Pozycjonowanie firmy w Google. Czy warto?

Pozycjonowanie firmy w Google. Czy warto?

Prowadzenie większości działalności w dzisiejszym świecie wymaga dostępu do internetu. To za jego pośrednictwem można stworzyć własną stronę czy sklep internetowy. Narzędzie to skutecznie przyczynia się do zwiększenia zysków, dlatego warto wiedzieć jak prawidłowo z niego korzystać. Jedną ze szczególnie skutecznych ścieżek pozwalających na dotarcie do klientów jest skuteczne pozycjonowanie stron.

Codziennie wielu użytkowników otwierając stronę przeglądarki Google, wyszukuje szerokie zasoby różnorodnych treści. Każdemu zależy na szybkim uzyskaniu na informacji, dlatego najprostszą drogą jest wpisanie przy wyszukiwaniu słów kluczowych. To one zagwarantują sprawne dotarcie do poszukiwanych stron. Słowa kluczowe są bardzo istotnym elementem, który wpływa na pozycjonowanie stron www. Im lepiej zostaną one dobrane, tym bardziej wzrosną szanse na dotarcie do szerszego grona odbiorców.

Czym właściwie jest pozycjonowanie?

Warto zacząć od wyjaśnienia tego, co oznacza pozycjonowanie stron internetowych  w Google. Jest to rodzaj działań, które bezpośrednio przekładają się na to, że określona strona będzie wyświetlana w propozycjach jako jedna z pierwszych. Zanim jednak wyszukiwarka zdąży ją wyświetlić, dana strona powinna spełniać kilka najważniejszych czynników.

Co zrobić, aby rozpocząć skuteczne pozycjonowanie stron?

 • Na samym początku należy zadbać o to, aby strona istniała i była rozpoznawalna dla systemu Google.
 • Projekt strony powinien być intuicyjny. To sprawi, że system robotów Google będzie mógł posługiwać się konkretnymi stronami, podstronami i produktami przy wyświetlaniu propozycji.
 • Czynnikiem, nad którym nie można już bezpośrednio zapanować, jest zdobycie tzw. „zaufania” systemu. Od tego, czy dana strona jest sprawdzona i umożliwia przejrzyste poruszanie się po niej zależy czy roboty sprawdzające potraktują ją jako zaufany produkt.

Pozycjonowanie to bardzo ważny element, dlatego warto odpowiednio wcześniej zorientować się w temacie, jakim są usługi SEO.

Na czym polega pozycjonowanie stron www?

Pozycjonowanie stron www przekłada się na stałą kontrolę sytuacji i operowanie dostępnymi narzędziami. Należy dbać o taki dobór słów kluczowych, które zapewnią stronie wyłączność. Im bardziej sprecyzowane będą frazy kluczowe, tym większe szanse na pozyskanie klientów będą mieli właściciele stron czy sklepów internetowych.

Algorytmy Google codziennie przeszukują strony i sprawdzają ich potencjał na pozycjonowanie. Jedyną możliwością na zwiększenie tych szans jest bieżąca orientacja w tym, jak działa strona oraz sprawianie, że jej treści są aktualne. Oto najważniejsze czynniki, które są brane pod uwagę przy pozycjonowaniu stron www:

 • jakość publikowanej treści
 • poprawność pisowni
 • ilość synonimów wpisywanych fraz kluczowych
 • ilość słów
 • połączenia strony z innymi platformami lub stronami,
 • aktualność treści,
 • tytuły strony oraz adres URL.

Kontrola tych czynników przełoży się na to, do jak wielu osób dotrze konkretna strona. Oczywiście jest to jedynie niewielka część elementów branych pod uwagę, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób skutecznie zarządzać stroną.

Czy warto pozycjonować firmę w Google?

Wyszukiwarka Google jest jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek, z której korzystają użytkownicy. Takie grono odwiedzających pozwala na ukazanie reklamy produktu dużej liczbie potencjalnych klientów. Oznacza to więc, że skuteczne pozycjonowanie strony www będzie najlepszą ścieżką prowadzącą do poszerzenia sprzedaży, a tym samym zwiększenia zysków.

Inaczej mówiąc – zdecydowanie warto pozycjonować firmę w Google. Jak realnie będzie to wyglądało?

 • Pozycjonowana strona zawsze będzie widoczna dla klientów w odpowiednim momencie. Skuteczne pozycjonowanie strony www sprawi, że będzie ona dobrze promowana i chętniej wyświetlana dla użytkowników.
 • Na samym początku do osiągnięcia stabilnej pozycji w wyszukiwanych należy poświęcić sporo czasu. Jeżeli pozycja firmy będzie już na wysokim stopniu, klienci sami coraz chętniej będą ją odwiedzać. Z każdym kolejnym wejściem na stronę firma będzie miała coraz lepsze wyniki, dzięki czemu twórcy nie będą musieli już tak wiele czasu poświęcać na kontrolę.

Warto zatem zaangażować się na samym początku, aby późniejsze etapy prowadzenia firmy były o wiele prostsze w przeprowadzaniu.

Jakie korzyści można zyskać, pozycjonując stronę www?

Najlepiej pozycjonowana strona www będzie wyświetlana jako jedna z pierwszych propozycji, w odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Jeśli uda się osiągnąć ten etap pozycjonowanie będzie przynosiło szereg korzyści.

 • Klienci chętniej odwiedzą stronę, ponieważ będzie ona jako podręczna propozycja. Oznacza to, że strona powinna zawierać poszukiwane informacje, dzięki czemu użytkownicy podchodzą do niej z większym zaufaniem. Jeżeli pozycjonowana firma związana jest ze sprzedażą, to przełoży się to na poszerzenie grona kupujących.
 • Wysoka pozycja powoduje, że odbiorcy mają do strony danej firmy większe zaufanie. Częste spotykanie danej oferty sprawia, że staje się ona znajomym elementem, który nie pojawił się nagle i nie jest całkowicie obcy. W ten sposób wiele osób podświadomie wybiera kojarzone już wcześniej oferty.
 • Warto zaznaczyć, że pozycjonowanie strony www ogranicza także potrzebę wydawania pieniędzy na reklamę. Jest to bardzo ekonomiczny i skuteczny sposób na promowanie marki.

Im więcej energii zostanie przeznaczone na początku, tym szybciej wróci ona w postaci efektów.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wszystkie opisane wyżej informacje z pewnością przełożą się na podjęcie pierwszych kroków do skutecznego promowania firmy. Zanim jednak do tego dojdzie, warto wiedzieć o kilku rzeczach:

 • Dotarcie strony na odpowiednią pozycję może zająć od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.
 • Korzystanie ze słów kluczowych nie ma limitów górnych, za to na samym początku trzeba umieścić 5 fraz. Należy pamiętać o tym, aby było one jak najlepiej dopasowane.
 • Pozycjonowanie strony www jest długotrwałym procesem, dlatego nawet jeżeli po kilku miesiącach nie przynosi efektów, to pojawią się one i tak, chociaż po dłuższym czasie.

Świadomość działania systemu Google oraz tego, czym są usługi SEO to bardzo przydatne elementy, które warto znać. 

Czy pozycjonowanie strony www można zlecić zewnętrznej firmie?

Cała działalność związana ze skutecznym pozycjonowaniem strony www jest bardzo czasochłonna i wymaga przynajmniej podstawowej orientacji w działaniu algorytmów Google. Nauczenie się wszystkich czynników i opanowanie działania systemu może potrwać wiele tygodni.

Dobrym rozwiązaniem, które jest coraz chętniej wybierane przez użytkowników, jest skorzystanie z oferty firm zewnętrznych, które prowadzą usługi SEO. Wybór profesjonalistów, którzy od lat zajmują się skutecznym pozycjonowaniem firm w wyszukiwanych Google, z pewnością przełoży się na lepsze wyniki w działaniu marki.

Wyszukując zaufanych znawców SEO, warto sprawdzić, w jaki sposób prowadzą oni swoje usługi. Przykładem firmy, która zapewnia skuteczne pozycjonowanie stron internetowych, jest https://funkymedia.pl/. Warto przekonać się o działaniu takich usług i skorzystać z oferty profesjonalnej firmy, która będzie wartościową inwestycją.

 

Previous Buty i ubrania robocze dla pracownika - postaw na jakość!
Next Krakowski Obszar Funkcjonalny Metropolii Krakowskiej – rozwój zrównoważony terytorialnie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Finedia, czyli innowacyjne podejście do szkoleń

Dynamiczny rozwój zmian zachodzący w światowej gospodarce sprawia, że niezbędne jest śledzenie i aktualizowanie najnowszych trendów w każdej gałęzi gospodarki. Kluczem w odniesieniu sukcesu w każdej branży jest wspięcie się

Wiadomości 0 Comments

Klub Atalanta nie pojawi się w FIFA 22 po podpisaniu wyłącznego kontraktu z Konami

Sportowego symulatora FIFA nie trzeba nikomu przedstawiać. Opiewająca na ponad 20 pozycji seria przyciągnęła przed konsole i komputery miliony graczy, których z roku na rok wcale nie maleje. Oczywiście Electronic

Wiadomości 6 komentarzy

Firmy prowadzone przez kobiety są bardziej stabilne

Wciąż więcej mężczyzn niż kobiet prowadzi własny biznes, jednak to firmy prowadzone przez płeć piękną są w lepszej sytuacji. Kobiety to również większe optymistki. Co trzecia uważa, że najbliższe miesiące przyniosą poprawę

Wiadomości 0 Comments

Jakie materiały biurowe wybrać?

W dzisiejszych czasach coraz mniej dokumentów wypełniamy ręcznie, a coraz więcej pracy wykonujemy na komputerze. Każdego dnia korzystamy jednak z długopisów, zakreślaczy, teczek, segregatorów. Dodatkowo, aby wszystkie nasze przybory mogły

Wiadomości 10 komentarzy

Z Internetu na stół. Dlaczego zamawiamy jedzenie online?

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, co jemy. Świadczy o tym ilość programów, książek i blogów poświęconych wyłącznie tematyce kulinarnej. Jednak samodzielne przygotowywanie posiłków w domu to nie jedyna alternatywa. Ponad

Makro Cash and Carry – marka dla przedsiębiorców

Korzystać z oferty firm zajmujących się handlem hurtowym mogą inne przedsiębiorstwa, które zakupione w większych ilościach, lecz niższych cenach towary następnie odsprzedają. Jednak nie tylko takie jednostki detaliczne korzystają z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź