Najważniejsze funkcje naklejek reklamowych — dlaczego warto zainwestować w naklejki drukowane na zamówienie?

Najważniejsze funkcje naklejek reklamowych — dlaczego warto zainwestować w naklejki drukowane na zamówienie?

Naklejki reklamowe można obecnie spotkać wszędzie — zarówno w sklepach czy restauracjach, jak i na zewnątrz. Popularność tej formy promocji od lat nie słabnie, co jest bez wątpienia związane z jej licznymi zaletami. Kiedy warto zdecydować się na inwestycję w naklejki na zamówienie? Jaką rolę w reklamie firmy odgrywają tego rodzaju gadżety?

Promocja marki z wykorzystaniem naklejek reklamowych

Najprościej mówiąc, naklejki reklamowe służą do promocji firmy. Obecnie na rynku można znaleźć wiele ich rodzajów, co pozwala dopasować je do branży, w jakiej działa dane przedsiębiorstwo oraz klientów, których zazwyczaj obsługuje. Naklejki doskonale sprawdzają się umieszczone np. na podłodze w centrum handlowym. Doskonałym pomysłem jest zrobienie z nich „drogowskazów” prowadzących do danego sklepu.

Kolorowe, przyciągające wzrok naklejki reklamowe świetnie zdadzą egzamin przymocowane do szyb. Jeśli zwrócą uwagę osoby mijającej daną witrynę, chętniej odwiedzi dane miejsce. Tego rodzaju forma reklamy sprawdzi się niemal wszędzie — wystarczy umieścić naklejki w często uczęszczanych miejscach. Sprawi to, że w pamięci potencjalnych klientów zapisze się nazwa lub logo marki. Dzięki temu, gdy będą mieli do wyboru produkty określonej firmy, chętniej sięgną po nie niż po towar oferowany przez mniej znane przedsiębiorstwo.

Naklejki reklamowe jako sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji

Naklejki na zamówienie to również doskonały sposób, aby wyróżnić się na tle innych firm. Kolorowe opakowania nie zawsze wystarczą. Aby potencjalny klient spojrzał akurat na „ten” produkt, warto umieścić na nim naklejkę. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku naklejki holograficzne, które odbijając światło, skutecznie przyciągają uwagę. Oprócz tego mogą to być np. naklejki reklamowe z ciekawymi hasłami, intrygującymi dla potencjalnych klientów.

Dobrze wykorzystać również naklejki na produktach potwierdzające ich jakość, trwałość czy doskonały smak. W określonych sezonach można też oznaczać swoje produkty naklejkami wskazującymi na ich najlepsze zastosowanie w danym okresie, np. „doskonałe na grilla” czy „weź mnie na plażę!”. Naklejki reklamowe to doskonały sposób, aby przyciągnąć uwagę osób przechodzących między regałami w sklepie. Wystarczy kreatywnie je wykorzystać!

Funkcja informacyjna naklejek reklamowych

Kolejną rolą, jaką mogą odgrywać naklejki na zamówienie to przekazywanie informacji. Na tego rodzaju gadżetach można bowiem umieścić numer telefonu czy inne dane umożliwiające skontaktowanie się z daną marką czy trafienie do sklepu. Popularne są obecnie kody QR, które po zeskanowaniu za pomocą smartfona mogą odsyłać np. do określonej strony internetowej. Co więcej, naklejki reklamowe umieszczone na szybach sklepów nierzadko informują o promocjach lub nowej kolekcji. 

Starannie zaprojektowane, zwracające uwagę naklejki reklamowe bez wątpienia przyciągną wzrok mijających je osób i zachęcą do zakupów.

Naklejki reklamowe jako gadżet promocyjny dla klientów

Gadżety takie jak naklejki reklamowe doskonale zdają egzamin na różnego rodzaju targach. Wręczając je potencjalnym klientom, sprawimy, że poczują się oni zauważeni, a jednocześnie zareklamujemy markę i zbudujemy jej pozytywny obraz. Nawet jeśli ktoś nie zdecyduje się na zakupy w danym momencie, być może po powrocie do domu spojrzy na naklejkę i wejdzie na stronę firmy lub odwiedzi sklep. Jeśli natomiast przyklei ją w jakimś miejscu, zapewni przedsiębiorstwu dodatkową reklamę.

Warto również pamiętać, że naklejki sprawdzą się nie tylko po to, aby zachęcić do zakupów osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z daną marką. Tego rodzaju gadżety można dodać np. do wysyłanej paczki. Ciekawy motyw czy zabawny napis na pewno wywołają uśmiech na twarzy klienta i sprawią, że chętniej wykona ponowne zakupy w danym miejscu. Jeśli natomiast wykorzysta naklejkę do ozdobienia zeszytu, laptopa lub umieści w widocznym miejscu, będzie również nieświadomie reklamować markę.

Na co zwrócić uwagę zamawiając naklejki reklamowe?

Jeśli naklejka ma zwracać uwagę potencjalnych klientów, ważne jest wykonanie projektu, który zostanie stworzony z myślą o konkretnych osobach. Inne projekty pozwolą na dotarcie do młodych rodziców, inne do młodzieży, a jeszcze inne okażą się atrakcyjne dla studentów. W związku z tym dobrze zlecić zaprojektowanie tego rodzaju gadżetów osobie, która doskonale zna się na marketingu.

Inwestując w naklejki na zamówienie, należy również upewnić się, że zostaną one wykonane z dbałością o szczegóły. Jeśli tak się nie stanie, nawet doskonały projekt może okazać się nieatrakcyjny. Warto więc stawiać na usługi renomowanych firm zatrudniających fachowców z doświadczeniem w produkcji tego rodzaju gadżetów. Dobrze też pamiętać o tym, że można wybierać spośród wielu rodzajów naklejek, dlatego dobrze poprosić o radę specjalistę, który pomoże w znalezieniu najlepszej opcji dopasowanej do określonych potrzeb.

Partnerem artykułu jest polinal.eu – drukarnia naklejek i etykiet. 

Previous Kolejne podejście do ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa
Next Cykl podwyżek stóp procentowych będzie trwał co najmniej kolejne pół roku. To nie sprzyja inwestycjom

Może to Ci się spodoba

Firmy muszą inwestować w bardziej zaawansowane systemy zabezpieczeń

Choć rośnie świadomość cyberzagrożeń wśród korporacyjnych użytkowników sieci, to działalność hakerów wciąż jest dużym problemem dla bezpieczeństwa firm. Koszty ataków na firmowe dane są bardzo wysokie. Skuteczna ochrona wymaga inwestycji w narzędzia

Pięć najpopularniejszych sposobów na promocje firmy. Znasz je?

Budowanie wizerunku firmy i utrwalanie go w świadomości odbiorców to zadanie, z którym codziennie mierzy się wiele zespołów marketingowych zarówno dużych przedsiębiorstw jak i małych startupów. Czy zatem jest to

Jakie meble biurowe wybrać do małego biura?

Współcześni producenci oferują bogaty asortyment mebli biurowych, co upraszcza procedurę aranżacji miejsc pracy. Jednak wielu z nas ma trudności z wyborem właściwych mebli, ale ich przyczyną nie jest brak krzeseł,

Imprezy integracyjne dla firm – 4 powody, dla których warto je organizować latem

Sezon wakacyjny w pełni. Nawet w najbardziej prężnych korporacjach daje się odczuć efekt urlopowego rozprężenia. Trudno ukryć tęskne spojrzenia rzucane raz po raz w kierunku kalendarza i odliczanie dni do

Alior Bank przeprowadzi klientów przez rewolucję technologiczną

Dodatkowe 400 mln zł na inwestycje w IT i innowacje – to jeden z głównych punktów nowej strategii Alior Banku „Cyfrowy buntownik” na lata 2017–2020. Bank uprości ofertę produktów i usług, a nowe rozwiązania

Warszawski rynek biurowy atrakcyjny dla najemców. W budowie jest ponad 800 tys. mkw. nowych biur

Rośnie popyt na powierzchnię biurową w Warszawie. W ubiegłym roku powstało 27 biurowców o powierzchni 275 tys. mkw., a łączny wolumen transakcji wyniósł ponad 820 tys. mkw. Największym zainteresowaniem najemców cieszy się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź