Salon samochodowy, warsztat, tor quadowy – szerokie zastosowanie hal stalowych

Salon samochodowy, warsztat, tor quadowy – szerokie zastosowanie hal stalowych

Konstrukcje stalowe znane są z tego, że powstają szybko. Niewiele się jednak mówi o ich uniwersalnym zastosowaniu, dzięki któremu hale ze stali mogą znaleźć swoje miejsce w bardzo różnych biznesach. Jakie mogą pełnić funkcje i dlaczego są tak popularne?

Kilka słów o halach stalowych

Hale ze stali cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w przemyśle. Znane są z szybkiej budowy i atrakcyjnej ceny. Podczas gdy budowa hali murowanej zajmuje kilka miesięcy, proste konstrukcje stalowe powstają już w 3 tygodnie. Dla przedsiębiorcy jest to więc szansa na szybszy zwrot z inwestycji.

Tak szybka budowa jest możliwa dzięki nowoczesnej technologii stosowanej w konstrukcjach stalowych. Mowa o modułowości. Tzw. budowa modułowa polega na łączeniu ze sobą prefabrykatów, czyli wcześniej wyprodukowanych modułów (elementów), które razem tworzą konstrukcję. Jest to technologia znacznie skracająca czas budowy i wymagająca mniejszych nakładów pracy od rozwiązań stosowanych w tradycyjnym budownictwie.

Dzięki modułowości ewentualna rozbudowa obiektów stalowych jest bardzo proste. Co jednak najciekawsze – budynki wybudowane w ten sposób można także zdemontować. Przedsiębiorca może więc sprzedać halę innemu inwestorowi, nie martwiąc się brakiem zysków. Chętnych na kupno używanych hal stalowych nie brakuje.

Warto też dodać, że hale stalowe są tanie w konserwacji, a ich eksploatacja postępuje wolno. Awarie są łatwe do naprawy, nawet jeśli wymagają ingerencji w konstrukcję.

Zastosowanie konstrukcji stalowych

Hale ze stali mają liczne zalety, a jedną z nich jest szerokie zastosowanie. Ten sam obiekt może się sprawdzić w co najmniej kilku branżach.

1. Przemysł i logistyka

To dwa podstawowe zastosowania konstrukcji stalowych i raczej nikogo nie dziwią. Obiekty tanie, szybkie w budowie i dostosowane do potrzeb inwestora świetnie sprawdzają się w roli magazynów, hal produkcyjnych czy garaży logistycznych. Już niemal całkowicie wyparły w tych branżach tradycyjne budownictwo.

2. Rolnictwo

Rolnicy chętnie adaptują hale stalowe do swoich potrzeb. Małe gospodarstwa wykorzystują konstrukcje stalowe w roli garaży na maszyny i magazynów na płody rolne. Natomiast gospodarstwa hodowlane coraz częściej stawiają konstrukcje stalowe z myślą o hodowli zwierząt.

3. Rozrywka i sport

Hale ze stali wykorzystywane są jako hale na koncerty i inne eventy oraz jako hale sportowe. Pełnią też funkcję zadaszonych torów quadowych itp. atrakcji wymagających zamkniętej przestrzeni.

4. Usługi

Hale stalowe znajdują swoje zastosowanie nawet w usługach, co potwierdzają liczne myjnie samochodowe.

5. Handel

Galerie handlowe oparte na stalowych konstrukcjach nie są już rzadkością.

Previous Gdzie warto wynająć w Polsce biuro?
Next Jak wybrać dobry rollup?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

EAGLE liderem innowacji w dziedzinie wycinarek laserowych w Polsce

EAGLE to marka wycinarek laserowych, które produkowane są przez firmę Power – Tech. Po dekadzie działalności, badań, rozwoju i testów nowych technologi marka jest liderem na rynku pod względem innowacyjności.

Wiadomości 0 Comments

Co obejmują ubezpieczenia komunikacyjne?

OC, AC, NNW, Assistance… Jaki jest właściwie zakres ubezpieczeń komunikacyjnych? Przed czym chroni Cię obowiązkowe OC, a w jakich sytuacjach sprawdzają się polisy dodatkowe? Przekonaj się, co wchodzi w ich

Wiadomości 0 Comments

Eksperci przestrzegają przed radykalnymi zmianami w opiece zdrowotnej

Projekt nowelizacji ustawy, który zakłada utworzenie sieci szpitali, będzie sprzyjał największym szpitalom. Szanse na kontrakty z płatnikiem stracą mniejsze i prywatne placówki. Bez prywatnego kapitału państwo nie poradzi sobie z ochroną zdrowia – przestrzegają

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post