O co chodzi w ustawie okołobudżetowej?

O co chodzi w ustawie okołobudżetowej?

Zgodnie z planami dotyczącymi ustawy budżetowej na obecny rok przewidziano modernizację kilku innych ustaw. Wszystkie zmiany mają dotyczyć kwot określonych w projekcie budżetowym oraz pozostałych kwestii finansowych.

prawo paragraf

Celem prowadzonych czynności jest wspieranie branży biopaliwowej oraz zmiany w ustawach dotyczących biokomponentów oraz biopaliw ciekłych. W planach Ministerstwa Finansów jest zniesienie przepisu, według którego jedynie 1,5% zysków pochodzących z podatku akcyzowego można przeznaczyć na modernizację i rozwój rynku biopaliw. Oprócz tego zmianom nie ulegną pensje pracowników zatrudnionych w sektorze finansów publicznych (oprócz Muzeum w Oświęcimiu) oraz pełniących ważne funkcje państwowe. Oznacza to, że diety i uposażenia dla posłów pozostaną na tym samym poziomie.

Ustawa budżetowa to także zwiastun zmian w szkoleniach dla przyszłych lekarzy oraz pielęgniarek (pracowników służby zdrowia). Od momentu zatwierdzenia zmian pieniądze na staże podyplomowe oraz kursy medyczne będą pochodziły z Funduszu Pracy (do dyspozycji ponad 830 mln zł).

Wedle nowych reguł akcyzą zostaną objęci wytwórcy papierosów przy pomocy maszyn dostępnych w handlu detalicznym (m.in. glizy, automaty do nabijania). Podatek dotknie producenta, dystrybutora oraz ewentualnego pośrednika (wynajmujący sprzęt). Zdaniem Ministra Finansów cena cygar i cygaretek powinna być ustalana na podstawie wagi, a nie ilości (sztuk).

Prace nad projektem budżetowym trwają od września poprzedniego roku. Wszystko zmierza do próby załatania dziury budżetowej i zmniejszenia deficytu. Z szacunków i raportów wynika, że w 2015 roku zyski państwa to niecałe 300 mld zł, wydatki natomiast aż 345 mld zł.

W roku 2015 PKB powinno wynieść 3,4%, natomiast inflacja w granicach 1,2%. Wynagrodzenia gospodarki narodowej podniosą się o 4,3%, a poziom zatrudnienia zaledwie o 0,8%.

Przedstawiciele rządu twierdzą, że w całej ustawie budżetowej największe znaczenie ma zwiększenie ulgi podatkowej (20%) dla trzeciego i każdego następnego dziecka. Oprócz tego świadczenie będzie dostępne dla osób, które wykazywały za mały podatek, aby podjąć pełne rozliczenie. Projekt nie ignoruje emerytów oraz rencistów i gwarantuje wzrost o przynajmniej 36 zł.

Niestety są również złe informacje. Droższe będą opłaty za obronę narodową, sprawną organizację u budowę infrastruktury lądowej, edukację oraz kulturę.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous „Misie” łapią wiatr w żagle
Next Czym są spółki dominujące?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak tanio kupić materiały na budowę lub remont

Jeśli prowadzisz firmę budowlano – remontową i szukasz wysokiej jakości materiałów budowlanych w dobrej cenie, to musisz zajrzeć do sieci. W internetowej hurtowni budowlanej REALBUD znajdziesz wszystko to, co potrzebne

Wiadomości 0 Comments

Polki spędzają z dziećmi najwyżej rok po porodzie

Wyłącznie opiece nad dzieckiem Polki chciałyby się poświęcić przez pierwsze trzy lata jego życia. Zdecydowana większość młodych mam już po rocznym urlopie macierzyńskim wraca jednak do pracy. Kierują się zarówno względami

Wiadomości 0 Comments

Tissot – zegarki ze sportowym DNA

Nie ma chyba drugiej takiej manufaktury zegarmistrzowskiej ze Szwajcarii, która by była tak mocno związana ze sportem. Choć w palecie producenta z Le Locle nie brak także zegarków klasycznych, to

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post