłumaczenia dłużników, że nie są w stanie uregulować własnych zobowiązań, gdyż nie mogą ściągnąć należności

Sytuacja większości firm w Polsce w tym roku poprawiła się

2018 rok był bardzo udany dla polskiej gospodarki i rynku pracy – ocenia Polski Instytut Ekonomiczny. Dobra koniunktura przełożyła się na kondycję firm, dla których największym problemem pozostaje jednak presja płacowa i wzrost kosztów

Do internetu trafia 30 proc. wydatków reklamowych firm

Reklama internetowa rośnie w siłę. Szacuje się, że w ciągu pięciu lat rynek wzrósł o 50 proc. Udział internetu w łącznych wydatkach reklamowych w Polsce w tym roku sięgnie zaś 30 proc. Choć wciąż jeszcze dominuje

Kim jest rekruter?

Rekrutacja to proces, który większość osób przeżyła minimum raz w życiu. Stres przed tym wydarzeniem często jest potęgowany przez obawy przed spotkaniem z rekruterem. Ale czy zastanowiło Cię kiedyś, jak

Koncerny chcą wspierać polskie firmy. Szukają innowacyjnych rozwiązań

Start-upy wykorzystują nasze technologie informatyczne do stworzenia czegoś nowego, a my pomagamy im w osiągnięciu dojrzałej postaci ich produktu czy usługi i wyjściu do klientów na rynek – mówi Michał Jaworski, członek

Przed świętami liczba przesyłek wzrasta o 70 proc. Firmy kurierskie szykują się do szczytu już od września

Blisko połowa Polaków zamierza w tym roku kupić prezenty przez internet – wynika z badania Deloitte. Wydatki w tym kanale wzrosną o 8,6 proc., podczas gdy budżet na prezenty w ogóle ma być tylko o 3,4 proc.

2 komentarze

  1. koers
    06 lipca, 16:10 Reply
    W Hekko kupisz zestaw z domeną Pl za 54 brutto i całość powinna działać pierwsza klasa. Konto 100 GB transferu - ja na takim trzymam wiele serwisów i nawet nie zbliżyłem się do górnej granicy parametrów, nie mam powiadomień, wszystko śmiga.
  2. goptel
    21 lipca, 16:21 Reply
    Zdecydowanie dzielone w hekko - trzymam u nich serwis od naprawdę bardzo dawna, a nic złego się tam nie dzieje. Przynajmniej jak na razie największy plus tego serwera to jakość jego działania. Nie sprawiają problemów, całość jest naprawdę stabilna, tak więc nawet nie zamierzam czegokolwiek kombinować.

Zostaw odpowiedź