Sektor MSP docenia zalety długoterminowego wynajmu samochodów

Sektor MSP docenia zalety długoterminowego wynajmu samochodów

Wynajem długoterminowy notuje w Polsce stały rozwój. Na korzystanie z samochodów w ramach tego rodzaju usług decydują się zwłaszcza mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów podaje, że korzyści płynące z wynajmu długoterminowego dostrzegło już ponad 48% firm, skupionych wokół sektora MSP. Do najbardziej docenianych należy oszczędność czasu, który w innych okolicznościach trzeba byłoby poświęcić na obsługę i administrację floty.

Najbardziej charakterystyczną cechą wynajmu długoterminowego jest to, że zewnętrzne finansowanie oferowane jest razem z kompleksowym zarządzaniem, obsługą i administracją wynajmowanej floty. Z taką ofertą leasingu operacyjnego, uzupełnionego o usługi dodatkowe zapoznało się już ponad 34% przedsiębiorców prowadzących małe i średnie firmy. Aż 48% ankietowanych w jednym z badań zdeklarowało, że posiada pełną świadomość na temat usług CFM i korzyści, jakie z nich płyną.

Zasadnicza zaleta wynajmu długoterminowego

Podstawową zaletą wynajmu długoterminowego jest to, że przedsiębiorca nie musi skupiać się na czasochłonnych czynnościach, związanych z zarządzaniem, obsługiwaniem i administrowaniem wynajętych pojazdów. Obowiązek ten przejmuje bowiem wyspecjalizowana firma CFM i to ona jest odpowiedzialna tak za sprawność samochodów, jak i dopełnienie formalności, związanych z ich użytkowaniem. W zamian za to, przedsiębiorca reguluje wprawdzie określone opłaty, ale sprawy serwisowania, ubezpieczania, zmiany ogumienia, likwidacji szkód i wszelkie inne przestają być jego zmartwieniem. Tym samym, taki przedsiębiorca posiada większą ilość czasu i spokojnie może skupić się na prowadzonej działalności, by systematycznie podnosić poziom swoich zysków.

Kto najbardziej docenia usługi CFM?

Pełnopakietowe usługi CMF obejmują aktualnie dosłownie wszystkie czynności, jakie związane są użytkowaniem i eksploatacją pojazdów. Z wyników pewnych badań wynika jasno, że możliwość posiadania takiego komfortu jest szczególnie ceniona przez przedsiębiorstwa korzystające z 11 – 20 samochodów. Grupa przedsiębiorców, którzy wynajmują od 1 do 5 pojazdów także zauważa korzyści płynące z usług CFM, ale w nieco mniejszym stopniu. W pierwszym z wymienionych przypadków, niepodważalne zalety widzi i utożsamia się z nimi 63% firm, w drugim zaś – 50%. Różnica ta nie powinna jednak powodować zdziwienia. Większa ilość użytkowanych samochodów generuje w sposób oczywisty więcej pracy, którą trzeba włożyć w ich bieżącą obsługę.

Liderzy w branży CMF

Podejmując współpracę biznesową w zakresie długoterminowego wynajmu pojazdów do swojej firmy – stawiajmy wyłącznie na partnerów godnych zaufania. Niejako w ich ręce powierzamy przecież losy naszych przedsiębiorstw. Omawiając zagadnienia związane z korzyściami wynikającymi z usług CFM nie sposób pominąć światowej klasy wypożyczalni samochodów Avis. Firma ta powstała w USA w roku 1946. Założył ją Warren Avis, przy jednym z amerykańskich lotnisk. Obecnie polska flota Avis liczy około 1,5 tys. pojazdów o różnej klasie. Firma posiada gęstą sieć biur zlokalizowanych we wszystkich rejonach naszego kraju i zatrudnia więcej niż 100 pracowników. Świadczy tak usługi wynajmu krótkoterminowego i średnioterminowego, jak i długoterminowego, uzupełnionego w pakiet usług polegających na kompleksowej obsłudze, zarządzaniu i administrowaniu wynajętej floty.

Na szczególne polecenie zasługuje innowacyjny program Avis Lease. Program ten kierowany jest zwłaszcza do małych i średnich przedsiębiorstw oraz kadry zarządzającej średniego i wyższego stopnia. Polega on na długoterminowym wynajmie samochodów wraz z kompleksową ich obsługą. Przedsiębiorcy, zdecydowani na skorzystanie z usługi Avis Lease nie tylko odnoszą namacalne korzyści płynące z wynajmu pojazdów, ale także dodatkowo mogą liczyć na:

  • całodobową pomoc Avis Assistance;
  • szybką likwidację szkód;
  • obsługę door to door;
  • samochód zastępczy zawsze tej samej klasy;
  • możliwość wynajmu samochodu dostawczego i samochodu z kierowcą;
  • darmowe parkingi na wszystkich polskich lotniskach;
  • zniżki w ramach sieci Avis działającej w kraju i zagranicą;
  • korzystne stawki na wynajem długoterminowy;
  • pakiet VIP i bezpośredni kontakt z indywidualnym konsultantem Avis.

Szczegółowe informacje o tej ponadstandardowej usłudze oraz o innych usługach świadczonych przez prezentowaną wypożyczalnię samochodów znajdują się pod adresem internetowym: www.avislease.pl. W tym miejscu z pewnością zauważysz, że korzyści płynących z wynajmu floty do Twojej firmy jest zdecydowanie więcej niż dotychczas przypuszczałeś.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Etyczność - podstawa działalności firmy
Next Jaki wybrać okres kredytowania?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

W styczniu rusza druga część dopłat z programu MdM z wypłatą w 2017 r

Na początku stycznia zostanie uruchomiona druga część środków z programu Mieszkanie dla Młodych przewidziana na 2017 rok. Czasu na złożenie wniosku o dopłatę do kredytu na zakup mieszkania może być niewiele. Eksperci prognozują,

Wiadomości 0 Comments

Nowoczesne biuro kartą przetargową w procesie rekrutacji

Elementem walki o pracownika jest obecnie nowoczesne biuro oraz atrakcyjny wystrój wnętrz, który zapewni komfortową pracę. 80 proc. pracowników przed podpisaniem umowy zwraca uwagę na warunki, w jakich będzie pracować. Sytuacja na rynku

Wiadomości 0 Comments

Namioty i balony pneumatyczne

Jak zwrócić uwagę potencjalnego klienta? Czy w świecie wypełnionym reklamami jest jeszcze miejsce na coś oryginalnego? Trzeba uczciwie przyznać, że specjaliści od działań marketingowych i reklamy nie mają łatwego zadania.

Wiadomości 0 Comments

Cyfryzacja państwa nabiera rozpędu

Program Operacyjny Polska Cyfrowa to główne źródło unijnych dotacji na budowę sieci szerokopasmowego internetu w Polsce. Zakończony w lutym konkurs przyniósł rekordowe efekty: operatorzy telekomunikacyjni zobowiązali się podłączyć do szybkiej sieci 1,3 mln

Wiadomości 0 Comments

Producenci ekstraktów z konopi walczą o ich zatwierdzenie przez UE

W Polsce i Unii Europejskiej bez żadnych obostrzeń można wprowadzać do obrotu produkty pochodzące z nasion konopi siewnych i ich pochodne, takie jak mąka i olej z nasion. Problemem są natomiast inne części rośliny, tzn.

Wiadomości 0 Comments

Skandynawskie firmy coraz częściej inwestują w Polsce

Szwecja jest drugim po Szwajcarii najbardziej innowacyjnym państwem na świecie. Dania i Finlandia także znalazły się w pierwszej dziesiątce rankingu, a Norwegia na 22. miejscu. O wysokiej pozycji Skandynawów decydują wysokie nakłady

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź