Nowy format siatkarskiej Ligi Narodów. Z kim zagra reprezentacja Polski?

Nowy format siatkarskiej Ligi Narodów. Z kim zagra reprezentacja Polski?

W czerwcu reprezentacja Polski mężczyzn w siatkówce rozegra pierwsze spotkania w tym roku. Dla kibiców szczególnie ważne jest to, że Biało-Czerwoni będą występować pod wodzą nowego trenera, Nikoli Grbicia, który zastąpił na stanowisku selekcjonera Vitala Heynena. Nasi siatkarze rozpoczną rywalizację w ramach Ligi Narodów, która w 2022 roku po raz pierwszy zostanie rozegrana w zupełnie nowej formule.

Na jakich zasadach rozgrywana będzie Liga Narodów?

Podobnie jak w poprzednich latach, w zmaganiach weźmie udział szesnaście najlepszych zespołów z całego świata. Zdyskwalifikowaną Rosję zastąpią Chiny, choć pierwotnie miała to być Tunezja. Turniej będzie składał się z fazy zasadniczej i play-off. W fazie zasadniczej każdy zespół wystąpi w trzech miniturniejach i rozegra w nich po cztery mecze z różnymi rywalami. W sumie, każda reprezentacja zagra w fazie zasadniczej 16 spotkań. Osiem najlepszych drużyn zapewni sobie awans do fazy play-off. Decydująca faza zostanie rozegrana w Bolonii w dniach 20 – 24 lipca. O awansie do kolejnej rundy awansować będzie tylko jeden mecz.

Z kim zmierzy się reprezentacja Polski?

Swój pierwszy turniej reprezentacja Polski rozegra w czerwcu w Ottawie. Rywalami Biało-Czerwonych będą zespoły: Argentyny (08.06), Włoch (09.06), Bułgarii (11.06) oraz Francji (12.06). Jak wskazuje serwis liga konferencji najciekawsze dla Polski będą spotkania z Francją i Włochami. Rywalami w trakcie drugiego turnieju w Sofii będą: Brazylia, Kanada, Australia i Stany Zjednoczone. Z kolei w trakcie trzeciego tygodnia Ligi Narodów, Biało-Czerwoni powalczą przeciwko: Iranowi, Słowenii, Holandii i Chinom. Wydaje się, że Biało-Czerwoni powinni bez większych przeszkód awansować do fazy play-off, co z kolei pozwoli włączyć się do walki o medale Ligi Narodów 2022.

Kto będzie faworytem Ligi Narodów 2022?

W gronie największych liderów do zwycięstwa Ligi Narodów 2022 wymieniane są takie reprezentacje, jak: Brazylia, Stany Zjednoczone oraz Francja. O medale powinna włączyć się także Polska. W pierwszych spotkaniach gra naszej reprezentacji może być jeszcze niepoukładana, ze względu na porządki wprowadzane przez nowego selekcjonera, ale później Biało-Czerwoni powinni złapać odpowiedni rytm. Jak zaznacza serwis https://protypy.pl/ Liga Narodów dla wielu zespołów będzie jedynie poligonem doświadczalnym przed mistrzostwami świata, które odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września.

Previous Poznaj najlepsze miejsca na automaty vendingowe
Next Jak poprawić przepływ informacji w firmie? Najlepsze wskazówki

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

CPI – co to za wskaźnik i jak wpływa na rynki finansowe?

CPI to jeden z najważniejszych wskaźników makroekonomicznych. Ma on znaczący wpływ zarówno na gospodarkę, jak i rynki finansowe, dlatego jeśli inwestujesz np. na forex, powinieneś regularnie sprawdzać jego aktualną wysokość.

Wiadomości 0 Comments

Polska gospodarka bardziej odporna na krach niż dekadę temu

Z analiz ekonomistów DNB Banku i Deloitte wynika, że w przypadku kryzysu większość analizowanych sektorów nie odczułaby dużego spadku przychodów. Wyjątkiem byłby handel detaliczny, na który potencjalny krach wpłynąłby najmocniej. Eksperci podkreślają, że

Wiadomości 0 Comments

Kreatywne pomysły na prezent

Głowienie się nad wyborem właściwego prezentu dla bliskiej nam osoby może okazać się niezwykle trudnym zadaniem. Czasem jednak wystarczy po prostu zastanowić się, jakie jest jej hobby – być może

Wiadomości 0 Comments

Obowiązek ubezpieczenia społecznego powinien obejmować wszystkie formy zatrudnienia

Włączenie wszystkich pracowników, bez względu na tytuł zatrudnienia, do systemu ubezpieczeń społecznych, ułatwiłoby jego finansowanie, a grupie do tej pory z niego wykluczonej umożliwiłoby gromadzenie składek na emerytury – mówi prof.

Wiadomości 0 Comments

Startuje bogaty program dla pośredników z branży finansowej – Sales+

Czołowy operator bankowy Sales Group, wspólnie z innymi firmami działającymi na rynku pośrednictwa finansowego, wprowadza na rynek nowy program lojalnościowy Sales+. Atrakcyjne usługi SPA, bogate pakiety medyczne, bilety na mecze

Wiadomości 0 Comments

Program „Rodzina 500 plus” na celowniku cyberprzestępców

Start rządowego programu „Rodzina 500 plus” spowodował nasilenie ataków phishingowych, czyli prób wyłudzenia ważnych danych przez łudząco podobne do oryginalnych strony internetowe. Z danych CERT Orange Polska wynika, że między styczniem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź