Czym charakteryzuje się Centralny Rejestr Ubezpieczonych?

Czym charakteryzuje się Centralny Rejestr Ubezpieczonych?

Od jakiegoś czasu w Polsce funkcjonuje Centralny Rejestr Ubezpieczonych. Jego podstawowym obowiązkiem jest wciąganie do rejestru wszystkich objętych ubezpieczeniem obywateli, którzy powinni regulować składki ubezpieczeniowe. Jak działa CRU? Jakie informacje gromadzi?

W Rejestrze archiwizuje się istotne dane na temat każdego obywatela. Głównie imię i nazwisko, numer PESEL, NIP, numer dokumentu tożsamości, data i miejsce urodzenia, obywatelstwo, płeć, obecne miejsce zameldowania, obecne stanowisko oraz dane telefoniczne.

Oprócz wypisanych wyżej informacji CRU pobiera dane dotyczące ubezpieczenia. Chodzi głównie o rodzaj ubezpieczenia, okres obowiązywania, pokrewieństwo z przełożonym, zajmowany etat, wykształcenie, zakres niepełnosprawności oraz inne, nieuwzględnione dotychczas fakty.

Podsumowując, Centralny Rejestr Ubezpieczonych gromadzi i przetrzymuje wiadomości o ubezpieczonych. Może modernizować posiadane wiadomości oraz udostępniać je ekspertom do spraw personalnych.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czy świadek może otrzymać zwrot kosztów dojazdu?
Next Kiedy wnioskujący uzyska odpowiedz od ZUS-u?

Może to Ci się spodoba

Ubezpieczenia społeczne 0 Comments

Dobrowolne ubezpieczenie emerytalne – czy potrzebny wniosek?

Dobrowolne ubezpieczenie emerytalne, jak samo określenie mówi, dotyczy osób, które z własnej woli planują zostać objęci świadczeniem. Wcześniej jednak muszą spełnić kilka podstawowych warunków. Co zrobić, aby przystąpić do ubezpieczenia?

Ubezpieczenia społeczne 0 Comments

Pracownica w ciąży a zasiłek chorobowy

Okres ciąży to szczególny czas, w którym kobieta musi bardziej o siebie dbać i nie stresować się w pracy. Bywają jednak okresy grypowe i infekcje stają się codziennością. Kiedy pracownica

Ubezpieczenia społeczne 0 Comments

Kiedy pracobiorcy nabywają prawo do świadczenia chorobowego?

Wynagrodzenie chorobowe to środki należne pracownikom, którzy z powodu choroby nie mogą pracować zawodowe bądź muszą zostać odseparowani tytułem podejrzewania dolegliwości zagrażającej innym osobom. Pracobiorca, który nie ma prawa do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post