W jaki sposób przyjmować nielubianych klientów?

W jaki sposób przyjmować nielubianych klientów?

Fundamentalnym obowiązkiem każdej sekretarki jest obsługiwanie klientów i chętnych do współpracy kontrahentów. Większość rozmów odbywa się przez telefon, jednak czasami mają miejsce bezpośrednie spotkania w biurze firmy. Zazwyczaj konwersacja jest spokojna, aczkolwiek bywają nerwowi i agresywni klienci. Jak sobie z nimi poradzić? O czym wiedzieć w stresujących sytuacjach?

Każdy właściciel, który szuka sekretarki, patrzy na aparycję, kulturę osobistą, inteligencję, reakcję na stres i pewność siebie. To istotne w kontakcie z trudnymi i problematycznymi klientami, którzy przynoszą wiele komplikacji.

Aby uniknąć nieprzyjemnej kłótni warto wprowadzić w życie kilka istotnych rad. Przede wszystkim nie krzyczeć, ponieważ wpływa to negatywnie na przebieg rozmowy i dodatkowo denerwuje klienta. Poza tym trzeba zachować spokój, nie manifestować zdenerwowania, a tym bardziej lęku. Nawet w najgorszych sytuacjach nie można ulec prowokacji, do końca zachować klasę i wypowiedzi na najwyższym poziomie.

Jeśli klient będzie się przesadnie awanturował można wezwać ochroniarza lub zadzwonić po policję, która wyjaśni sprawę i skutecznie uspokoi niechcianego gościa.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy stosuje się kontrakty eksportowe?
Next Czy kierownicze stanowiska są dla kobiet?

Może to Ci się spodoba

Sekretariat 0 Comments

Jak przygotować delegację?

Sekretarka to niejednokrotnie nieodłączny element prezesa. Przejmuje większość jego spraw i układa kwestie formalne tak, żeby wszystko odbywało się w zgodzie z planem i w określonym terminie. Jakie jeszcze obowiązki

Sekretariat 0 Comments

Jak zbywać akwizytorów?

Akwizytorzy i przedstawiciele handlowi to nie tylko zmora osób prywatnych, ale również większych firm i przedsiębiorstw. Denerwują nachalnością i nie reagują na jednoznaczne uwagi. Jak umiejętnie zbywać natrętów i handlarzy?

Sekretariat 0 Comments

Jakie zadania wykonuje sekretarka?

Wiele firm i przedsiębiorstw stawia na dobrze rozwinięty i prawidłowo zarządzany sekretariat. Można powiedzieć, że to tam bije serce całego biznesu. Duże znaczenie ma również kim jest osoba, która zajmuje

1 Comment

  1. mariusz
    08 stycznia, 14:53 Reply
    Przede wszystkim należy zapomnieć o jakichkolwiek urazach i skupić się na klientach. To zdecydowanie pomaga.

Zostaw odpowiedź