Czy warto posiadać spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?

Czy warto posiadać spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?

Zgodnie z przepisami powodem założenia spółki jest posiadanie działalności gospodarczej o dowolnym charakterze. Zwykle działa na podstawie umowy między wspólnikami lub ustalonego wspólnie statutu. To właściciele decydują o metodach załatwiania interesów. Czy opłaca się założyć spółkę z o. o.? Czym się charakteryzuje i z jakiego powodu jest tak rozpowszechniona?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością znajduje się wśród spółek kapitałowych i jest zakładana przez jedną lub kilka osób. Kodeks nie określa maksymalnej liczby członków, ale zwykle prowadzone są przez 10 wspólników.

Aby założyć spółkę należy wpisać ją do Krajowego Rejestru Sądowego, nadać osobowość prawną, wyrobić NIP, REGON oraz otworzyć rachunek w banku.

Największym plusem takiej spółki jest brak odpowiedzialności prywatnej wspólników za wnioski wierzycieli. Innymi słowy problemy materialne należą do spółki, a nie do właścicieli. Pozwala do uniknąć osobistej upadłości i obciąża tylko działalność.

Oczywiście spółka musi wybrać zarząd i przekazać mu funkcje przedstawicielskie i decyzyjne. Oprócz tego członkowie podpisują oświadczenia, w których wyrażają zgodę na przedstawioną hierarchię i respektowanie postanowień umownych.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Plusy i minusy posiadania firmy w Hiszpanii
Next Kto organizuje delegację przełożonemu?

Może to Ci się spodoba

Spółki 0 Comments

Prokurent w spółce jawnej

Zgodnie z prawem spółka jawna to organizacja pozbawiona reprezentantów. W związku z tym zadania te sprawują wszyscy udziałowcy. Bycie przedstawicielem danej organizacji określa zawiązywanie umów z innymi instytucjami. Wspólnicy charakteryzowanej

Spółki 0 Comments

Czy obywatel innego kraju może założyć firmę w Polsce?

Zakładanie spółki z obywatelem polskim odbywa się na takich samych wytycznych, co jej utworzenie z obywatelem Unii Europejskiej. Czy zasady te są takie same w przypadku zakładania działalności gospodarczej wraz

Spółki 0 Comments

Kto przechowuje księgi rachunkowe nieistniejących już firm?

Likwidacja spółki z o.o. jest równoważna z anulowaniem działalności gospodarczej i wykreśleniem jednostki z ewidencji polskich przedsiębiorstw. Ponadto już po faktycznym upadku należy przechowywać księgi i dowody z prowadzonej aktywności.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post