Ulgi na podatek leśny

Ulgi na podatek leśny

Podatek leśny pobierany jest w związku z posiadaniem lasów, które wykorzystywane są do działań niezwiązanych z leśnictwem. Niektórzy właściciele obszarów leśnych mogą liczyć na ulgi podatkowe. Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z ulgi?

Przywilej dotyczy w pierwszej kolejności lasów, w których drzewa osiągają wiek ponad 40 lat, są zarejestrowane w księdze zabytków lub są wykorzystywane w celach ekologicznych działań. Organem orzekającym o uldze zawsze jest gmina, na której znajdują się lasy.

Zwolnienie z podatku obowiązuje także wtedy, jeśli lasy pozostają w posiadaniu szkół wyższych, instytucji oświatowych lub kształcących, placówek Polskiej Akademii Nauk, instytucji doradztwa zawodowego, urzędów pracy, organizacji naukowych oraz badawczych i przedsiębiorców, których działalność ma charakter edukacyjny.

Należy pamiętać, że ostateczna decyzja jest odejmowania przez radę gminy i nie zawsze będzie korzystna dla wnioskującego. Przede wszystkim dlatego, że rozważane są różne aspekty ustawowe i weryfikowane dodatkowe wiadomości.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Zbycie praw autorskich a podatek
Next Jak rozpatrywane są projekty unijne?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Większa rata to nie największy problem “frankowicza”

Decyzja szwajcarskiego banku centralnego (SNB) o uwolnieniu helweckiej waluty od kursu euro spadła jak grom z jasnego nieba na ponad 0,5 mln polskich kredytobiorców posiadających zadłużenie nominowane we franku szwajcarskim.

Wiadomości

Czy domena europejska to dobra inwestycja?

Domena europejska (.eu) zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Wielu przedsiębiorców często rejestruje ją w parze z naszą domeną narodową (.pl) dla podkreślenia europejskiego wymiaru swojej działalności. Prawie 38% witryn

Wiadomości 0 Comments

Upadłość konsumencka 2015 – kto może skorzystać?

Jak podaje Biuro Informacji Gospodarczej aż 2,37 mln konsumentów nie radzi sobie z terminowym regulowaniem należności. Łączna kwota zadłużenia Polaków pod koniec września 2014 r. wyniosła aż 41,55 mld zł [1].

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post