Inkubatory przedsiębiorczości

Inkubatory przedsiębiorczości

Metodą na całkowite zredukowanie kosztów związanych z obowiązkiem opłacania składek na ubezpieczenie społeczne jest skorzystanie z rozwiązania proponowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Inkubatory umożliwiają przedsiębiorczym studentom prowadzenie firmy w ramach użyczonej przez nie osobowości prawnej. Dla studenta oznacza to, że może wdrażać swoje pomysły na biznes i zarobkować bez konieczności rejestrowania własnej działalności gospodarczej. Firmy studenckie działają jako komórki Inkubatora. Za tę możliwość należy wpłacić określoną należność do Inkubatora, jednak jest to kwota zdecydowanie niższa niż kwota składek ZUS.

Student w ramach działalności pod szyldem Inkubatora może zawierać umowy, jednak zobowiązania z nich wynikające nie mogą być długoterminowe, ze względu na krótki okres „wyjścia” studenta z inkubatora – 30 dni. Z tego samego powodu studentowi nie wolno zatrudniać pracowników. Możliwe jest za to wystawianie faktur i zarobkowanie. Inkubator służy też wsparciem prawnym oraz księgowym. Zatem jest to rozwiązanie korzystne nie tylko na oszczędności na składkach ubezpieczeniowych.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Firma w mieszkaniu – zwiększenie zysku przez amortyzację
Next Student na działalności gospodarczej – jakie składki ZUS?

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 0 Comments

Zmiany w prawie zawodowym w Polsce

W tym roku została przyjęta aktualizacja prawa mówiąca o deregulacji 21. zawodów oraz nowelizacji 21. ustaw. To istotny fakt, ponieważ dotyczy ponad 200 tysięcy Polaków i liczną część przedsiębiorstw gospodarczych.

Zakładam firmę 3 komentarze

Dlaczego warto otworzyć swoją działalność?

Każdy pracownik przyjęty w dużej korporacji wie, że działa dla dobra ogółu. Dodatkowo otrzymuje średnią pensję i niezbyt atrakcyjny pakiet usług socjalnych. Aby to naprawić większość podwładnych pisze się na

Zakładam firmę 1Comments

Czym zajmuje się handlarz obwoźny?

Od niedawna coraz większą popularnością szczyci się handel obwoźny, czyli mobilna sprzedaż towarów i usług. Zwykle to sprzedawca dojeżdża do zainteresowanego klienta lub wizytuje u wszystkich mieszkańców, aby zaprezentować swoje

2 komentarze

  1. marek
    30 listopada, 17:34 Reply
    Start-up to nie tylko pieniądze. Potrzebne jest też wsparcie doradcze oraz przestrzenie kreatywnego rozwoju jakie oferuje Centrum Kreatywności w Warszawie, które znalazło lokalizację w rewitalizowanej kamienicy przy Targowej 56.
  2. mejk
    20 grudnia, 11:44 Reply
    Wszystko pięknie i ładnie, ale niestety trzeba mieć swój pomysł na biznes, żeby coś takiego mogło w ogóle zaistnieć.

Zostaw odpowiedź