Pomysły na biznes w branży pralniczej

Pomysły na biznes w branży pralniczej

Założyć pralnię – na pierwszy rzut oka nic prostszego. Wiele osób, zwłaszcza w dużych miastach ma dużo rzeczy, które mogą ulec zabrudzeniu, ale nie mają czasu, aby prać je na własną rękę. Pralnia to jednak nieco bardziej skomplikowany biznes. Przed jej założeniem – a nawet rozpoczęciem pozyskiwania finansów – każdą decyzję trzeba bardzo dobrze przemyśleć. SOVRANA, firma która przez wiele lat działa już w tej branży, współpracując z najbardziej renomowanymi producentami z całego świata.

Kluczem do sukcesu może być specjalizacja. Można postawić tylko na pranie chemiczne określonych rodzajów odzieży. Pralnia może też wyróżniać się na rynku np. gwarancją ekspresowego czasu prania lub też długimi godzinami otwarcia (nawet 24h). Można też wyspecjalizować się w przyjmowaniu zamówień tylko od określonego rodzaju klientów, np. dużych klientów instytucjonalnych. To sprawi, że łatwiej będzie dobrać sprzęt do konkretnego rodzaju pralni.

W dwóch podstawowych rodzajach – pralni chemicznej lub wodnej – też można wyróżnić kilka rodzajów specjalizacji. Dzięki SOVRANA łatwo będzie nam się zdecydować, który plan wybierzemy. Nasze doświadczenie w branży sprawia, że będziemy potrafić ocenić potencjalną skuteczność wybranych rozwiązań i zaproponować taki sprzęt, który będzie do nich pasował.

Doskonale wiemy, że pierwsze kroki mogą być trudne. Chociaż branża w praktyce gwarantuje stabilne zyski (po określonym czasie), to jednak cały czas trzeba pamiętać, że w przy tak delikatnym rodzaju współpracy z klientami pralni (droga odzież, ryzyko zniszczenia, niewłaściwe zastosowanie środków czy dobór maszyn) konieczne jest bardzo dokładne przygotowanie tego, jak będziemy zakładać własny biznes. Nawe w przypadku, gdy decydujemy się dołączyć do franczyzy (a to coraz popularniejszy wybór w Polsce) to i tak potrzebujemy fachowej wiedzy, jakie maszyny wybrać i jak się z nimi obchodzić.

Wszystko to – m.in. poprzez cykl szkoleń – oferuje SOVRANA. Z nami uda się pokonać nawet najtrudniejsze problemy i wyzwania. Pranie to nasza specjalność.

Sovrana podpowiada - jak urządzić i otworzyć pralnię chemiczną

Previous Co łączy kontrakty CFD z Forexem?
Next Co warto sprzedawać?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Polska jest liderem w legislacji dotyczącej dronów. Przepisy pobudzą rynek wart ok. 150 mln zł

Ostatnie zmiany w prawie, które określają m.in. zasady lotów dronów poza zasięgiem wzroku, zdecydowanie uproszczą zasady ich użytkowania i będą impulsem do rozwoju branży – podkreśla Michał Wojas, prezes FlyTech UAV. Jak ocenia,

Wiadomości 0 Comments

Przegląd regałów magazynowych, dlaczego jest konieczny?

Prowadzenie magazynu w praktyce oznacza konieczność zadbania nie tylko o odpowiednie warunki składowania towarów. Niezbędne jest też stworzenie bezpiecznych warunków pracy, w której obsługa jest narażona na wiele czynników ryzyka.

Wiadomości 0 Comments

Artykuły biurowe

Różnego rodzaju artykuły biurowe są niezbędne w każdym biurze. Artykułów, które powinny znaleźć się na wyposażeniu dobrze prowadzonego biura jest mnóstwo. Wśród nich są takie, bez których biuro praktycznie nie

Wiadomości 0 Comments

Dobre wieści dla frankowiczów

Jeszcze pół roku temu za franka szwajcarskiego trzeba było zapłacić 30 gr więcej niż obecnie. Od niemal dwóch i pół roku, czyli od czasu uwolnienia kursu franka do euro, oscylował on

Wiadomości 0 Comments

Kontener jako tymczasowe mieszkanie

Słowo „kontener” nie kojarzy się raczej z lokum, w którym można mieszkać, nie wyzbywając się podstawowych wygód. Tymczasem nowoczesne kontenery pozwalają na stworzenie budynku mieszkalnego lub lokalu handlowo-usługowego o nienagannym

Wiadomości 0 Comments

PKO BP chce pomagać małym i średnim firmom w wychodzeniu na zagraniczne rynki

Małe i średnie firmy coraz śmielej wychodzą na zagraniczne rynki, ale liczą przy tym na pomoc banków. Temu służyć ma Platforma Wsparcia Eksportu, nad którą PKO Bank Polski kończy prace. Przedsiębiorcy

3 komentarze

 1. arnold
  02 lutego, 08:12 Reply
  Pralnia w dzisiejszych czasach niestety się nie opłaca. Nie oszukujmy się. Ludzie mało korzystają z tego typu rzeczy.
 2. papeż
  04 lutego, 15:23 Reply
  Mało kto obecnie otwiera pralnię, bo prawda jest taka, że osoby potencjalne nie korzystają z tego. Nie jest im to potrzebne.
 3. OlgaP
  12 lutego, 16:14 Reply
  Według mnie warto iść w kierunku branży pralniczej ponieważ w tych czasach jest bardzo mała konkurencja,a jeśli zna się dobrze rynek i potrafi się podbić internet w danym regionie to pralnia jest żyłą złota bo jednak sporo ludzi posiada rzeczy które nie zmieszczą się do domowych pralek.

Zostaw odpowiedź