Ogrodzenie betonowe — alternatywa dla ogrodzeń kamiennych

Ogrodzenie betonowe — alternatywa dla ogrodzeń kamiennych

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że ogrodzenie betonowe jest w czasach obecnych opcją równie popularną, jak ogrodzenie stalowe wykonane z płotków produkowanych na skalę przemysłową. Jednym słowem takie ogrodzenie betonowe to też płotki o standardowych wymiarach i na dokładkę często są one wykonanymi z betonu zabarwionego pigmentem.

Ogrodzenie betonowe z wielkiej fabryki

W czasach obecnych wielkie fabryki produkują ogrodzenie betonowe pod postacią płotków o standardowych rozmiarach. Mowa tu dokładnie o tym, że te betonowe płotki mają typowe wymiary i pewną określoną liczbę kształtów, bo odlewa się je w formach i to na skalę przemysłową, czyli produkuje się je tak samo, jak betonowe kręgi do studni.

Kluczowa różnica tkwi w kształcie i w stylistyce wykonania i w tym, że często jest to beton barwiony na te kilka podstawowych barw. Ilość modeli takiego ogrodzenia jest ograniczoną, ale tak samo, jak w przypadku płotków stalowych, co jakiś czas pojawiają się nowe modele.

Równie wiele znaczy też i to, że takie betonowe ogrodzenie się bardzo szybko buduje, bo jedynie ustawia się słupy betonowe z tymi wcięciami, a do tych wcięć wsuwa się betonowe płotki. Takie budowanie jest szybkie, czyli jedną posesję można odgrodzić w kilka godzin.

Stylowe ogrodzenia kamienne

Ogrodzenia kamienne wykonywane choćby z jakichś prostych granitowych płyt, to nie tania sprawa. Mowa tu dokładnie o tym, że najpierw trzeba wydobyć bloki granitu w kamieniołomie, potem pociąć te bloki na płyty, a jeszcze potem dostarczyć je na miejsce budowy.

Każdy z tych etapów rzecz jasna oznacza koszt i to w niektórych przypadkach znaczny, bo kamień taki jak granit zielony nie jest opcją łatwo osiągalną. Jeszcze trudniej jest natomiast wtedy gdy takie płyty z granitu mają mieć zdobienia, bo wtedy koszt rośnie znacząco.

Z tych przyczyn tak wielu wybiera ogrodzenia betonowe z betonowych płyt lub płotki wykonane z profili stalowych o przekroju kwadratu. Te typy ogrodzeń jedynie imitują opcję niezwykle stylową i co równie istotne są one niezwykle tanimi w porównaniu z ogrodzeniem kamiennym. Dlatego na te tanie i stylowe opcje stawia tak wielu typowych obywateli.

Ogrodzenie betonowe i pewne problemy z transportem

Wielu z nas doskonale wie o tym, że ogrodzenie betonowe to płotki i słupy ze wcięciami, a te płotki składają się z czterech lub z trzech płyt odlewanych w formach. Płyty te mają zbrojenia, kilka centymetrów grubości, jakieś czterdzieści centymetrów wysokości i ponad metr szerokości. Jeden płotek tworzą trzy lub cztery takie płyty ułożona jedna na drugiej, czyli z odpowiednią kolejnością wpasowane w te nacięcia.

Taka segmentowa budowa płotków ułatwia sam montaż bez użycia sprzętu ciężkiego i co równie istotne demontaż takiego betonowego ogrodzenia też jest sprawą łatwą. Rzecz jasna segmenty tego rodzaju da się połączyć na klej mrozoodporny do płytek, czy też za pomocą innego kleju, ale wielu nie używa kleju, choćby ze względu na to, że takie betonowe ogrodzenia można zdemontować w kilka godzin, po to, by ustawić je na nowo i w ciekawszy sposób.

Więcej informacji znajdziesz na https://ogrodzenia-betonowe.com.pl/

Previous Opinie Allegro – jak je łatwo pozyskać?
Next Fiyta- zegarki, które zawojowały światowym rynkiem

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Inwestujący w fundusze w 2014 r. zarobili przeciętnie 1,82%

Średnia stopa zwrotu jaką uzyskały w minionym roku fundusze inwestycyjne wynosi tylko 1,82%, czyli mniej niż przeciętne oprocentowanie lokaty bankowej. Odpowiednio je selekcjonując można było jednak zyskać znacznie więcej. W

Wiadomości 0 Comments

Rośnie liczba oszustw w sektorze finansowym i ubezpieczeniach

Wzrasta skala nadużyć w bankowości i ubezpieczeniach. W ubiegłym roku aż 63 proc. instytucji finansowych zetknęło się z próbą wyłudzenia pieniędzy za pomocą skradzionego lub sfałszowanego dowodu tożsamości. Z drugiej strony rośnie też kreatywność

Wiadomości

Biurowce z ekskluzywnym wachlarzem usług

Lokowanie  w biurowcach atrakcyjnych dla najemców usług staje się istotnym elementem strategii marketingowej na rynku biurowym     Coraz większe znaczenie przywiązujemy do zdrowego trybu życia, diety i kondycji fizycznej. Chcemy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post