Pracować na własny rachunek czy dla obcego pracodawcy?

Pracować na własny rachunek czy dla obcego pracodawcy?

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa, jak i praca na etacie, ma priorytetowe podstawowe przeznaczenie. Pozyskanie dochodu pozwalającego na godne warunki życiowe. Ponadto nie dziwi kwestia, iż indywidualności wybierające własna działalność gospodarczą są obarczone większym ryzykiem niepowiedzenia.

Za założeniem firmy stoi kilka aspektów. Po pierwsze są to zarabiane w ten sposób środki. Większe zarobki, a poza tym praca nad swoim dziedzictwem. Polaków motywuje myśl bycia szefem dla siebie samego i nie podlegania pod nikogo innego.

Przy tego rodzaju inicjatywie należy gospodarować jakiś kapitał. Brak środków na start to podstawowy problem młodych biznesmenów. Większość z nich zwiększa posiadane pieniądze pożyczkami i kredytami na pierwsze etapy funkcjonowania działalności. Funkcjonowanie firmy związane jest także z obowiązkiem utworzenia firmy zgodnie z prawem i spełniania określonych wymogów prawnych.

Spora część zainteresowanych rezygnuje z szeregu formalności i decyduje się na pracę na etacie. Wykonuje swoje zadania, dostaje za nie zapłatę i nie martwi się o efektywność pieniężną zakładu pracy.

Oby dwie drogi są jakimś sposobem na utrzymanie odpowiedniego standardu życia. Którą metodę zarobkowania przychodu wybierzemy, zależy ściśle od naszych cech charakteru i umiejętności międzyludzkich? Nie każdy przecież będzie potrafił odnaleźć się w roli kierownika.

Ewelina Uroda
www.biznesgazeta.pl

Previous Sprawiedliwość to podstawa działania pracodawcy
Next Jakie świadczenia przysługują z tytułu choroby zawodowej?

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 0 Comments

Specyfika firm motoryzacyjnych

Branża samochodowa jest bardzo osobliwa i nie każdy jest w stanie unieść trudy posiadania takiego biznesu. Mimo problemów na wszystkich rynkach inwestycja w taką firmę może stać się opłacalna i

Zakładam firmę 2 komentarze

Inkubatory przedsiębiorczości

Metodą na całkowite zredukowanie kosztów związanych z obowiązkiem opłacania składek na ubezpieczenie społeczne jest skorzystanie z rozwiązania proponowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Inkubatory umożliwiają przedsiębiorczym studentom prowadzenie firmy w ramach

Zakładam firmę 0 Comments

Wszystko o handlu obwoźnym

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się handel obnośny, czyli mobilna sprzedaż towarów i usług. Zwykle to sprzedający przyjeżdża do kupca lub puka do drzwi wszystkich mieszkańców osiedla, aby przedstawić swoją ofertę.

Zakładam firmę 0 Comments

Z jakiego powodu przedsiębiorcy piszą biznesplany?

Każdy przyszły przedsiębiorca musi pomyśleć o stworzeniu biznesplanu, żeby przeanalizować wydatki, prognozowane zyski, konkurencyjne firmy oraz prawdopodobieństwo niepowodzenia. Jest to świetne rozwiązanie dla początkujących, ale pomocne także dla starszych przedsiębiorców.

Zakładam firmę 0 Comments

Kto powinien otworzyć swoją firmę?

Otwarcie swojej działalności gospodarczej to ogromne przedsięwzięcie. Wymaga wiele odpowiedzialności, rzetelności i wysokiego kapitału własnego. Jakie ryzyko niesie ze sobą prowadzenie firmy? Czy rzeczywiście trudno zarządza się przedsiębiorstwem? Jest mnóstwo

Zakładam firmę 3 komentarze

Pierwszy sklep internetowy: jak ułatwić jego start?

Największym wyzwaniem startującego e-biznesu niewątpliwie jest jego promocja, przyciągnięcie jak największej liczby kupujących i osiągnięcie obiecującego poziomu konwersji. Przedsiębiorca oczekuje, że w kanale online będzie efektywnie prowadził sprzedaż, dlatego już

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź