Podnośnik koszowy – gdzie ma on zastosowanie?

Podnośnik koszowy – gdzie ma on zastosowanie?

Podnośniki koszowe to specjalistyczny sprzęt, z którego korzystają nie tylko firmy z branży budowlanej. Podnośnik koszowy pozwala w bezpieczny sposób wykonać różne prace na wysokościach. Jeżeli jesteś zainteresowany usługami koszem podwieszanym, poznaj rodzaje podnośników koszowych i ich zastosowanie.

Podnośnik koszowy to jedno z urządzeń dźwignicowych. Wyróżnia się on zabudowaną platformą (koszem), która pozwala na wykonanie prac zgodnie z zasadami BHP. Taka konstrukcja sprawia, że podnośniki koszowe są powszechnie wykorzystywane przy pracach na wysokościach. Warto jednak podkreślić, że nie dotyczy to wyłącznie branży budowlanej – podnośniki koszowe to urządzenia uniwersalne. Z tego względu często zastępują choćby rusztowania.

Rodzaje podnośników koszowych

Podziału podnośników koszowych dokonuje się, biorąc pod uwagę sposób podnoszenia. W ten sposób wyróżnia się:

  • Podnośniki nożycowe. Charakteryzują się one krzyżującymi się ramionami, na których jest umieszczona platforma.
  • Podnośniki przegubowe. Dzięki punktom załamania sprzęt ten może pracować w różnych miejscach.
  • Podnośniki teleskopowe. Ponieważ są one zbudowane z wysuwających się teleskopowo sekcji, mają one ramię o dużym zasięgu.

Podnośniki koszowe dzielą się również na podnośniki samojezdne i podnośniki na samochodach.

Podnośnik koszowy i jego zastosowania

Gdzie mają zastosowanie podnośniki koszowe? Wykorzystuje się je przy wznoszeniu różnych obiektów, np. mostów, elementów infrastruktury czy budynków. W ostatnim przypadku dobrym przykładem może być np. montaż pokrycia dachowego czy elewacji drewnianej. Usługi koszem podwieszanym skierowane są też do firm z branż:

  • Reklamowej. Do montażu reklam wielkopowierzchniowych czy zmiany reklam na billboardach nie zawsze wystarcza drabina – czasem, zwłaszcza gdy billboard znajduje się w trudno dostępnym miejscu, niezbędny jest podnośnik koszowy.
  • Pielęgnacji zieleni. Podnośniki koszowe są wykorzystywane głównie podczas przycinania drzew i wysokich krzewów.
  • Utrzymania czystości. Mowa tu o podmiotach oferujących czyszczenie elewacji domów czy mycie okien w wieżowcach i biurowcach.

Podnośnik koszowy znajduje też zastosowanie przy montażu oświetlenia miejskiego czy zakładaniu dekoracji świątecznych na ulicach – przy takich pracach sprawdza się zdecydowanie lepiej niż np. rusztowanie.

Podnośnik koszowy – kupić czy wynająć?

Firmy oferujące prace na wysokościach najczęściej inwestują we własny sprzęt – w ich przypadku taki wydatek z czasem się zwraca. Inaczej jest jednak, gdy prace na wysokości są tylko jednym z wielu elementów składających się na ofertę firmy i podnośnika koszowego potrzebuje ona sporadycznie. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest współpraca z zaufanym partnerem, który oferuje wynajem podnośnika koszowego.

Gdzie zamówić usługę koszem podwieszanym? Przy wyborze firmy wypożyczającej sprzęt warto zwrócić uwagę na ofertę i doświadczenie potencjalnego kontrahenta. Usługi koszem podwieszanym można zamówić na stronie lewandowska-dzwigi.pl. Firma dysponuje podnośnikiem mogącym wznieść kosz na wysokość od 88 do 115 metrów. Do jej atutów należy nie tylko szeroki zakres oferowanych usług dźwigowych, ale również doświadczenie. Klienci zamawiający usługę koszem podwieszanym mogą skorzystać z pomocy wykwalifikowanego operatora sprzętu dźwignicowego.

Previous Namioty imprezowe – większa, bezpieczna przestrzeń dla klientów w dobie COVID-19
Next Jakie zalety mają bramy pneumatyczne?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Start-upy mogą liczyć na coraz większe wsparcie finansowe

W Polsce działa ok. 2,7 tys. start-upów. Zdecydowana większość z nich, bo aż 73 proc., znajduje się na jednym z dwóch środkowych etapów rozwoju. Tylko 15 proc. jest na etapie ekspansji rynkowej. Liczba

Wiadomości 1Comments

Pieczątki – tu liczy się precyzja

Firmowa pieczątka nie jest nowością. Przedsiębiorcy posługują się tym narzędziem od wielu lat. Dzięki niej, nie jest konieczne wypełnianie wielu pól na urzędowych formularzach i łatwiejsze jest adresowanie kopert. Z

Wiadomości 0 Comments

Leczenie alkoholizmu

Alkoholizm pojawia się w naszym życiu niezauważony, ale ostatecznie całkowicie przejmuje kontrolę nad ludzką psychiką. Od pierwszego do ostatniego etapu choroba, jest bardzo nieprzewidywalna i bolesna. Najpierw z chęci „zapomnienia”

Wiadomości 0 Comments

Sprzedawcy będą inwestować, by oszczędzać czas konsumentów

Coraz większą rolę w handlu będą odgrywać technologie, które z jednej strony usprawnią proces zakupowy, z drugiej spowodują lepszą personalizację ofert dla poszczególnych konsumentów. Sprzedawcy będą też więcej inwestować w segment zdrowej żywności, bo konsumenci

Wiadomości 0 Comments

W Polsce powstaje nowy system reagowania na cyberzagrożenia

Ponad 90 proc. polskich przedsiębiorców doświadczyło co najmniej kilkudziesięciu ataków hakerskich w ciągu roku. Zarówno udanych, jak i nieudanych – wynika z raportu firmy Check Point. Według danych Interpolu na świecie wpływy z cyberprzestępczości

Wiadomości 0 Comments

Zanim zwiążesz się na dłużej.. sprawdź swojego finansowego partnera

Analiza raportu opracowanego na podstawie danych przekazanych przez czternaście firm należących do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych (źródło: Raport Badania Ankietowego KPF lata 2008 – 2018) pozwala sformułować wniosek, że sektor instytucji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź