Program PIT 2016 online

Program PIT 2016 online

Każdego roku coraz więcej osób przy rocznym rozliczeniu podatku, decyduje się na pomoc przez program PIT 2016 online. Ta forma wypełnienia  i złożenia deklaracji PIT do urzędu skarbowego jest bardziej prosta, bezpieczna, bezstresowa i zabiera zdecydowanie mniej czasu niż tradycyjna, polegająca na wypełnieniu papierowego formularza.

W poprzednim roku podatkowym, blisko 62 miliony osób wykorzystało program PIT 2017 online do rozliczenia zobowiązania podatkowego względem fiskusa. Nie mamy wątpliwości, że rozliczenie internetowe zawojuje umysły podatników i nie będą już chcieli nawet słuchać o wizycie w urzędzie skarbowym i wypełnianiu papierowej deklaracji podatkowej. Ministerstwo Finansów zachęca wszystkich, którzy mają komputery z dostępem do Internetu do skorzystania z możliwości, poświęcenia 10 minut , rozliczenia e-PITu wraz e-załącznikami a nawet przesłania go do urzędu skarbowego w wersji elektronicznej. Rekomendujemy jeden z lepszych, bezpłatny, bezpieczny i prosty w obsłudze komputerowy program PIT 2016 online do corocznego rozliczenia podatku – pitax.pl.

Kiedy będziemy mieli już przygotowane wszystkie dokumenty zawierające informacje  o wysokości uzyskanych w poprzednim roku podatkowym przychodów oraz zaliczek na podatek i składek na ubezpieczenie, możemy przystąpić do internetowego rozliczania podatku. Wiąże się to z udzielaniem odpowiedzi na proste pytania, które zadaje kreator. W oparciu o udzielone odpowiedzi zostanie wygenerowany wypełniony formularz PIT. Program może również zaproponować skorzystanie z przysługującej nam ulgi i wybrać odpowiedni do jej odliczenia załącznik PIT.

Gotowy PIT możemy wydrukować i zanieść do urzędu w wersji papierowej lub też po sprawdzeniu poprawności danych, wysłać w wersji elektronicznej. My w ten sposób zaoszczędzimy czas a pracownicy urzędu skarbowego będa mieli mniej czekających w kolejkach petentów. W sytuacji, gdy podejmiemy  decyzję  o wysłaniu PIT online, musimy pamiętać  o podaniu  kwoty przychodu z poprzedniego roku. Kwota ta stanowi jeden z kilku elementów danych identyfikujących podatnika, swego rodzaju podpis elektroniczny.

Dlaczego warto wybrać program PIT 2016 online?

Przede wszystkim dlatego, że jest to metoda prosta w obsłudze i bardzo szybka  – wypełnienie formularza PIT zajmie naprawdę tylko kilka minut. Programy mają wbudowaną bazę zawierająca wszystkie aktualne formularze PIT wraz z załącznikami a dodatkowo dostęp do aktualnych przepisów podatkowych. Programy dostępne są w wersji instalacyjnej, (co oznacza, że program trzeba zainstalować na swoim komputerze ) oraz w wersji bez konieczności instalowania. Udogodnieniem jest też kompatybilność programów z portalem podatkowym Ministerstwa Finansów e-deklaracje, na którym jest udostępniona dla PIT 37 I PIT 38  Usługa Wstępnie Wypełnionego Zeznania Podatkowego (PFR), polegająca na umożliwieniu podatnikom skorzystania z  propozycji rozliczenia rocznego przygotowanego przez pracowników administracji  podatkowej. PFR narzędzie czyniące rozliczenie zeznania jeszcze prostszym.

Program PIT 2016 online -jak wysłać wypełnioną deklarację ?

Do wysłania wypełnionej z programem PIT deklaracji nie potrzebujemy już kwalifikowanego podpisu. Wystarczą dane identyfikujące podatnika. Są to dane osobowe, NIP lub PESEL oraz kwota przychodu z zeszłorocznego PIT złożonego do urzędu skarbowego. Wszystkie te dane są swoistym podpisem i poświadczają tożsamość osoby składającej deklarację roczną.

Artykuł powstał we współpracy z portalem PITax.pl Łatwe podatki, oferującym nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia podatku PIT, ale także dostęp do ogromnej bazy wiedzy podatkowej i pomocy ze strony zespołu doświadczonych ekspertów i doradców podatkowych.


Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
wybrał rozliczenie PIT przez system PITax.pl Łatwe podatki jako najlepszy program do rozliczania pitów, który wspiera organizacje pozarządowe w zbiórce 1% podatku dochodowego.

Previous Dobre prognozy dla rynku mieszkaniowego. Rosną zakupy za gotówkę
Next Stacjonarny, mobilny, samoobsługowy – jaki terminal płatniczy wybrać?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rośnie liczba odmów na pobyt stały dla cudzoziemców w Polsce

W ubiegłym roku liczba cudzoziemców mających ważne zezwolenie na pobyt w Polsce wzrosła o 47 tys. – mniej niż rok i dwa lata temu. W zdecydowanej większości są to obywatele Ukrainy. Najczęściej na

Wiadomości 0 Comments

Polacy niewiele odkładają na przyszłość. Zmienić mają to ulgi zapowiadane przez resort M. Morawieckiego

Tylko co trzeci Polak ma długofalowy plan finansowy, który obejmuje okres dłuższy niż 12 miesięcy. Jeszcze mniej osób odkłada z myślą o przyszłej emeryturze. Na tle państw OECD, odsetek osób oszczędzających w Polsce

Wiadomości 0 Comments

Kto może posprzątać mieszkanie po zgonie? Wywiad ze specjalistą

Rozmowa z przedstawicielem firmy Vector, oferującej specjalistyczne usługi sprzątające – takie, jakich mało kto jest gotów się podjąć. Firma sprząta nie tylko pomieszczenia o wysokim stopniu zagracenia czy intensywnym zabrudzeniu,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post