5 cech dobrej kancelarii adwokackiej

5 cech dobrej kancelarii adwokackiej

W życiu każdego z nas przychodzi taka sytuacja, z którą ciężko jest się zmierzyć samemu. Jeśli chorujemy udajemy się do lekarza, aby postawił diagnozę i przepisał odpowiedni lek. Jeżeli natomiast mamy problem z samochodem pędzimy do mechanika, a wykonanie remontu zlecamy fachowcowi od wykończeń. Dlatego też wtedy kiedy pojawia się problem prawny należy rozejrzeć się za kancelarią prawną, najlepiej prowadzoną przez adwokata lub radcę prawnego, ponieważ tylko skorzystanie z usług wykwalifikowanych prawników daje gwarancję należytego poprowadzenia spornej sprawy.

Są oczywiście osoby, które próbować wskórać coś na własną rękę. Takie działania nie tylko często nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, ale nawet mogą zaszkodzić. A tyczy się to nie tylko usług prawniczych, ale także innych – w tym tych wymienionych powyżej, o czym wielu z nas zdążyło się już przekonać.

O tym, że mając u boku zawodowego pełnomocnika procesowego łatwiej jest przebrnąć przez skomplikowane procedury prawne, nie trzeba nikogo przekonywać. Jak jednak dokonać właściwego wyboru kancelarii, której powierzymy prowadzenie naszych interesów? Wystarczy zapamiętać kilka istotnych zasad, dzięki którym nasze niezdecydowanie przerodzi się w całkowitą pewność, że kancelaria, którą wybraliśmy jest właśnie tą odpowiednią.

Kancelaria prawna “od wszystkiego” nie jest zawsze jest najlepszym wyborem

To zasada najważniejsza, która powinna stanowić punkt wyjścia naszych poszukiwań. Szukajmy kancelarii, której prawnicy mają doświadczenie w prowadzeniu spraw takich jak nasza – czyli po poradę dotyczącą rozwodu udajmy się do kancelarii, która prowadzi sprawy z zakresu prawa rodzinnego, a w przypadku problemów z deweloperem, powierzmy prowadzenie sprawy kancelarii specjalizującej się w szeroko pojętym prawie nieruchomości, której prawnicy na co dzień uczestniczą w sporach z deweloperami, a przy tym mają doświadczenie w obsłudze inwestycji budowlanych.

Należy przy tym pamiętać, że nie da się być specjalistą od wszystkiego. Prawnik, który zajmuje się każdą dziedziną prawa po trochu, nie będzie dobrym fachowcem w żadnej z nich. Aby pretendować do miana specjalisty należy mieć za sobą bogaty bagaż doświadczenia zawodowego w prowadzeniu określonego rodzaju spraw lub w świadczeniu usług prawnych na rzecz klientów z określonej branży.

W dobrej kancelarii adwokackiej pracują tylko najlepsi specjaliści w danej dziedzinie

Jeżeli prawnik lub prawnicy prowadzący kancelarię nie posiada choćby kilku specjalizacji i przyjmuje wszystkie sprawy “jak leci”, bez względu na to, czy posiada doświadczenie lub wystarczającą wiedzę aby sprawę poprowadzić należycie, może to świadczyć o wątpliwych kwalifikacjach osoby ją prowadzącej – co się często przekłada na brak klientów zainteresowanych jej usługami, albo, że szybki zysk ceni sobie bardziej niż wysoką jakość świadczonych usług, co z kolei przekłada się na jej niższą skuteczność i rzetelność.

lawyer holding criminal law book

Dobra kancelaria adwokacka ceni swoje usługi

Usługi prawne nie należą do najtańszych usług na rynku i jest to fakt. Wiąże się to z latami przygotowań i poświęceń niezbędnymi do zdobycia uprawnień adwokata lub radcy prawnego. Ciężka praca i wieloletnia nauka połączona z koniecznością jednoczesnego praktykowania w zawodzie musi mieć swoją cenę i należy to uszanować. Zdarzają się jednak takie kancelarie adwokackie, które oferują ceny “po kosztach” tj. dużo niższe od tych powszechnie spotykanych. Taka praktyka powinna wzbudzić w nas pytanie dlaczego dany adwokat tak nisko ceni swoje usługi pomimo tego, że przeszedł taką samą drogę zawodową jak ci adwokaci, których stawki są nieco wyższe. Odpowiedzi może być kilka. Może być to spowodowane niską ilością prowadzonych spraw, a więc małym gronem klientów korzystających z usług adwokata, co rodzi zasadne pytanie o jego skuteczność. Może też być spowodowane debiutem na rynku usług prawnych a więc celowym obniżeniem stawek ukierunkowanym na pozyskanie nowych klientów, co z kolei świadczy o niewielkim doświadczeniu w samodzielnym prowadzeniu spraw przez adwokata. Jeżeli wybrana przez nas kancelaria adwokacka decyduje się na poprowadzenie naszej sprawy za pół darmo, nie wpadajmy więc w przesadną radość, ale zastanówmy się czym jest to spowodowane i spróbujmy się dowiedzieć jakie recenzje i opinie posiada wśród innych jej klientów. Może się przecież okazać, że pewne sprawy kancelaria prowadzi na preferencyjnych warunkach.

O skutecznej kancelarii adwokackiej dowiesz się od znajomych

Tak jak w wielu innych branżach, tak i w branży usług prawnych jednym z czynników decydujących o skorzystaniu z usług określonej kancelarii prawnej, jest opinia jej klientów. Dlatego warto pytać znajomych, rodzinę i przyjaciół o adwokata godnego polecenia. Być może sami korzystali z jego usług, albo słyszeli od innych o jego umiejętnościach. Opinii warto tez szukać na forach internetowych lub portalach poświęconych prawu określonej specjalizacji, o której nie należy zapominać. Zwracajmy więc uwagę na to, czy polecany prawnik specjalizuje się w interesującej nas dziedzinie prawa i czy posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw zbliżonych do naszej.

Dobry adwokat wyznaje zasadę, że to on jest dla klienta a nie odwrotnie

Adwokat to zawód zaufania społecznego. Jego zadaniem jest nie tylko udzielanie pomocy prawnej, ale także współdziałanie w ochronie praw i wolności obywatelskich oraz w kształtowaniu i stosowaniu prawa. Dlatego adwokat „z prawdziwego zdarzenia” jest osobą posiadającą misję niesienia pomocy prawnej wszystkim tym, którzy jej potrzebują. Taki adwokat ustalając wysokość wynagrodzenia przystanie na korzystne dla klienta warunki zapłaty, w tym rozłoży należność na raty, aby nie obciążać nazbyt portfela klienta. Ponadto wspólnie ustali dogodny obu stronom termin spotkania i zawsze znajdzie na nie czas. Poza tym wytłumaczy przystępnym językiem, wolnym od prawniczego żargonu, o co w ogóle chodzi w naszej sprawie i odpowie na każdy e-mail. Dobry adwokat to osoba empatyczna, komunikatywna i przede wszystkim rozumiejąca potrzeby i sytuację życiową swoich klientów.

Previous Pierwsza połowa 2017 roku powinna przynieść poprawę na rynku transakcji gruntami rolnymi
Next Escape room czyli pomysł na nowoczesny biznes

Może to Ci się spodoba

Prawo dla firm 0 Comments

Rośnie problem nielegalnego zatrudnienia na wsi

Co siódma osoba pracująca w szarej strefie wykonuje prace ogrodniczo-rolne. Rolnicy, walcząc z brakiem osób chętnych do pracy, oferują wyższe stawki, kosztem oficjalnych umów. Pracownicy często się na to godzą, bo nie mają

Prawo dla firm 1Comments

Likwidacja spółki z o.o. a nowe interesy

Likwidacja spółki z o.o. zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie spółek handlowych jest zbiorem działań podejmowanych przez jej likwidatorów, zmierzających do zakończenia działalności tej spółki. Takimi działaniami mogą być np.

Firma 1Comments

Czy warto założyć jednoosobową spółkę z o.o.?

Nie wszyscy wiedzą, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może posiadać jedynie jednego udziałowca. Czym różni się więc taki podmiot od tego, który posiada co najmniej kilku wspólników? Jakie są jego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post