Inkubatory przedsiębiorczości

Inkubatory przedsiębiorczości

Metodą na całkowite zredukowanie kosztów związanych z obowiązkiem opłacania składek na ubezpieczenie społeczne jest skorzystanie z rozwiązania proponowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Inkubatory umożliwiają przedsiębiorczym studentom prowadzenie firmy w ramach użyczonej przez nie osobowości prawnej. Dla studenta oznacza to, że może wdrażać swoje pomysły na biznes i zarobkować bez konieczności rejestrowania własnej działalności gospodarczej. Firmy studenckie działają jako komórki Inkubatora. Za tę możliwość należy wpłacić określoną należność do Inkubatora, jednak jest to kwota zdecydowanie niższa niż kwota składek ZUS.

Student w ramach działalności pod szyldem Inkubatora może zawierać umowy, jednak zobowiązania z nich wynikające nie mogą być długoterminowe, ze względu na krótki okres „wyjścia” studenta z inkubatora – 30 dni. Z tego samego powodu studentowi nie wolno zatrudniać pracowników. Możliwe jest za to wystawianie faktur i zarobkowanie. Inkubator służy też wsparciem prawnym oraz księgowym. Zatem jest to rozwiązanie korzystne nie tylko na oszczędności na składkach ubezpieczeniowych.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Firma w mieszkaniu – zwiększenie zysku przez amortyzację
Next Student na działalności gospodarczej – jakie składki ZUS?

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 0 Comments

Jak rozpocząć działalność gospodarczą?

W dzisiejszych czasach założenie działalności gospodarczej nie jest już rozciągniętym w czasie i skomplikowanym przedsięwzięciem. Firmę można otworzyć bez chodzenia po urzędach i wystarczy kilka kroków, aby zrealizować formalności z

Wiadomości 4 komentarze

Ile trzeba zainwestować w punkt wielousługowy?

Wielu pracowników ucieka z dużych korporacji, rezygnuje z etatowej pracy i planuje otwarcie własnej działalności gospodarczej. Najczęściej wybór pada na punkt usługowy, ponieważ gwarantuje przyzwoite zyski i bardzo niskie ryzyko.

Zakładam firmę 0 Comments

Ryzyko działania franczyzy

Franczyza, czyli pewien rodzaj dzielenia się na ściśle określonych zasadach swoją firmą, obarczona jest ogromnym ryzykiem. Najczęstszym powodem zniknięcia z rynku franczyzodawców jest zły dobór partnerów lub brak funduszy na

2 komentarze

  1. marek
    30 listopada, 17:34 Reply
    Start-up to nie tylko pieniądze. Potrzebne jest też wsparcie doradcze oraz przestrzenie kreatywnego rozwoju jakie oferuje Centrum Kreatywności w Warszawie, które znalazło lokalizację w rewitalizowanej kamienicy przy Targowej 56.
  2. mejk
    20 grudnia, 11:44 Reply
    Wszystko pięknie i ładnie, ale niestety trzeba mieć swój pomysł na biznes, żeby coś takiego mogło w ogóle zaistnieć.

Zostaw odpowiedź