Spółki, w które warto zainwestować

Spółki, w które warto zainwestować

Badania wykazały, że inwestorzy kupujący akcje, które w przeszłości osiągały dobre wyniki i sprzedający te, które osiągały słabe wyniki, uzyskali znaczące dodatnie stopy zwrotu w ciągu roku. Chcesz wiedzieć jakie akcje warto kupić?

Napływ inwestorów detalicznych na rynek w ciągu ostatnich kilku miesięcy doprowadził do wzrostu zmienności akcji. Inwestorzy wykorzystali to do zidentyfikowania krótkoterminowych zwyżek, kupując akcje, aby sprzedać je po osiągnięciu szczytowej wartości. Badania wykazały, że inwestorzy kupujący akcje, które w przeszłości osiągały dobre wyniki i sprzedający te, które osiągały słabe wyniki, uzyskali znaczące dodatnie stopy zwrotu w ciągu roku.

Niektóre z najlepszych akcji do kupienia w tej chwili to Paycom Software, Inc. (NYSE: PAYC), Pfizer Inc. (NYSE: PFE), oraz Capital One Financial Corporation (NYSE: COF). Inwestorzy powinni również wziąć pod uwagę bańki dotcomowe i finansowe z poprzednich dekad, które niespodziewanie pękły. Podobnie jak każda inna strategia inwestycyjna, również inwestowanie z impetem niesie ze sobą pewne ryzyko. Inwestorzy, którzy chcieliby rozpocząć działanie na rynku finansowym, powinni zainteresować się możliwościami, jakie oferuje robot forex.

Cała branża funduszy hedgingowych odczuwa reperkusje zmieniającego się krajobrazu finansowego. Jej reputacja została nadszarpnięta w ostatniej dekadzie, podczas której zabezpieczone zwroty nie mogły nadążyć za niezabezpieczonymi zwrotami indeksów rynkowych. Z drugiej strony, badania Insider Monkey były w stanie z wyprzedzeniem zidentyfikować wybraną grupę udziałów funduszy hedgingowych, które od marca 2017 r. prześcignęły ETF-y S&P 500 o ponad 124 punkty procentowe.

Tesla, Inc.

Firma produkuje i sprzedaje pojazdy elektryczne. Posiada również udziały w branży czystej energii. Siedziba spółki znajduje się w Kalifornii. 13 sierpnia Elon Musk, szef firmy, powiedział, że firma rozpocznie produkcję samochodów w Gigafactory w Berlinie, jeśli otrzyma na to pozwolenie regulacyjne w odpowiednim czasie. Wcześniej tego samego dnia CATL, dostawca baterii dla firmy, ujawnił, że planuje pozyskać 9 mld dolarów w ramach oferty prywatnej, aby zwiększyć produkcję.

W dniu 9 sierpnia firma doradcza Jefferies podwyższyła rating Tesla, Inc. i podniosła cenę docelową do 850 z 700 dolarów, zwracając uwagę na wyższy globalny popyt na baterie elektryczne w nadchodzących miesiącach jako katalizator wzrostu dla firmy.

Na koniec pierwszego kwartału 2021 roku, 62 fundusze hedgingowe w bazie Insider Monkey posiadały udziały o wartości 10 mld USD w Tesla, Inc., co oznacza spadek z 68 w poprzednim kwartale o wartości 12 miliardów dolarów.

Podobnie jak Paycom Software, Inc. Pfizer Inc. i Capital One Financial Corporation , Tesla, Inc. jest jedną z najlepszych akcji momentum, w które warto inwestować.

Tesla, Inc. projektuje, produkuje i sprzedaje w pełni elektryczne pojazdy, produkty solarne, rozwiązania do magazynowania energii oraz ogniwa akumulatorowe. Akcje spadły w ciągu kwartału w wyniku ogólnej dynamiki rynku i potencjalnego spowolnienia produkcji z powodu niedoborów części. Negatywny wpływ na marże na początku 2021 roku może mieć również odświeżony model S/X oraz chińska rampa Modelu Y. Przewidywany jest silny wzrost i poprawa marż napędzanych przez nowe moce produkcyjne, wydajność produkcji, lokalizację jej produkcji i łańcucha dostaw oraz dojrzewanie technologii pełnej samojezdności Tesli.

eBay Inc.

Firma jest prowadzona z Kalifornii i obsługuje rynek online, który łączy kupujących ze sprzedającymi. W wynikach finansowych za drugi kwartał, opublikowanych 11 sierpnia, spółka podała zysk na akcję w wysokości 0,99 USD, bijąc szacunki rynkowe o 0,04 USD. Przychody w tym okresie wyniosły ponad 2,6 mld dolarów, co oznacza wzrost o ponad 14% w porównaniu z przychodami w tym samym okresie ubiegłego roku. Kapitalizacja firmy wynosi 48 mld USD.

W dniu 12 sierpnia firma doradcza Baird podtrzymała rekomendację Outperform dla spółki eBay Inc. i podniosła cenę docelową do 70 USD z 65 USD, zwracając uwagę, że w najbliższym czasie problemem może być utrata klientów.

Firma inwestycyjna Baupost Group z siedzibą w Bostonie jest wiodącym udziałowcem eBay Inc. z 18,3 mln akcji o wartości ponad 1,1 mld USD. W swoim liście do inwestorów na IV kwartał 2020 r., Steel City Capital, firma zarządzająca aktywami, zwróciła uwagę na kilka akcji i eBay Inc. była jedną z nich.

W 3Q’20 spółka zanotowała 2,6 mld USD przychodów vs. prognoza 2,4 mld USD (pobicie o 200 mln USD), a całoroczna prognoza przychodów została podniesiona o 400 mln USD, co sugeruje, że 4Q’20 również będzie wyższy o 200 mln USD. Wolne przepływy pieniężne z działalności kontynuowanej wyniosą 2,3 mld USD, czyli nieco więcej niż 2,0 mld USD, które spółka generowała przed wprowadzeniem Covid/stimulus.

Previous Co to jest CFD
Next Odszkodowania komunikacyjne - recepta na uzyskanie rekompensaty za całą szkodę. Rozmowa z Radcą Prawnym Michałem Gruchaczem

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

PKO BP filarem polskiego budżetu. Bank zasilił kasę państwa kwotą ponad 2,5 mld zł z tytułu podatków

2,5 mld zł – taką kwotę z tytułu podatków największy bank w Polsce odprowadził w ubiegłym roku do budżetu państwa. To dwukrotnie więcej niż przed rokiem. PKO Bank Polski jest pod tym względem

Wiadomości 0 Comments

Historia internetu

Trudno nie zgodzić się z tym, że Internet jest postrzegany obecnie jako nieodłączny składnik naszego życia. Korzystają z niego tak ludzie młodzi, jak i ci, którzy są już zaawansowani wiekowo

Wiadomości 5 komentarzy

Dobrze dobrana do potrzeb karta kredytowa pozwala oszczędzać! Jak ją wybrać?

Finansowanie codziennych wydatków przy pomocy karty kredytowej staje się coraz bardziej powszechne. Trudno się dziwić. Takie rozwiązanie jest komfortowe, wygodne i wcale nie musi być drogie. Indywidualnie dobrana, dostosowana do

Wiadomości 0 Comments

Bezmięsny grill w stylu wege i wegan

Sezon na grilla to czas, na który długo wyczekują nie tylko prawdziwi fani dań mięsnych, ale również weganie i wegetarianie. Wbrew pozorom, wegetariański grill to nie tylko cukinia z marynaty

Wiadomości 0 Comments

Jak wybrać dobrego developera

Z pewnością każdy widział kiedyś jakiś reportaż lub czytał w gazetach na temat nieuczciwych developerów, którzy wzięli zaliczki i znikali w niewyjaśnionych okolicznościach, a ludzie tracili oszczędności całego swojego życia.

Wiadomości 0 Comments

Jak zorganizować loterię promocyjną?

Rosnąca konkurencja na rynku zmusza firmy do podejmowania dodatkowych działań, mających na celu przyciągnięcie i zatrzymanie klienta. Coraz częściej proponowane są więc pakiety promocyjne czy dodatkowe produkty dołączane do zakupów.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź