[PORADNIK] Co na prezent dla żeglarza?

[PORADNIK] Co na prezent dla żeglarza?

Jeśli w gronie Twoich bliskich jest żeglarz, to zakup prezentu dla niego może być nie lada wyzwaniem. Wybór odpowiedniego praktycznego podarunku nie jest prostą sprawą. Stąd warto, abyś skorzystał z naszych sprawdzonych porad i propozycji prezentów dla miłośników żeglarstwa.

Najlepszy prezent dla żeglarza — co wziąć pod uwagę podczas jego wyboru?

Aby wybrać najlepszy prezent dla żeglarza, musisz przeanalizować jego potrzeby. Warto sprawdzić, czym już dysponuje, co powinien wymienić i jakie ma plany na kolejne podróże. Można też dyskretnie o to zapytać. Dzięki temu upominek będzie przydatny i dopasowany do osoby obdarowanej.

Kolejną ważną kwestią jest budżet, jaki możesz przeznaczyć na upominek. Od niego zależy, czy kupisz droższy sprzęt za kilka tysięcy złotych, czy tańszy przedmiot za kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Poniżej znajdziesz kilka propozycji tańszych i droższych praktycznych upominków dla fana żeglarstwa, które wywołają uśmiech na jego twarzy i posłużą mu przez długie lata. 

Pomysł na prezent dla żeglarza — na co warto się zdecydować?  

Oto praktyczne podarunki dla początkujących i bardziej zaawansowanych żeglarzy.  

Dziennik jachtowy

To doskonały pomysł na prezent dla żeglarza, zarówno dla początkującego, jak i zaawansowanego. Wykorzystuje się go do tworzenia zapisków na temat wydarzeń dotyczących rejsu, łodzi lub jachtu albo załogi. 100-stronicowy dziennik zgodny z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego, z miejscem na wpisanie danych o statku i instrukcją jego prowadzenia można zakupić za mniej niż 40 złotych (np. tutaj maristo.pl/wyposazenie-nawigacyjne/dzienniki-pokladowe). 

Odbiornik GPS

To sprzęt, który przyda się każdemu żeglarzowi. Służy do monitorowania jednostek pływających, ich lokalizowania, zabezpieczania ich przed kradzieżą, kontrolowania ich prędkości, wytyczania im obszarów granicznych, tras i ich archiwizacji. Warto sięgać po niewielkie modele z wodoodporną obudową wykonane z trwałych materiałów. Takie urządzenia kosztują od kilkuset do ponad 1,5 tysiąca złotych.  

Kamizelka ratunkowa dla psa

To oryginalny pomysł na podarunek dla żeglarza, który nie chce wypływać na rejs bez ukochanego psa. Po zaopatrzeniu czworonoga w kamizelkę ratunkową nie będzie martwić się o jego bezpieczeństwo.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na konstrukcję kamizelki ratunkowej dla psa, ponieważ nie może ona krępować ruchów zwierzęcia. Powinna być wykonana z trwałego materiału o dużej wyporności. Warto, aby miała dodatkowe elementy takie jak odblaski, pomagające zlokalizować psa w ciemności, uchwyt na grzbiecie, ułatwiający wyciągnięcie go z wody, regulację rozmiaru i uchwyt na smycz zapewniający bezpieczeństwo zwierzakowi. Taki model kosztuje ponad 150 złotych. 

Książka o tematyce wędkarskiej

Na rynku jest tyle pozycji na ten temat, że na pewno znajdziesz odpowiednią dla mniej lub bardziej zaawansowanego wilka morskiego. Ponadto nie musisz posiadać dużego budżetu, aby kupić taki prezent dla żeglarza. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić, czy osoba, której chcesz wręczyć wybraną lekturę, nie ma jej już w swoich zbiorach. 

Przenośna lodówka turystyczna na jacht 

To świetny dodatek do wyposażenia jednostek pływających, przydatny podczas dłuższych rejsów do przechowywania żywności i schłodzenia napojów. Sprawdzi się jako prezent dla początkujących i zaawansowanych żeglarzy. 

Lodówka przenośna na jacht nie może zużywać dużo energii, ponieważ na statku może jej zabraknąć przy zbyt intensywnym korzystaniu. Ponadto najlepsze są niewielkie i pojemne modele, gdyż na jednostkach pływających jest mało miejsca do wygospodarowania. Sprzęt powinien mieć zasilanie odpowiednie do prądu zmiennego i stałego o napięciu w granicach 12-14 lub 200-240 V. Pamiętaj, jednak że takie urządzenia są dość drogie. Kosztują od prawie 2 tysięcy do ponad 10 tysięcy złotych. 

Prezent dla żeglarza — co jeszcze warto kupić? 

Możesz też wybrać inny prezent dla żeglarza np. vouchery na kursy żeglarskie dostosowane do potrzeb danej osoby lub zestawy narzędzi, które przydadzą się w czasie rejsu i w domu do majsterkowania. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, praktyczny upominek dostosowany do potrzeb osoby obdarowanej, to gwarancja jej zadowolenia i tego, że podarunek będzie przydatny. 

Previous Jakie są rodzaje wykończenia przelotek w płytkach PCB?
Next Papier firmowy – co powinien zawierać?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Polski rynek fintech wart 856 mln euro

Wartość polskiego rynku fintechów to około 856 mln euro – szacuje Deloitte. Polska jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej w tym zakresie, ale mimo to wartość inwestycji venture capital w innowacyjne firmy z sektora finansowego

Wiadomości 0 Comments

Cyfrowa rewolucja w bankowości

Tradycyjne formy kontaktu z bankiem tracą na rzecz mobilnych. Klienci chcą przez smartfony sprawdzać stan konta, robić przelew i kupować produkty. Eksperci oceniają, że płatności mobilne, które są dziś popularne wśród klientów indywidualnych,

Wiadomości 0 Comments

Polskie banki wyprzedzają pod względem cyfryzacji europejską konkurencję. Taki trend może się utrzymać

Banki w Polsce są bardziej zaawansowane cyfrowo niż konkurenci w innych krajach europejskich – wynika z badania Digital Performance Index przygotowanego przez Accenture. Działające na krajowym rynku instytucje są bardziej aktywne i skore do wdrażania innowacji

Wiadomości 0 Comments

W jakim przypadku informacja z KRK może uniemożliwić zatrudnienie pracownika

Pracownik, który ma zostać zatrudniony do nauczania przedmiotów zawodowych otrzymał następującą informację z Krajowego Rejestru karnego: Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał orzeczenie z art. 35 ust. 1a Ust. z 21.08.1997r.

Wiadomości 1Comments

Studia MBA – jaka jest ich historia?

W sieci można znaleźć sporo artykułów na temat zalet studiów MBA, pojawia się również coraz więcej rankingów studiów, w których MBA są uwzględniane i porównywane pod względem oferowanych programów. Stosunkowo

Wiadomości 0 Comments

Jak sprawdzić zdolność kredytową i ją poprawić?

Zbadanie zdolności kredytowej jest pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać, jeśli planujemy ubiegać się o kredyt hipoteczny na zakup własnego mieszkania. Aby bank zgodził się na udzielenie nam kredytu musi bowiem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź