Podnośnik koszowy – gdzie ma on zastosowanie?

Podnośnik koszowy – gdzie ma on zastosowanie?

Podnośniki koszowe to specjalistyczny sprzęt, z którego korzystają nie tylko firmy z branży budowlanej. Podnośnik koszowy pozwala w bezpieczny sposób wykonać różne prace na wysokościach. Jeżeli jesteś zainteresowany usługami koszem podwieszanym, poznaj rodzaje podnośników koszowych i ich zastosowanie.

Podnośnik koszowy to jedno z urządzeń dźwignicowych. Wyróżnia się on zabudowaną platformą (koszem), która pozwala na wykonanie prac zgodnie z zasadami BHP. Taka konstrukcja sprawia, że podnośniki koszowe są powszechnie wykorzystywane przy pracach na wysokościach. Warto jednak podkreślić, że nie dotyczy to wyłącznie branży budowlanej – podnośniki koszowe to urządzenia uniwersalne. Z tego względu często zastępują choćby rusztowania.

Rodzaje podnośników koszowych

Podziału podnośników koszowych dokonuje się, biorąc pod uwagę sposób podnoszenia. W ten sposób wyróżnia się:

  • Podnośniki nożycowe. Charakteryzują się one krzyżującymi się ramionami, na których jest umieszczona platforma.
  • Podnośniki przegubowe. Dzięki punktom załamania sprzęt ten może pracować w różnych miejscach.
  • Podnośniki teleskopowe. Ponieważ są one zbudowane z wysuwających się teleskopowo sekcji, mają one ramię o dużym zasięgu.

Podnośniki koszowe dzielą się również na podnośniki samojezdne i podnośniki na samochodach.

Podnośnik koszowy i jego zastosowania

Gdzie mają zastosowanie podnośniki koszowe? Wykorzystuje się je przy wznoszeniu różnych obiektów, np. mostów, elementów infrastruktury czy budynków. W ostatnim przypadku dobrym przykładem może być np. montaż pokrycia dachowego czy elewacji drewnianej. Usługi koszem podwieszanym skierowane są też do firm z branż:

  • Reklamowej. Do montażu reklam wielkopowierzchniowych czy zmiany reklam na billboardach nie zawsze wystarcza drabina – czasem, zwłaszcza gdy billboard znajduje się w trudno dostępnym miejscu, niezbędny jest podnośnik koszowy.
  • Pielęgnacji zieleni. Podnośniki koszowe są wykorzystywane głównie podczas przycinania drzew i wysokich krzewów.
  • Utrzymania czystości. Mowa tu o podmiotach oferujących czyszczenie elewacji domów czy mycie okien w wieżowcach i biurowcach.

Podnośnik koszowy znajduje też zastosowanie przy montażu oświetlenia miejskiego czy zakładaniu dekoracji świątecznych na ulicach – przy takich pracach sprawdza się zdecydowanie lepiej niż np. rusztowanie.

Podnośnik koszowy – kupić czy wynająć?

Firmy oferujące prace na wysokościach najczęściej inwestują we własny sprzęt – w ich przypadku taki wydatek z czasem się zwraca. Inaczej jest jednak, gdy prace na wysokości są tylko jednym z wielu elementów składających się na ofertę firmy i podnośnika koszowego potrzebuje ona sporadycznie. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest współpraca z zaufanym partnerem, który oferuje wynajem podnośnika koszowego.

Gdzie zamówić usługę koszem podwieszanym? Przy wyborze firmy wypożyczającej sprzęt warto zwrócić uwagę na ofertę i doświadczenie potencjalnego kontrahenta. Usługi koszem podwieszanym można zamówić na stronie lewandowska-dzwigi.pl. Firma dysponuje podnośnikiem mogącym wznieść kosz na wysokość od 88 do 115 metrów. Do jej atutów należy nie tylko szeroki zakres oferowanych usług dźwigowych, ale również doświadczenie. Klienci zamawiający usługę koszem podwieszanym mogą skorzystać z pomocy wykwalifikowanego operatora sprzętu dźwignicowego.

Previous Namioty imprezowe – większa, bezpieczna przestrzeń dla klientów w dobie COVID-19
Next Jakie zalety mają bramy pneumatyczne?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zastosowanie robotów przemysłowych we Wrocławiu

Roboty przemysłowe wykorzystuje się jako elementy wspierające ludzi prawie w każdej pracy i w różnych procesach produkcyjnych. Są one stosowane na stanowiskach szczególnie uciążliwych i niebezpiecznych dla człowieka, umożliwiają bezpieczną

Wiadomości 0 Comments

Podstawowe wyposażenie profesjonalnej pieczarkarni — poznaj listę

Regały do pieczarkarni są chyba jednymi z ważniejszych sprzętów w firmie tego rodzaju. Regały takowe, rzecz jasna mają półki, a na nich podłoże do uprawy pieczarek, które to regularnie wzbogaca

Wiadomości 0 Comments

Bezcłowy handel między UE a Kanadą coraz bliżej. Umowa CETA budzi dużo nadziei, ale i wątpliwości

Zniesienie 98 proc. ceł w celu pobudzenia handlu i wprowadzenie zachęty do inwestycji – to jedne z założeń umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą (CETA). Do ostatecznego podpisania dokumentu może dojść pod

Wiadomości 0 Comments

Handel w sieci napędza rynek kurierski

Sprzedaż w internecie odpowiadała w ubiegłym roku za 29 proc. rynku paczek, a za trzy lata będzie to już aż 39 proc. – oceniają eksperci PwC. Rosnący handel internetowy wymusza na firmach z branży

Wiadomości 0 Comments

W 2021 roku tempo wzrostu polskiej gospodarki może spaść poniżej 3 proc

Spadek tempa wzrostu gospodarczego, pogorszenie w finansach publicznych i powrót do stagnacji w inwestycjach – taki scenariusz prognozują eksperci Europejskiego Kongresu Finansowego dla polskiej gospodarki do 2021 roku. Wśród głównych zagrożeń wymieniają pogorszenie koniunktury

Wiadomości 0 Comments

2018 rok może przynieść lekki wzrost cen nowych mieszkań

Ceny mieszkań z rynku pierwotnego w dużych miastach mogą nieznacznie wzrosnąć w 2018 roku głównie za sprawą rosnących cen gruntów – prognozują analitycy Urban.one. Deweloperom coraz trudniej znaleźć atrakcyjne lokalizacje pod budowę, a

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź