[PORADNIK] Co na prezent dla żeglarza?

[PORADNIK] Co na prezent dla żeglarza?

Jeśli w gronie Twoich bliskich jest żeglarz, to zakup prezentu dla niego może być nie lada wyzwaniem. Wybór odpowiedniego praktycznego podarunku nie jest prostą sprawą. Stąd warto, abyś skorzystał z naszych sprawdzonych porad i propozycji prezentów dla miłośników żeglarstwa.

Najlepszy prezent dla żeglarza — co wziąć pod uwagę podczas jego wyboru?

Aby wybrać najlepszy prezent dla żeglarza, musisz przeanalizować jego potrzeby. Warto sprawdzić, czym już dysponuje, co powinien wymienić i jakie ma plany na kolejne podróże. Można też dyskretnie o to zapytać. Dzięki temu upominek będzie przydatny i dopasowany do osoby obdarowanej.

Kolejną ważną kwestią jest budżet, jaki możesz przeznaczyć na upominek. Od niego zależy, czy kupisz droższy sprzęt za kilka tysięcy złotych, czy tańszy przedmiot za kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Poniżej znajdziesz kilka propozycji tańszych i droższych praktycznych upominków dla fana żeglarstwa, które wywołają uśmiech na jego twarzy i posłużą mu przez długie lata. 

Pomysł na prezent dla żeglarza — na co warto się zdecydować?  

Oto praktyczne podarunki dla początkujących i bardziej zaawansowanych żeglarzy.  

Dziennik jachtowy

To doskonały pomysł na prezent dla żeglarza, zarówno dla początkującego, jak i zaawansowanego. Wykorzystuje się go do tworzenia zapisków na temat wydarzeń dotyczących rejsu, łodzi lub jachtu albo załogi. 100-stronicowy dziennik zgodny z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego, z miejscem na wpisanie danych o statku i instrukcją jego prowadzenia można zakupić za mniej niż 40 złotych (np. tutaj maristo.pl/wyposazenie-nawigacyjne/dzienniki-pokladowe). 

Odbiornik GPS

To sprzęt, który przyda się każdemu żeglarzowi. Służy do monitorowania jednostek pływających, ich lokalizowania, zabezpieczania ich przed kradzieżą, kontrolowania ich prędkości, wytyczania im obszarów granicznych, tras i ich archiwizacji. Warto sięgać po niewielkie modele z wodoodporną obudową wykonane z trwałych materiałów. Takie urządzenia kosztują od kilkuset do ponad 1,5 tysiąca złotych.  

Kamizelka ratunkowa dla psa

To oryginalny pomysł na podarunek dla żeglarza, który nie chce wypływać na rejs bez ukochanego psa. Po zaopatrzeniu czworonoga w kamizelkę ratunkową nie będzie martwić się o jego bezpieczeństwo.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na konstrukcję kamizelki ratunkowej dla psa, ponieważ nie może ona krępować ruchów zwierzęcia. Powinna być wykonana z trwałego materiału o dużej wyporności. Warto, aby miała dodatkowe elementy takie jak odblaski, pomagające zlokalizować psa w ciemności, uchwyt na grzbiecie, ułatwiający wyciągnięcie go z wody, regulację rozmiaru i uchwyt na smycz zapewniający bezpieczeństwo zwierzakowi. Taki model kosztuje ponad 150 złotych. 

Książka o tematyce wędkarskiej

Na rynku jest tyle pozycji na ten temat, że na pewno znajdziesz odpowiednią dla mniej lub bardziej zaawansowanego wilka morskiego. Ponadto nie musisz posiadać dużego budżetu, aby kupić taki prezent dla żeglarza. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić, czy osoba, której chcesz wręczyć wybraną lekturę, nie ma jej już w swoich zbiorach. 

Przenośna lodówka turystyczna na jacht 

To świetny dodatek do wyposażenia jednostek pływających, przydatny podczas dłuższych rejsów do przechowywania żywności i schłodzenia napojów. Sprawdzi się jako prezent dla początkujących i zaawansowanych żeglarzy. 

Lodówka przenośna na jacht nie może zużywać dużo energii, ponieważ na statku może jej zabraknąć przy zbyt intensywnym korzystaniu. Ponadto najlepsze są niewielkie i pojemne modele, gdyż na jednostkach pływających jest mało miejsca do wygospodarowania. Sprzęt powinien mieć zasilanie odpowiednie do prądu zmiennego i stałego o napięciu w granicach 12-14 lub 200-240 V. Pamiętaj, jednak że takie urządzenia są dość drogie. Kosztują od prawie 2 tysięcy do ponad 10 tysięcy złotych. 

Prezent dla żeglarza — co jeszcze warto kupić? 

Możesz też wybrać inny prezent dla żeglarza np. vouchery na kursy żeglarskie dostosowane do potrzeb danej osoby lub zestawy narzędzi, które przydadzą się w czasie rejsu i w domu do majsterkowania. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, praktyczny upominek dostosowany do potrzeb osoby obdarowanej, to gwarancja jej zadowolenia i tego, że podarunek będzie przydatny. 

Previous Jakie są rodzaje wykończenia przelotek w płytkach PCB?
Next Papier firmowy – co powinien zawierać?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak działają profesjonalne drukarnie?

Nawet przy postępie technologicznym materiały drukowane nadal mają ogromną wartość. Usługi drukarskie oferują szeroką gamę produktów, w tym ulotki, broszury, książki i czasopisma, a także katalogi i dzienniki. Na rynku

Wiadomości 0 Comments

Można się ubezpieczyć od cyberataków i transakcji na rynku nieruchomości

Nowe produkty ubezpieczeniowe są szansą dla zakładów ubezpieczeń. Choć wciąż wielu Polaków ubezpiecza się tylko, gdy jest to obowiązkowe, to także na naszym rynku rośnie świadomość nowych zagrożeń i konieczności zabezpieczenia się

Wiadomości 1Comments

Ponad połowie Polaków pieniędzy wystarcza tylko na podstawowe potrzeby

56 proc. Polaków deklaruje, że pieniędzy w miesiącu wystarcza im tylko na podstawowe potrzeby i nie stać ich na większe wydatki. Co piąty przyznaje, że musi sobie odmawiać wielu rzeczy, żeby starczyło

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczne związki banków i firm

Polscy przedsiębiorcy chwalą współpracę ze swoimi bankami i chętnie wiążą się z nimi na dłużej. Wybierając bank do współpracy, polskie spółki zwracają uwagę przede wszystkim na kompleksowość oferty oraz profesjonalne

Wiadomości 0 Comments

W ciągu dwóch lat międzynarodowy koncern ABB zatrudni w Polsce blisko tysiąc pracowników

W związku z dalszym rozwojem kompetencji w obszarach takich jak IT, sprzedaż, rozwój produktu, funkcja wsparcia i R&D ABB szacuje, że w okresie 2015–2018 zwiększy zatrudnienie o około tysiąc osób, do ponad 5 tys. pracowników.

Wiadomości 1Comments

Jak wyjść z pętli długów? Pięć prostych porad, dzięki którym odzyskasz i utrzymasz płynność finansową

Umiejętność zarządzania finansami jest bardzo ważna podczas prowadzenia domowego budżetu. Dzięki odpowiedniemu podejściu można uniknąć wielu kłopotów finansowych i odłożyć pieniądze na przyszłość. Jednak nie każdy taką umiejętność posiada. Wielu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź