Jak sprawdzić zdolność kredytową i ją poprawić?

Jak sprawdzić zdolność kredytową i ją poprawić?

Zbadanie zdolności kredytowej jest pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać, jeśli planujemy ubiegać się o kredyt hipoteczny na zakup własnego mieszkania. Aby bank zgodził się na udzielenie nam kredytu musi bowiem mieć pewność, że będziemy w stanie regularnie i terminowo spłacać raty zaciągniętej od niego pożyczki. Osoby ze słabą zdolnością kredytową nie mają większych szans na pozytywną decyzję kredytową. Warto jednak wiedzieć, że my sami także mamy wpływ na naszą zdolność kredytową. Jak sprawdzić zdolność kredytową i w razie konieczności poprawić ją w prosty sposób?

Zdolność kredytowa – co kryje się pod tym pojęciem?

Zdolność kredytowa to, najprościej rzecz ujmując, nasze możliwości terminowej spłaty zaciągniętego od instytucji finansowej zobowiązania pieniężnego. Bank badając naszą zdolność finansową weryfikuje więc wysokość naszych co miesięcznych dochodów, stabilność naszej pracy, wysokość rat i innych zobowiązań, które obecnie spłacamy oraz wiele innych czynników, które mają wpływ na naszą sytuację ekonomiczną.

Ważnym elementem badania zdolności kredytowej jest także nasza historia kredytowa. Bank sprawdza bowiem także, czy w przeszłości regularnie i terminowo spłacaliśmy swoje pożyczki oraz czy aktualnie nie mamy zaległości w ich spłacie.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Osoby, które mają słabą zdolność kredytową nie muszą jednak całkowicie rezygnować ze swoich marzeń o zakupie mieszkania na kredyt. Zdolność kredytową możemy bowiem poprawić. Oto, co warto zrobić, aby bank chętniej powierzył nam swoje pieniądze:

  • zatroszcz się o posiadanie umowy o pracę na czas nieokreślony;
  • zaciągnij kredyt hipoteczny wspólnie z małżonkiem lub inną bliską Ci osobą;
  • jeśli posiadasz kartę kredytową, ale z niej nie korzystasz, zamknij ją;
  • w miarę możliwości spłać inne posiadane zobowiązania finansowe (raty, pożyczki i inne);
  • dobierz optymalną długość spłaty wnioskowanego kredytu oraz wysokość miesięcznej raty odpowiadającą Twoim możliwościom finansowym;

Jak sprawdzić zdolność kredytową samodzielnie?

Zanim udamy się do banku i złożymy wniosek o przyznanie kredytu, warto abyśmy samodzielnie sprawdzili, czy rzeczywiście podołamy takiemu zobowiązaniu finansowemu. Zaciągając kredyt hipoteczny musimy mieć bowiem na uwadze, że jest to duże i długoterminowe zobowiązanie finansowe, które będziemy musieli spłacać przez wiele kolejnych lat. Decyzja o zaciągnięciu kredytu powinna być więc dobrze przemyślana, a my sami powinniśmy mieć pewność, że podołamy finansowo jego spłacie.

W pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie podliczyć wysokość naszych co miesięcznych dochodów. Od ich sumy odejmujemy następnie opłaty związane z utrzymaniem naszym i naszej rodziny, wysokość rat kredytów, które aktualnie spłacamy i inne co miesięczne wydatki, jakie regularnie ponosimy. W swoich wyliczeniach warto także uwzględnić pewną kwotę na tzw. nieprzewidziane wydatki oraz kwotę na oszczędności, których posiadanie zapewni nam finansowe bezpieczeństwo w przyszłości.

Aby dokładnie dowiedzieć się, jak sprawdzić zdolność kredytową na SprawdzonyDoradca.pl znajdziemy profesjonalnych pośredników kredytowych, którzy pomogą nam wykonać stosowane wyliczenia oraz dobiorą kredyt hipoteczny idealnie dopasowany do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Previous Upadłość konsumencka osób fizycznych – to może spotkać każdego
Next Od czego zależą kursy walut?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Kierowniku – poprowadź swoją firmę właściwą trasą!

Kierownik – to brzmi dumnie. Ale bycie kierownikiem wymaga ogromnych nakładów pracy i umiejętności. Nie łatwo jest łączyć w sobie funkcję polityka firmy, trenera zespołu, stratega, administratora oraz oczywiście organizatora

Wiadomości 0 Comments

Jakie meble do kwiaciarni? Mamy sprawdzone propozycje!

Kwiaciarnie w dzisiejszych czasach są pełnoprawnymi butikami florystycznymi. To już nie są stoiska, w których można zakupić bukiet tulipanów pomiędzy sprawunkami. Dziś kwiaciarnie oferują szeroki asortyment, włącznie z rzadkimi okazami

Wiadomości 0 Comments

Sklep internetowy – sposób na idealny biznes w zasięgu Twojej ręki

Pomysł na biznes? Brak lokalu lub środków na jego wynajem? Istnieje proste rozwiązanie na założenie własnego przedsiębiorstwa bez konieczności kupna lub dzierżawy lokalu. Sklep internetowy to idealne rozwiązanie. Jak go

Wiadomości 0 Comments

W jakim przypadku informacja z KRK może uniemożliwić zatrudnienie pracownika

Pracownik, który ma zostać zatrudniony do nauczania przedmiotów zawodowych otrzymał następującą informację z Krajowego Rejestru karnego: Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał orzeczenie z art. 35 ust. 1a Ust. z 21.08.1997r.

Wiadomości 0 Comments

Zmieniają się potrzeby gości hotelowych

Cena przestaje odgrywać decydującą rolę przy wyborze hotelu. Równie dużą wagę Polacy przywiązują do jakości obsługi, zindywidualizowanego podejścia do klienta, pomocy w poruszaniu się po mieście oraz organizacji czasu wolnego. Coraz więcej

Wiadomości 0 Comments

Jakie substancje przesyłane w rurociągach wymagają izolacji?

Rurociąg to budowla, która jest wykorzystywana do przesyłania płynów i mieszanin a także gazu. Może być zamontowana w sposób naziemny, a także głęboko pod ziemią a nawet na dnie morza.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź