Stacjonarny, mobilny, samoobsługowy – jaki terminal płatniczy wybrać?

Stacjonarny, mobilny, samoobsługowy – jaki terminal płatniczy wybrać?

Większość z nas posiada karty wystawione przez banki. Zarówno kartami kredytowymi, jak i płatniczymi (debetowymi) możemy wygodnie płacić w sklepach. W tym celu musimy skorzystać z terminali płatniczych. Sprzedawcy mają do wyboru szeroką gamę terminali tego rodzaju, w tym stacjonarne, mobilne i samoobsługowe. Które z nich sprawdzą się najlepiej w obsłudze transakcji bezgotówkowych?

Nowoczesne terminale płatnicze pozwalają na przyjmowanie płatności różnego rodzaju, między innymi z użyciem kart z paskiem magnetycznym, kart z chipem, kart zbliżeniowych czy też aplikacji płatniczych na smartfony. Podstawowe różnice pomiędzy dostępnymi obecnie na sprzedaż terminalami dotyczą głównie posiadanej przez nie funkcjonalności oraz wymaganej formy łączności. Na rynku znajdziemy pełną gamę terminali płatniczych, a najbardziej popularnie z nich to terminale stacjonarne, przenośne i samoobsługowe.

Terminal stacjonarny

To najbardziej popularny rodzaj terminala do zapłaty. Wymaga on stałego podłączenia do prądu, dlatego też najczęściej umieszczany jest przy kasie. Może mieć postać pojedynczego urządzenia lub urządzenia z PIN padem z kablem, by klienci łatwiej mogli potwierdzać transakcje. Doskonały zarówno w małych sklepach, jak i dużych marketach.

Terminal przenośny

Także tego rodzaju terminal płatniczy będzie dobrym wyborem. Urządzenia te nie wymagają podłączenia do prądu, ponieważ mają akumulator, ponadto łączą się przez sieć bezprzewodową. Razem z nimi można prowadzić transakcje poza stanowiskiem kasowym. Sprawdzają się między innymi w gastronomii, w firmach realizujących dostawy do klientów. Najczęściej mają wzmocnioną konstrukcję, ale jednocześnie są małe i lekkie.

Terminal samoobsługowy

Najczęściej używane są w urządzeniach samodzielnie obsługiwanych przez klientów, na przykład w parkometrach, automatach biletowych, maszynach vendingowych. Mogą być instalowane zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Takie terminale nie są wobec tego wybierane do sklepów, chociaż można spotkać się z nimi w kasach samoobsługowych w niektórych marketach.

Previous Program PIT 2016 online
Next W branży outsourcingu i usług dla biznesu co roku przybywa 20 tys. miejsc pracy

Może to Ci się spodoba

Rozwój polskich start-upów często ograniczają nieznajomość prawa i brak odpowiednich umów

Młodym ludziom nie brakuje chęci, kreatywnych pomysłów i zapału, by ruszyć z własnym innowacyjnym start-upem. Utrudnieniem w jego rozwoju może być nieznajomość prawa i przepisów podatkowych oraz często zmieniające się ustawy. Często już na starcie młodzi

Konto bankowe z obsługą księgowości online. Banki ułatwiają przedsiębiorcom prowadzenie małych firm

Jednoosobowa działalność gospodarcza to w Polsce najpopularniejsza forma prowadzenia firmy. Decyduje się na nią coraz więcej osób – w tym roku liczba jednoosobowych firm przekroczyła już 3 mln. Prowadzenie takiej działalności jest

Nazwa może przesądzić o sukcesie firmy

Zła nazwa firmy jest jak zły fundament dla domu – przez to wszystko może się zawalić – przekonuje Tomasz Banasik z Nazywamy.com. Jak podkreśla, można zmienić wszystko, logo, identyfikację wizualną, ale nie nazwę. Na tym

Niespłacone długi polskich przedsiębiorców i konsumentów potężnym problemem dla gospodarki

Ponad 2,5 mln Polaków ma problem z terminową spłatą swoich zobowiązań. Niespłacone długi są ogromnym problemem dla całej gospodarki i sektora przedsiębiorstw, które przeznaczają 5–6 proc. całości swoich kosztów, żeby sobie z tym poradzić.

Startupy mogą liczyć na wsparcie company builders

Company Builders, czyli fabryki startupów, pomagają firmom  we wczesnym stadium działalności nie tylko poprzez środki na ich przedsięwzięcia. Główna różnica między nimi a funduszami Venture Capital polega na tym, że zapewniają

Wartość eksportu polskiej żywności przekroczy w tym roku 25 mld zł

Polska żywność cieszy się coraz większym uznaniem na zagranicznych rynkach – nie tylko w Europie, lecz także na całym świecie. Według ministra rolnictwa tegoroczna wartość eksportu w tym sektorze przekroczy 25 mld złotych.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź