Program PIT 2016 online

Program PIT 2016 online

Każdego roku coraz więcej osób przy rocznym rozliczeniu podatku, decyduje się na pomoc przez program PIT 2016 online. Ta forma wypełnienia  i złożenia deklaracji PIT do urzędu skarbowego jest bardziej prosta, bezpieczna, bezstresowa i zabiera zdecydowanie mniej czasu niż tradycyjna, polegająca na wypełnieniu papierowego formularza.

W poprzednim roku podatkowym, blisko 62 miliony osób wykorzystało program PIT 2017 online do rozliczenia zobowiązania podatkowego względem fiskusa. Nie mamy wątpliwości, że rozliczenie internetowe zawojuje umysły podatników i nie będą już chcieli nawet słuchać o wizycie w urzędzie skarbowym i wypełnianiu papierowej deklaracji podatkowej. Ministerstwo Finansów zachęca wszystkich, którzy mają komputery z dostępem do Internetu do skorzystania z możliwości, poświęcenia 10 minut , rozliczenia e-PITu wraz e-załącznikami a nawet przesłania go do urzędu skarbowego w wersji elektronicznej. Rekomendujemy jeden z lepszych, bezpłatny, bezpieczny i prosty w obsłudze komputerowy program PIT 2016 online do corocznego rozliczenia podatku – pitax.pl.

Kiedy będziemy mieli już przygotowane wszystkie dokumenty zawierające informacje  o wysokości uzyskanych w poprzednim roku podatkowym przychodów oraz zaliczek na podatek i składek na ubezpieczenie, możemy przystąpić do internetowego rozliczania podatku. Wiąże się to z udzielaniem odpowiedzi na proste pytania, które zadaje kreator. W oparciu o udzielone odpowiedzi zostanie wygenerowany wypełniony formularz PIT. Program może również zaproponować skorzystanie z przysługującej nam ulgi i wybrać odpowiedni do jej odliczenia załącznik PIT.

Gotowy PIT możemy wydrukować i zanieść do urzędu w wersji papierowej lub też po sprawdzeniu poprawności danych, wysłać w wersji elektronicznej. My w ten sposób zaoszczędzimy czas a pracownicy urzędu skarbowego będa mieli mniej czekających w kolejkach petentów. W sytuacji, gdy podejmiemy  decyzję  o wysłaniu PIT online, musimy pamiętać  o podaniu  kwoty przychodu z poprzedniego roku. Kwota ta stanowi jeden z kilku elementów danych identyfikujących podatnika, swego rodzaju podpis elektroniczny.

Dlaczego warto wybrać program PIT 2016 online?

Przede wszystkim dlatego, że jest to metoda prosta w obsłudze i bardzo szybka  – wypełnienie formularza PIT zajmie naprawdę tylko kilka minut. Programy mają wbudowaną bazę zawierająca wszystkie aktualne formularze PIT wraz z załącznikami a dodatkowo dostęp do aktualnych przepisów podatkowych. Programy dostępne są w wersji instalacyjnej, (co oznacza, że program trzeba zainstalować na swoim komputerze ) oraz w wersji bez konieczności instalowania. Udogodnieniem jest też kompatybilność programów z portalem podatkowym Ministerstwa Finansów e-deklaracje, na którym jest udostępniona dla PIT 37 I PIT 38  Usługa Wstępnie Wypełnionego Zeznania Podatkowego (PFR), polegająca na umożliwieniu podatnikom skorzystania z  propozycji rozliczenia rocznego przygotowanego przez pracowników administracji  podatkowej. PFR narzędzie czyniące rozliczenie zeznania jeszcze prostszym.

Program PIT 2016 online -jak wysłać wypełnioną deklarację ?

Do wysłania wypełnionej z programem PIT deklaracji nie potrzebujemy już kwalifikowanego podpisu. Wystarczą dane identyfikujące podatnika. Są to dane osobowe, NIP lub PESEL oraz kwota przychodu z zeszłorocznego PIT złożonego do urzędu skarbowego. Wszystkie te dane są swoistym podpisem i poświadczają tożsamość osoby składającej deklarację roczną.

Artykuł powstał we współpracy z portalem PITax.pl Łatwe podatki, oferującym nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia podatku PIT, ale także dostęp do ogromnej bazy wiedzy podatkowej i pomocy ze strony zespołu doświadczonych ekspertów i doradców podatkowych.


Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
wybrał rozliczenie PIT przez system PITax.pl Łatwe podatki jako najlepszy program do rozliczania pitów, który wspiera organizacje pozarządowe w zbiórce 1% podatku dochodowego.

Previous Dobre prognozy dla rynku mieszkaniowego. Rosną zakupy za gotówkę
Next Stacjonarny, mobilny, samoobsługowy – jaki terminal płatniczy wybrać?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 2 komentarze

Niezawodne serwery HP

Jednym z  podstawowych produktów firmy HP są profesjonalne serwery przeznaczone dla firm. Wielu przedsiębiorstwom zależy, aby  szybko i skutecznie osiągać wyniki biznesowe. Jest to możliwe jeżeli firma zdecyduje się na

Wiadomości 0 Comments

Płeć przełożonego ma duży wpływ na pracę zespołu

Kobiety i mężczyźni różnią się w sposobie zarządzania podwładnymi – wynika z badań przeprowadzonych przez IQS i agencję monitorowania mediów Newspoint. Dlatego płeć szefa ma znaczenia dla pracy całego zespołu. Wadą kobiet szefów jest emocjonalny styl

Wiadomości 0 Comments

Windykacja długów? Nie taka straszna! Sprawdź, jak możesz się dogadać z wierzycielem

Windykacja długów – brzmi groźnie? Być może. Ale w rzeczywistości nie taki diabeł straszny, jak go malują. Jeśli i Ty, podobnie jak wielu Polaków, zmagasz się ze zobowiązaniami finansowymi, wcale

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post