Ubezpieczenie assistance za granicą to nie luksus, tylko przezorność

Ubezpieczenie assistance za granicą to nie luksus, tylko przezorność

Wbrew pozorom na nieprzewidziane zdarzenia podczas wojaży poza Polską można się przygotować. Taką możliwość daje polisa car assistance, która zapewni pomoc, gdy nasze auto zawiedzie.

Członkostwo w Unii Europejskiej daje możliwość nieskrępowanego przemieszczania się po Starym Kontynencie. Polacy coraz częściej z tego korzystają, wyjeżdżając autem na samodzielnie zorganizowane wakacje.

Przygotuj się

Nie ma co ukrywać, że samochodowy wyjazd za granicę na drugi kraniec Europy to prawdziwe wyzwanie. By taką eskapadę wspominać tylko z przyjemnością, należy się do niej właściwie przygotować. Pamiętajmy o:

  1. przeglądzie technicznym pojazdu,
  2. zaplanowaniu trasy, noclegu, rozrywek w miejscu pobytu,
  3. wymaganych dokumentach.

Ten ostatni punkt obejmuje nie tylko paszporty (dowody osobiste), komunikacyjne OC, Zieloną Kartę, dowód rejestracyjny, prawo jazdy, Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (jeśli w Polsce korzystamy z publicznej służby zdrowia) czy winiety. Powinniśmy zadbać również o ubezpieczenie assistance za granicą.

To polisa, która ułatwi nam życie w razie wystąpienia nieprzyjemnych zdarzeń podczas pobytu poza Polską. Dzięki niej otrzymamy pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach, gdy zawiedzie nasz samochód.

Sprawdź zakres usług

Car assistance ma różne wersje, które różnią się zakresem przysługujących nam usług. Oczywiście, im bogatszy pakiet, tym większa jest jego cena. Jednak gdybyśmy musieli z niego skorzystać, będzie to dla nas bardziej opłacalne i komfortowe niż samodzielne organizowanie pomocy w obcym kraju.

W zależności od wariantu ubezpieczenie assistance za granicą może obejmować:

  • próbę naprawy auta na miejscu awarii, np. ładowanie akumulatora,
  • dowóz paliwa we wskazane miejsce unieruchomienia,
  • holowanie pojazdu w razie jego unieruchomienia wywołanego usterką techniczną,
  • transport samochodu w razie jego uszkodzenia spowodowanego wypadkiem albo działaniem czynnika zewnętrznego, np. siły przyrody,
  • pokrycie kosztów noclegu (zakwaterowania) i podróży do miejsca pobytu lub zamieszkania w razie poważnej usterki pojazdu.

Dopasuj najlepszą ofertę

Zanim kupimy ubezpieczenie assistance za granicą, ustalmy, czego – jakiego rodzaju pomocy – będziemy bezwzględnie potrzebować, a bez czego sobie poradzimy. Po wybraniu konkretnej opcji, dokładnie zapoznajmy się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU). Po co? Może się bowiem okazać, że holowanie, owszem, nam przysługuje – ale tylko do 100 km od miejsca defektu, a spać będziemy nie w czterogwiazdkowym hotelu, tylko pensjonacie.

Previous Kiedy warto wziąć kredyt obrotowy?
Next Najlepsze hostingi dla firmy IT

Może to Ci się spodoba

Rośnie znaczenie firm rodzinnych na rynku pracy

Ponad 70 proc. polskich przedsiębiorstw to firmy rodzinne. Jak pokazują wyniki badań, młodzi pracownicy chętnie wybraliby pracę w takim przedsiębiorstwie. Mają one wizerunek pracodawców, którzy dbają o pracownika i u których można liczyć na

Firma 1Comments

Szkoła Biznesu – zaktualizuj swoją wiedzę i postaw na swój rozwój

Zarówno cyfrowa transformacja firm, jak i dynamiczny rozwój nowych technologii sprawia, że menedżerowie muszą nieustannie się kształcić. Studia biznesowe pozwalają uzupełnić wiedzę, a także rozwinąć praktyczne umiejętności. Executive MBA w

Dodatek funkcyjny – jak go uwzględnić w wynagrodzeniu urlopowym?

Pracownica ma przyznany dodatek funkcyjny w okresie 1 marca – 30 czerwca 2019 r. Korzysta z urlopu wypoczynkowego w kwietniu. Czy ten dodatek wliczać jej do wynagrodzenia urlopowego jako składnik

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post