Zmiany w procesie zatrudniania niepełnosprawnych pracowników
Od 2013 roku wzrosła wysokość dodatku, jaki uzyskują pracodawcy dający zatrudnienie niepełnosprawnym. Istotne w tej kwestii jest, by przekazywać zapłatę bezpośrednio na rachunek bankowy podwładnego. W innym przypadku przedsiębiorca nie otrzyma pomocy z Krajowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Właściciel firmy nie ma konieczności comiesięcznego przedstawiania dowodów przelewów. Kontrole tego typu są przeprowadzane jedynie w sytuacji rozpoczęcia postępowania wyjaśniającego w sytuacji podejrzewania jakichś nieprawidłowości.
W tym roku podstawą do określania wysokości dofinansowania dla niepełnosprawnych jest wartość minimalnego wynagrodzenia krajowego. Obecnie w Polsce jest to kwota 1600 złotych brutto. Pracodawcy uzyskują dodatek w progach 40% najniższej polskiej pensji dla pracowników o niskim stopniu niepełnosprawności oraz 100% dla pracobiorców ze znacznym i umiarkowanym zaawansowaniem choroby.
Dotacje z Krajowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych mają udostępnić rynek pracy dla osób z ograniczonymi możliwościami fizycznymi i przekonać przedsiębiorców, iż pracownik jeżdżący na wózku jest efektywnym pracobiorcą.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Czego dotyczy trudne pytanie na interview?
Będąc zaproszonym na spotkanie rekrutacyjne musimy być gotowi na różne zestawy pytań. Potencjalni zatrudniający lubią zaskakiwać kandydatów pytaniami, których ci nie spodziewają się usłyszeć w danej chwili. W tym artykule
Dodatkowe obowiązki pracodawcy przy zatrudnieniu na część etatu
Wedle Kodeksu Pracy firma może zatrudnić pracownika na niepełny etat. Poza pracą w pełnym wymiarze, zatrudniony może wykonywać swoje obowiązki przez 120 lub 80 godzin w miesiącu. Nie zawsze jednak
Działalność menadżerska członka zarządu nie podlega VAT
Skoro podatnik nie wykonuje działalności w swoim imieniu i na własny rachunek, lecz w imieniu zarządzanej spółki, to czynności świadczone przez niego na podstawie kontraktu menedżerskiego nie podlegają VAT –
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post