Pomysły na reklamę lokalnej firmy ‒ ranking TOP5

Pomysły na reklamę lokalnej firmy ‒ ranking TOP5

Lokalny biznes to często spełnione marzenie właścicieli – powstały z pasji, przekazywany z pokolenia na pokolenie, wyróżniający się niezwykłymi produktami lub jakością usług. Jednak każdy biznes, aby sprawnie funkcjonować, potrzebuje reklamy. Jak wspomóc marketingowo działające na mniejszą skalę przedsiębiorstwo? Czy warto szukać rozwiązań w internecie, zainwestować w gadżety reklamowe, a może w nietypowe aktywności marketingowe? Sprawdź TOP 5 działań, które pozwolą klientom poznać Twoją firmę i zapewnią jej nowych odbiorców.

Ulotki reklamowe

Promocję biznesu warto zacząć od rozmowy z osobami, które niemal każdego dnia mijają drzwi lokalnej firmy. Zorganizuj rozdawanie ulotek w pobliżu siedziby. Zadbaj o to, by osoba, która będzie je dystrybuować, miała na sobie odpowiednio oznakowane ubrania oraz plecak z logo firmy – niech wyróżnia się w tłumie i będzie jasne, jakie przedsiębiorstwo reprezentuje.

Drobne upominki dla klientów

Do ulotek możesz także dołączyć drobny podarunek. Upominki to rzecz, o której warto pamiętać podczas prowadzenia promocji lokalnej firmy. Przede wszystkim dlatego, że dają one możliwość dotarcia do bliskiej społeczności i zachęcania do skorzystania z Twoich usług. Próbka kosmetyków czy rabat będą budowały zaufanie nowych klientów.

Jeśli upominki są większe, warto zapakować je w torby reklamowe. Będą nie tylko elegancko wyglądać, ale też dodatkowo potencjalni klienci poznają logo Twojej firmy. 

Gadżety reklamowe z logo

Gadżety reklamowe można wykorzystać także podczas promocji w ramach jakiegoś wydarzenia istotnego dla społeczności w Twojej miejscowości. Mogą być elementem czy dodatkiem do nagrody ufundowanej przez firmę, czy po prostu podarunkiem dla uczestników. 

Przygotowując tego typu elementy, pamiętaj tylko o jednym – odpowiednim oznaczeniu logotypem. Dobrze wyeksponowane torby reklamowe czy inne gadżety będą nie tylko przykuwać wzrok gości, ale także świetnie prezentować na wszystkich zdjęciach z eventu.  

Lokalne media

Wartym sprawdzenia rozwiązaniem jest także kontakt z odbiorcami przez lokalne media. Prasa, radio czy portale często chętnie wspierają niewielkie biznesy, które działają w okolicy. Dowiedz się, jakie są możliwości współpracy. Pierwszą z nich z pewnością jest reklama, która może zostać opublikowana na łamach odpowiedniego tytułu. Innym rozwiązaniem jest dodanie kontaktu do listy lokalnych wykonawców czy sprzedawców. 

Prowadząc lokalny biznes, warto także być otwartym na nietypowe formy publikacji w mediach – opis zakładu w ramach jakiegoś cyklu, czy przedstawienie sylwetki założyciela może być naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Nie zamykaj się na sieć – promocja online lokalnej firmy

Ostatni, choć również warty uwagi sposób to komunikacja z odbiorcami w sieci. Inwestując w gadżety reklamowe, stawiając na inne formy marketingu, warto także być otwartym na reklamę online. 

Wbrew pozorom, nie jest ona zarezerwowana tylko dla największych firm – wręcz przeciwnie. Jeśli Twoje produkty da się sprzedawać online, może pomóc dotrzeć do nowego grona klientów. Jeśli nie, odpowiednio stargetowana kampania to rozwiązanie, które przyciągnie tych, którzy mają najbliżej do firmy, którą prowadzisz. Możesz także wykorzystać siłę social mediów, by dotrzeć do lokalnych klientów i budować społeczność wielbicieli Twojej marki. 

Znając TOP5 pomysłów na promocję lokalnego biznesu, czas na działanie! Zainwestuj w odpowiednio obrandowane gadżety, torby reklamowe oraz ulotki. Sprawdź, jakie możliwości dają lokalne media i rozpocznij działania online. A na koniec, ciesz się efektami!

Previous CPI – co to za wskaźnik i jak wpływa na rynki finansowe?
Next Karta menu — wizytówka Twojej restauracji

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jakie funkcje musi mieć dobry router pod telefonię VoIP?

Podczas gdy analogowe systemy telefonii stacjonarnej odchodzą w zapomnienie, nowoczesne systemy telekomunikacyjne oparte na technologii VoIP mają się świetnie. Doskonała jakość połączeń, wygoda użytkowania i szeroki wachlarz dodatkowych funkcji to

Wiadomości 3 komentarze

Dla nabywców nieruchomości coraz ważniejsza od ceny jest jakość wykonania mieszkania i jego otoczenie

Większość kredytów hipotecznych wciąż zaciąganych jest na mieszkania z rynku wtórnego. Klienci coraz częściej szukają jednak lokali na rynku pierwotnym i coraz większą wagę przywiązują do jakości i standardu ich wykończenia. Ważne jest

Wiadomości 0 Comments

Hotel Gniew – wyjątkowe miejsce na szkolenie lub konferencję

W województwie pomorskim, w malowniczej okolicy umożliwiającej komfortowy wypoczynek, położona jest olbrzymia, gotycka twierdza- Zamek Gniew. W obiekcie znajduje się czterogwiazdkowy hotel, który nie tylko oferuje luksusowe pokoje, ale też

Wiadomości 0 Comments

Aktywa funduszy inwestycyjnych wzrosły w 2014 roku o ponad 10%

Wartość aktywów zarządzanych przez polskie fundusze inwestycyjne wzrosła w grudniu o +1,4% osiągając na koniec miesiąca poziom 208,9 mld zł. Po świetnym roku 2013, w którym środki zarządzane przez krajowe

Wiadomości 2 komentarze

Kieszonkowe na ferie karta czy gotówka?

Rozpoczął się sezon zimowych wyjazdów. Dzieci, które spędzą ferie na różnego rodzaju obozach i wycieczkach, zwykle dostają od rodziców trochę pieniędzy. Expander podpowiada, aby kwota kieszonkowego nie była zbyt duża,

Wiadomości 0 Comments

Volvo Trucks przyspiesza rozwój proekologicznych ciężarówek

Na transport drogowy przypada prawie 5 proc. ogólnej emisji gazów cieplarnianych na terytorium Unii Europejskiej. W lutym UE zadecydowała o uregulowaniu emisji dwutlenku węgla przez samochody ciężarowe, ale Volvo Trucks chce przyspieszyć

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź