Wszystko o spółce partnerskiej

Wszystko o spółce partnerskiej

W zgodzie z polskim prawem istnieje wiele typów spółek. Każda ma odmienny charakter i różne mechanizmy funkcjonowania. Wśród nich jest spółka partnerska, która zakładana jest dopiero po spełnieniu kilku podstawowych wytycznych. Kto może założyć spółkę partnerską? Czy warto decydować się na taki biznes?

Jak już nazwa wskazuje członkami spółki partnerskiej zostają partnerzy. Muszą to być osoby fizyczne, które uprawiają wolny zawód o zbliżonej tematyce. Zabronione jest krzyżowanie wielu profesji lub branży.

O wolnym zawodzie można mówić w stosunku do pracy adwokata, lekarza, architekta, inżyniera budowlanego, przedstawiciela ubezpieczeniowego, doradcy finansowego, księgowego, ekonomisty, lekarza weterynarii, pielęgniarki, rzecznika lub tłumacza.

Warto na koniec powiedzieć, że odpowiedzialność za czyny ponosi każdy partner z osobna lub cała spółka partnerska. Nie można zapominać, że jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które funkcjonują w jednej branży i chcą wspólne interesy.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy można mówić o odpowiedzialności cywilnej?
Next Czy prawo autorskie jest egzekwowane zawsze?

Może to Ci się spodoba

Spółki 0 Comments

Czym są spółki dominujące?

W Polsce z powodzeniem działają spółki prawa administracyjnego, handlowego oraz cywilnego. Każda z nich dzieli się na przynajmniej kilka innych i dobierana jest zgodnie z zapotrzebowaniem przedsiębiorcy, branżą oraz charakterem

Spółki 0 Comments

Jak funkcjonuje spółka komandytowa?

Wśród spółek osobowych dużą popularnością cieszą się spółki komandytowe, które zakłada się na potrzeby przedsiębiorstwa, posiadają kilku wspólników, ale nie wykazują osobowości prawnej. Co jeszcze trzeba wiedzieć o spółkach komandytowych?

Prawo dla firm 1Comments

Fiskus ściągnie bieżący VAT od upadłej spółki

Jeżeli wierzytelność z tytułu VAT powstała dopiero po ogłoszeniu upadłości spółki, to naczelnik urzędu skarbowego słusznie wyegzekwował ją z majątku spółki, zamiast zgłosić sędziemu komisarzowi – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Wydatki komplementariusza na pokrycie straty spółki nie są kosztem podatkowym

Wydatek ponoszony przez spółkę na pokrycie strat w spółkach komandytowych nie może być uznany, za związany z jej przychodem, czy też służący zabezpieczeniu albo zachowaniu źródła przychodów orzekł Wojewódzki Sąd

Spółki 0 Comments

Jak powinno wyglądać sprawozdanie z działalności spółki?

Ustawa o rachunkowości stanowi o obowiązku spółek kapitałowych do złożenia rocznego sprawozdania finansowego za ubiegły rok rozliczeniowy. W sytuacji prowadzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością konieczne jest dołączenie raportu z funkcjonowania

Spółki 0 Comments

Jaką nazwę powinna mieć firma spółki partnerskiej?

W obszarze gospodarczym słowo „firma” opisuje najczęściej samą aktywność gospodarczą oraz uznane zasady jej prowadzenia. Natomiast firma w ramach spółki nie wprowadza nic nieznanego w prawo struktury porozumień prawnych, a

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź