Po 24 latach połączą siły: Ericsson przejmuje polską firmę Ericpol

Po 24 latach połączą siły: Ericsson przejmuje polską firmę Ericpol

Ericsson był jednym z pierwszych i największych klientów łódzkiej firmy informatycznej. Właśnie zakończył się pierwszy etap przejęcia Ericpola przez giganta branży telekomunikacyjnej – Grupę Ericsson.

Spółka Ericpol dostarczała szwedzkiemu koncernowi wysokiej jakości oprogramowanie telekomunikacyjne od ponad dwudziestu lat. Przez tyle lat współpracy obie firmy zdążyły bardzo dobrze się zintegrować, dlatego przejęcie łódzkiej firmy pod skrzydła Ericssona to kolejny krok w rozwoju produktów i usług oferowanych przez polskich, i nie tylko polskich, specjalistów IT. W ramach połączenia dwóch firm do Ericssona dołączy około dwóch tysięcy pracowników z Polski i Ukrainy. 

Ericsson w Polsce od 1904 roku

Szwedzka firma została założona w 1876 roku w Sztokholmie przez Larsa Magnusa Ericssona. Przedsiębiorstwo jest jednym z największych dostawców usług i produktów telekomunikacyjnych na świecie. Około 40 proc. międzynarodowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci dostarczane przez firmę, z których korzysta ok. 1 miliard abonamentów. Ericsson zatrudnia w sumie na całym świecie 117 183 pracowników. Przedsiębiorstwo posiada także jeden z największych dorobków intelektualnych w branży, ponieważ ma na koncie 37 tys. zgłoszonych patentów. Firma ma długą tradycję współpracy z polskimi klientami, ponieważ działa w naszym kraju od 1904 roku, kiedy to w Warszawie została uruchomiona pierwsza centrala przy ulicy Zielnej. Co ciekawe, Ericsson jako jedna z pierwszych organizacji zatrudniał w Polsce kobiety – słynne telefonistki.

Ericpol – największy eksporter

Firma Ericpol Telecom powstała w 1991 roku, a jej założycielem był obecny prezes spółki Jan Smela. Obecnie Grupa Ericpol posiada 4 biura w Polsce (Łódź – centrala, Kraków, Warszawa, Gniezno) oraz zagraniczne oddziały na Ukrainie, w Białorusi i w Szwecji. W sumie dla firmy pracuje ok. 2200 osób, z czego 1700 to specjaliści z branży ICT. Spółka dostarcza oprogramowanie na zamówienie dla biznesu oraz świadczy usługi outsourcingu, konsultingu IT i integracji systemów informatycznych. Ericpol obsługuje przedsiębiorstwa z branży finansowej, bankowości, telekomunikacyjnej, sektora medycznego, automotive i przemysłu. Ericpol jest uznawany za jednego z największych eksporterów usług w Polsce. W raporcie ITwiz Best100 firma znalazła się na pierwszym miejscu pod względem wartości produktów i usług sprzedanych za granicę. Znacznie ponad 90 proc. przychodów spółki generuje właśnie eksport. Firma angażuje się także w projekty edukacyjne i naukowe oraz współpracuje z łódzkimi i krakowskimi uczelniami.

Dla giganta telekomunikacyjnego, firmy Ericsson, najbardziej interesująca może być sfera działalności Ericpola związana z zaawansowanymi technologiami takimi jak komunikacja machine to machine (M2M) czy Internet of Things. Polska firma od dłuższego czasu pracuje nad rozwiązaniami w zakresie nowych technologii i Internetu Rzeczy (IoT). Pełne przejęcie firmy Ericpol przez szwedzkiego Ericssona ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2016 roku.

Previous Ford w leasingu – korzystna oferta dla firm
Next Doradztwo prawne dla e-biznesu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak możemy zgłosić wierzytelność

Masz problem z kontrahentem, który nie zapłacił za towar lub usługę, choć termin płatności już dawno upłynął? Ponaglenia nic nie dają? Dłużnik nie odbiera telefonów i nie wiesz jak wyegzekwować

Wiadomości 0 Comments

Nowoczesne lampy wiszące funkcjonalnym rozwiązaniem oświetleniowym

Współczesne wnętrza wymagają wielofunkcyjnego oświetlenia, które będzie odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby użytkowników. Nowoczesne lampy wiszące są niezwykle funkcjonalne i sprawdzają się w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Warto więc rozważyć właśnie

Wiadomości 1Comments

Płatność typu mikro czyli wszystko o mikropłatnościach

Normalną i oczywistą koleją rzeczy jest poszukiwanie nowych form pozyskiwania kapitału. Ze względu na możliwości, które otwiera przed użytkownikami internet, faktem jest, że pojawia się chęć zarobienia w sieci. Dotychczas

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post