Jak zorganizować niezbędne akcesoria biurowe?

Jak zorganizować niezbędne akcesoria biurowe?

Wyposażenie firmy w niezbędne akcesoria biurowe to skomplikowany proces dla początkujących właścicieli. Warto pamiętać o tym, że sprawnie funkcjonujące biuro jest gwarancją wydajności i zadowolenia pracowników. To właśnie wyposażenie decyduje o tym, jak firma jest postrzegana i jakie pierwsze wrażenie zrobi na osobach, które przekroczą jej próg.

Zakup najważniejszych akcesoriów biurowych nie tylko poprawia funkcjonalność pomieszczenia, ale także wpływa na wygodę zatrudnionych tam osób. Czym się zatem kierować, realizując zamówienie wyposażenia do biura?

Akcesoria biurowe a stanowisko pracy

Niektóre artykuły biurowe są niezbędne bez względu na stanowisko pracy i profil działalności firmy. Podstawą dobrze prosperującego biura jest odpowiednia skompletowane wyposażenie. Warto wziąć pod uwagę, że każde pomieszczenie biurowe jest wielofunkcyjne, dlatego należy zorganizować je tak, aby było nie tylko funkcjonalne, ale także reprezentacyjne.

Wyposażając biuro, kreuje się także jego atmosferę. A odpowiedni klimat w pomieszczeniach to gwarancja lepszego samopoczucia osób, które spędzają w nich swój czas pracy, a to przekłada się na ich efektywność. Nie można zapomnieć o wygodnych i stylowych meblach biurowych, takich jak komfortowe krzesła z regulacją wysokości i głębokości oparcia, wygodne biurka oraz lampki biurowe.

Dokonując zakupu do biura, należy sięgnąć również po materiały służące do archiwizacji, np. segregatory i teczki. Na biurku każdego pracownika nie może zabraknąć artykułów papierniczych do notowania, bloczków z karteczkami oraz niewielkich akcesoriów, takich jak: dziurkacze i zszywacze SAX.

Jakie materiały biurowe będą najbardziej potrzebne?

Oczywiście lista biurowych niezbędników jest o wiele dłuższa. Najlepiej kierować się tym, czego nasi pracownicy mogą potrzebować najbardziej. W niektórych firmach drukuje się naprawdę dużo i często – warto więc wyposażyć firmę w drukarki laserowe i artykuły papiernicze typu papier kserograficzny biały wysokiej jakości. Natomiast w biurze, w którym drukuje się „od święta”, wystarczy zwykła atramentówka.

 

Pracownicy marketingu i reklamy będą potrzebowali znacznie więcej niektórych akcesoriów niż osoby z innych działów, np. IT. Z pewnością w ich zasięgu powinny być: kolorowy papier biurowy do przygotowywania ofert handlowych, specjalne koperty dla klientów oraz różnego rodzaju akcesoria do pisania MAPED i galanteria papiernicza. W wyposażeniu stanowisk pracy związanych z wyjazdem na konferencje i szkolenia, niezbędne będą m.in.: bloki do tablic, projektor, stojaki multimedialne, flipcharty i tablica suchościeralno-magnetyczna. Natomiast informatykom najbardziej potrzebne będą akcesoria komputerowe wysokiej jakości, takie jak: niezawodne myszki i klawiatury, zasilacze awaryjne, słuchawki, baterie do laptopów i nośniki danych, np. pamięć zewnętrzna USB, dyski zewnętrzne oraz płyty DVD do zgrywania danych.

Osoba zajmująca się rachunkowością i kadrami firmy będzie miała do czynienia niemalże każdego dnia z archiwizacją dokumentów. Potrzebne będą jej więc różnego rodzaju segregatory DONAU z możliwością opisania zawartości, teczki zawieszane LEITZ, pudła archiwizacyjne, teczki z gumką oraz przede wszystkim meble biurowe, takie jak szafki na dokumenty, szafki kartotekowe i szafki zamykane.

Jakość produktów ma znaczenie

Wybierając niezbędne akcesoria biurowe, warto kierować się przede wszystkim jakością. Wiele producentów wyposażenia, jak np. LEITZ, SCOTCH, DONAU, MAPED, SAX oferuje produkty, które zadowalają najbardziej wymagających pracowników biurowych. To materiały na każdą kieszeń dostępne online w sklepie internetowym dlabiura24.pl.

Bardzo często za danym producentem artykułów biurowych stoi jakiś poziom jakości. Wiodący na rynku producenci wyposażenia dla biur cieszą się ogromnym zaufaniem wśród firm i dzięki temu mają większą sprzedaż. Mogą się zatem pochwalić ogromną gamą artykułów biurowych. LEITZ produkuje różnego rodzaju akcesoria, np. zszywacze i dziurkacze oraz oferuje produkty do archiwizacji, np. kartoteki, koszulki, teczki z gumką i stojaki na dokumenty. DONAU słynie nie tylko z różnego rodzaju bloczków samoprzylepnych, notesów i teczek, ale także z przyborów biurowych codziennego użytku, np. nożyczek, linijek, zakreślaczy i długopisów.

 

Generalnie, robiąc zakupy do biura po raz pierwszy, warto przyjrzeć się szczegółowo ofertom producentów. Sprawdzona marka to ta, która sprzedaje wyposażenie dla firm różnego rodzaju i nie nastawia się na produkcję pojedynczych materiałów.

Co więcej, warto zainwestować większe pieniądze w artykuły biurowe dobrej jakości, bo w przypadku wielu przedmiotów to zakup na lata. Dotyczy to szczególnie urządzeń i akcesoriów komputerowych, z których korzysta się niemal codziennie. Dobrej jakości drukarka laserowa sprawdzi się lepiej w firmie niż tania drukarka na atrament. Nie warto także oszczędzać na niszczarkach, laminatorach, bindownicach, a przede wszystkim na meblach biurowych, które powinny być trwałe, ergonomiczne i wygodne. Solidne wyposażenie dla biura dobrej jakości, które posłuży na dłużej, można zamówić online, np. w sklepie internetowym dlabiura24.pl.

Znajdź dobrego dostawcę artykułów biurowych

Coraz więcej firm zamawia wyposażenie biur przez Internet. Nie ma w tym nic dziwnego, bo zakupy online to wygodne rozwiązanie, z którym nierzadko wiążą się niskie ceny i atrakcyjne oferty artykułów biurowych.

Wystarczy znaleźć sprawdzonego dostawcę akcesoriów biurowych i rozpocząć z nim stałą współpracę. Dobrym wyborem jest wspomniany już sklep internetowy dlabiura24.pl, w którym można znaleźć bogaty asortyment akcesoriów komputerowych, artykułów biurowych, mebli, a nawet produktów spożywczych i chemicznych.

Ogromną przewagą sklepów internetowych jest to, że współpracują bezpośrednio z producentami, zatem otrzymują sprawdzone produkty dobrej jakości. Ponadto każde biuro zaopatrujące się w artykuły biurowe online ma gwarancję na zakupione urządzenia i możliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych.

Sklep internetowy współpracujący na stale z firmą troszczy się o swojego klienta, oferując mu dogodne warunki zakupów, promocje i ceny hurtowe. Bardzo często ceny za sprzedawane produkty są niższe niż w sklepach stacjonarnych − rzadko zauważamy je w ze względu ograniczony czas na zakupy. Przez Internet kupujemy wtedy, gdy mamy na to ochotę i nikt nie stoi nad naszą głową. Wiele informacji o promocjach jest wyróżniona podczas realizacji każdego zamówienia.

Możemy także zamawiać artykuły biurowe, które są tylko dostępne online. W odpowiednim momencie dostaniemy informację zwrotną, że są już w zasięgu naszego zamówienia. Nie tracimy czasu na dojazd do sklepu i nie musimy martwić się o to, kto pojedzie z firmy po brakujące wyposażenie.

Jak rozpoznać dobrego dostawcę artykułów biurowych? Wystarczy wejść na stronę internetową sklepu, sprawdzić katalog i ceny produktów oraz koszty dostawy. Najlepiej wybrać sklep internetowy, który otrzymał certyfikaty jakości, np. Rzetelna Firma czy Złota Siódemka Sklepów Internetowych. Koniecznie należy prześledzić listę producentów – ci znani oferują naprawdę wysokiej jakości produkty do biur.

Previous Ustawa o elektromobilności podpisana przez Prezydenta
Next Wycinarki EAGLE i automatyzacja Baumalog to połączenie wydajności i precyzji cięcia blachy

Może to Ci się spodoba

Samochód 0 Comments

Chcesz zmienić auto, ale nie potrzebujesz modelu prosto z salonu? Zastanów się nad samochodem poleasingowym

Planujesz zmianę auta? Szukasz nowego pojazdu w atrakcyjnej cenie? Być może najlepszym pomysłem okaże się kupno samochodu poleasingowego. Podpowiemy, jakie są zalety takiego rozwiązania i na co warto zwrócić uwagę

Dzięki audytowi energetycznemu firmy mogą zaoszczędzić 10 proc. kosztów energii

Dostosowanie się do zaleceń po audycie energetycznym może przynieść firmom oszczędność zużycia energii na poziomie 5–10 proc. – wynika z obserwacji firmy Enetech. Co więcej, zwykle nie wiąże się to ze znacznymi

Leasing napędza inwestycje mikro- i małych firm

Branża leasingowa sfinansowała w ubiegłym roku aktywa warte 58,1 mld zł. Popularność tej formy finansowania inwestycji rośnie, a leasing jest wybierany najczęściej przez mikro- i małe przedsiębiorstwa. Oprócz samochodów czy ciężkich maszyn można

1 Comment

  1. Wiktor
    18 października, 10:05 Reply
    Akcesoria biurowe pomagają w pracy na każdym kroku. Ja obecnie zaopatruję w nie swoją firmę w alibiuro.pl. Miła obsługa i szeroki asortyment.

Zostaw odpowiedź