Gdzie warto wynająć w Polsce biuro?

Gdzie warto wynająć w Polsce biuro?

Zakładasz firmę, a może zastanawiasz się nad otwarciem nowego oddziału? Z pewnością szukasz zatem dogodnej lokalizacji. Warszawa wydaje się zbyt oklepana i jednocześnie przesadnie droga? A co powiesz na Katowice? Jak się okazuje, to coraz prężniej rozwijające się miasto, które przestaje kojarzyć się wyłącznie z przemysłem. W ostatnich latach powstaje tu mnóstwo inwestycji, a także przestrzeni biurowych na wynajem. 

Biuro w zabytkowej kamienicy? Dlaczego nie!

Śląsk słynie zarówno z przemysłu, jak i zabytkowych kamienic, które cechują się niepowtarzalnym klimatem. O ile z wizytówką miasta wyłącznie przemysłowego Katowice próbują zerwać od wielu lat, o tyle chętnie inwestuje się tu w odnawianie kamienic. Dzięki temu stolica województwa śląskiego prezentuje się coraz lepiej, a przy tym ma wiele do zaoferowania przedsiębiorcom. Część kamienic zostaje bowiem przeznaczona na biurowce. Każdy, kto marze o biurze w nietypowej lokalizacji, może skorzystać z tej oferty. To nie lada gratka dla miłośników historii, architektury, jak również nietypowej atmosfery. 

Dlaczego warto prowadzić firmę w Katowicach?

Mimo że to Warszawa stanowi prawdziwe zagłębie centrum biznesowego w Polsce, to inwestorzy często decydują się na inną lokalizację dla swoich biur. Odstraszają m.in. ceny. Wynajem biura w centrum Warszawy jest niesamowicie drogi i na takie rozwiązanie pozwolić mogą sobie nieliczni. Co więcej, zakorkowana stolica dla wielu osób spędza sen z powiek, a powrót z pracy w  godzinach szczytu stanowi udrękę. Właśnie dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszy się wynajem biur Katowice. Odpocząć można tu bowiem od zgiełku, a mimo to nie brakuje ciekawych wydarzeń kulturalnych czy ważnych ośrodków. Stolica Śląska to jednocześnie rozbudowana oferta edukacyjna oraz szkoleniowa. Co roku prowadzone są tu liczne eventy biznesowe dla różnorodnych branż. Biura Katowice to także dobra komunikacja z każdą częścią miasta i aglomeracji śląskiej. Prowadzenie biznesu w tej części Polski wiąże się przy tym z niższymi kosztami, co z pewnością zachęca inwestorów.

Jak się okazuje, nie tylko Katowice próbują swoich sił w biznesie. Inna, równie rozchwytywana lokalizacja to Trójmiasto. Biuro z widokiem na morze staje się marzeniem, która coraz łatwiej zrealizować. Wiele więc wskazuje na to, że firmy powstawać będą już nie tyko w Warszawie i w Krakowie, ale także w innych, niedocenianych dotąd pod względem biznesowym, częściach Polski. 

Previous Składki na pracownicze plany kapitałowe to nie tylko koszt dla firm
Next Salon samochodowy, warsztat, tor quadowy – szerokie zastosowanie hal stalowych

Może to Ci się spodoba

Przedsiębiorcy muszą się dostosować do unijnych przepisów o ochronie danych osobowych

W połowie 2018 roku zacznie obowiązywać Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (GDPR). Unijne prawo wprowadza narzędzia, które mają zwiększyć kontrolę osób fizycznych nad ich danymi osobowymi. Z drugiej strony nakłada

Rozbudowa infostrad wymaga wielomiliardowych inwestycji

Polska gospodarka wkracza w fazę czwartej rewolucji. Napędzać będzie ją szybki internet i nowe technologie. W Ministerstwie Rozwoju rozmawiano o tym, jak wielomiliardowe programy rozbudowy nowoczesnej infrastruktury mogą przyspieszyć cyfryzację kraju. Światłowód jest

Polskie firmy zaczynają się automatyzować

Do 2019 roku wartość sprzedaży robotów przemysłowych na świecie będzie rosła średnio o 13 proc. rocznie – wynika z danych IFR. Coraz popularniejsze stają się niewielkie, przyjazne użytkownikom roboty współpracujące (tzw. koboty).

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post