Podnośnik koszowy – gdzie ma on zastosowanie?

Podnośnik koszowy – gdzie ma on zastosowanie?

Podnośniki koszowe to specjalistyczny sprzęt, z którego korzystają nie tylko firmy z branży budowlanej. Podnośnik koszowy pozwala w bezpieczny sposób wykonać różne prace na wysokościach. Jeżeli jesteś zainteresowany usługami koszem podwieszanym, poznaj rodzaje podnośników koszowych i ich zastosowanie.

Podnośnik koszowy to jedno z urządzeń dźwignicowych. Wyróżnia się on zabudowaną platformą (koszem), która pozwala na wykonanie prac zgodnie z zasadami BHP. Taka konstrukcja sprawia, że podnośniki koszowe są powszechnie wykorzystywane przy pracach na wysokościach. Warto jednak podkreślić, że nie dotyczy to wyłącznie branży budowlanej – podnośniki koszowe to urządzenia uniwersalne. Z tego względu często zastępują choćby rusztowania.

Rodzaje podnośników koszowych

Podziału podnośników koszowych dokonuje się, biorąc pod uwagę sposób podnoszenia. W ten sposób wyróżnia się:

  • Podnośniki nożycowe. Charakteryzują się one krzyżującymi się ramionami, na których jest umieszczona platforma.
  • Podnośniki przegubowe. Dzięki punktom załamania sprzęt ten może pracować w różnych miejscach.
  • Podnośniki teleskopowe. Ponieważ są one zbudowane z wysuwających się teleskopowo sekcji, mają one ramię o dużym zasięgu.

Podnośniki koszowe dzielą się również na podnośniki samojezdne i podnośniki na samochodach.

Podnośnik koszowy i jego zastosowania

Gdzie mają zastosowanie podnośniki koszowe? Wykorzystuje się je przy wznoszeniu różnych obiektów, np. mostów, elementów infrastruktury czy budynków. W ostatnim przypadku dobrym przykładem może być np. montaż pokrycia dachowego czy elewacji drewnianej. Usługi koszem podwieszanym skierowane są też do firm z branż:

  • Reklamowej. Do montażu reklam wielkopowierzchniowych czy zmiany reklam na billboardach nie zawsze wystarcza drabina – czasem, zwłaszcza gdy billboard znajduje się w trudno dostępnym miejscu, niezbędny jest podnośnik koszowy.
  • Pielęgnacji zieleni. Podnośniki koszowe są wykorzystywane głównie podczas przycinania drzew i wysokich krzewów.
  • Utrzymania czystości. Mowa tu o podmiotach oferujących czyszczenie elewacji domów czy mycie okien w wieżowcach i biurowcach.

Podnośnik koszowy znajduje też zastosowanie przy montażu oświetlenia miejskiego czy zakładaniu dekoracji świątecznych na ulicach – przy takich pracach sprawdza się zdecydowanie lepiej niż np. rusztowanie.

Podnośnik koszowy – kupić czy wynająć?

Firmy oferujące prace na wysokościach najczęściej inwestują we własny sprzęt – w ich przypadku taki wydatek z czasem się zwraca. Inaczej jest jednak, gdy prace na wysokości są tylko jednym z wielu elementów składających się na ofertę firmy i podnośnika koszowego potrzebuje ona sporadycznie. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest współpraca z zaufanym partnerem, który oferuje wynajem podnośnika koszowego.

Gdzie zamówić usługę koszem podwieszanym? Przy wyborze firmy wypożyczającej sprzęt warto zwrócić uwagę na ofertę i doświadczenie potencjalnego kontrahenta. Usługi koszem podwieszanym można zamówić na stronie lewandowska-dzwigi.pl. Firma dysponuje podnośnikiem mogącym wznieść kosz na wysokość od 88 do 115 metrów. Do jej atutów należy nie tylko szeroki zakres oferowanych usług dźwigowych, ale również doświadczenie. Klienci zamawiający usługę koszem podwieszanym mogą skorzystać z pomocy wykwalifikowanego operatora sprzętu dźwignicowego.

Previous Namioty imprezowe – większa, bezpieczna przestrzeń dla klientów w dobie COVID-19
Next Jakie zalety mają bramy pneumatyczne?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Inwestorzy cenią bezpieczeństwo

Choć z mocy ustawy o obligacjach, emitent papierów dłużnych odpowiada za zobowiązania wynikające z obligacji całym swoim majątkiem, często stosowanym rozwiązaniem są obligacje zabezpieczone, czyli takie, których emitent daje inwestorom

Wiadomości 0 Comments

Niedobór informatyków będzie odczuwalny jeszcze przez kilka lat

Co roku mury szkół wyższych opuszcza kilkanaście tysięcy świeżo upieczonych informatyków. Jednak jak szacują eksperci już w tej chwili na rynku brakuje co najmniej 50 tys. rąk do pracy w zawodzie programisty.

Wiadomości 0 Comments

Codziennie czyste podłogi bez wysiłku? Roboty sprzątające to hit! Same posprzątają wszystkie podłogi w domu

Robot sprzątający staje się powoli coraz częstszym wyposażeniem naszych mieszkań i domów. Podczas gdy my jesteśmy w pracy lub odpoczywamy, urządzenia te posprzątają wszystkie podłogi – odkurzą je, a nawet

Wiadomości 0 Comments

Czy to koniec z pozwoleniami na budowę?

W końcu zapadła decyzja budząca ogromne kontrowersje od dłuższego czasu. Na podstawie porozumienia między ministerstwami wprowadzono poważne zmiany w przepisach prawa budowlanego. Pomysł poparł rząd, ale na decyzję prezydenta trzeba

Wiadomości 0 Comments

Znikają kolejne bariery dla rynku samochodów elektrycznych

Na polskim rynku motoryzacyjnym udział elektryków wciąż jest znikomy, ale dynamicznie rośnie. Wynika to z faktu, że znikają kolejne bariery. Po pierwsze, nowe modele oferują coraz lepsze osiągi, a ich ceny

Wiadomości 0 Comments

Wyjeżdżasz? Sejf domowy to obecnie najskuteczniejszy sposób, aby zabezpieczyć wartościowe rzeczy

Czas wakacyjnych wyjazdów to dobry moment, aby rozważyć zakup sejfu. Dlaczego? Otóż okazuje się, że tego typu wyposażenie to najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie wartościowych rzeczy. Nie tylko przed kradzieżą, ale

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź