Kiedy otrzymamy ulgę prorodzinną?

Kiedy otrzymamy ulgę prorodzinną?

Otrzymanie pieniędzy z racji prorodzinnej metody określania podatku VAT jest obarczone limitem przychodu, jaki dziecko może uzyskać w danym roku podatkowym.

Wątpliwości budzą się w sytuacji wliczania do limitu kwot wynagrodzenia potomka uzyskanych poza krajem zamieszkania. Zgodnie z krajowymi ustawami wszystkie dochody należy ująć, nawet te, dla których VAT został określony w miejscu aktywności zawodowej. Oznacza to, iż rodzin klasyfikujących się do ulgi jest niewiele.

Dodatkowo, aby w ogóle myśleć o uzyskaniu ulgi, wychowanek musi:

– nie mieć więcej niż 25 lat z założeniem aktywnego uczenia się w szkole wyższej,

– być uczniem bez przerwy,

– posiadać dochody zwolnione z prawa podatkowego,

– nie posiadać papierów wartościowych i innych zysków tego typu.

W Polsce sytuacja jest dość prosta, jednak poza ojczyzną zwolnione od podatku dla uczniów są wynagrodzenia na bazie odrębnych porozumień zawartych pomiędzy Polską, a krajem zatrudnienia.

Porozumienia owe mają za zadanie likwidację konieczności zapłacenia podatku w kilku urzędach podatkowych. Dochody uzyskanie w niżej podanych państwach są zwolnienie z opodatkowania w Polsce:

-Francja,

-Hiszpania,

-Irlandia,

-Niemcy,

-Szwajcaria,

-Wielka Brytania.

Podatek zapłacić w Polsce należy za pracę między innymi w: Belgii, Danii, Holandii, Islandii.

Nie zmienia to jednak prawa, iż wszystkie kwoty zarobione za granicą podlegają zsumowaniu do łącznej kwoty dochodu dziecka uczącego się. Przekroczenie progu limitowego jest najczęstszym powodem utracenia ulgi prorodzinnej w zeznaniach rozliczeniowych. Dlatego też owe rozporządzenie spotyka się z niezrozumieniem wśród Polaków.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czego dotyczy trudne pytanie na interview?
Next Wydatki związane ze statutem przedsiębiorstwa

Może to Ci się spodoba

Kiedy przedsiębiorca musi wykonać spis z natury?

Biznesmen, który wszczął procedury likwidacji prowadzonej jednostki gospodarczej, jest zobowiązany stworzyć spis z natury towarów wchodzących w skład majątku firmy. Ten rejestr obejmuje produkty i usługi obarczone obowiązkiem odliczenia podatku

Podatki 0 Comments

50% niższy VAT na paliwo– co skontroluje fiskus?

W lipcu 2015r. zostały znowelizowane przepisy podatkowe w zakresie odliczeń podatku VAT od samochodów firmowych oraz samochodów służbowych wykorzystywanych częściowo do celów prowadzenia działalności gospodarczej a częściowo do celów prywatnych.

Nowa matryca VAT ułatwi życie przedsiębiorcom

W kwietniu 2020 roku ma wejść w życie nowa matryca stawek VAT. Celem zmian jest uporządkowanie obecnej sytuacji, która powoduje wśród przedsiębiorców kłopoty interpretacyjne. Nowym i korzystnym dla nich rozwiązaniem ma być tzw.

Jakie kwoty wliczamy do limitu dochodowego?

Nie każda aktywność gospodarcza wiąże się z koniecznością uiszczania podatku dochodowego. Gdy wykonywane transakcje przez firmę nie przewyższą wartości 150 tysięcy złotych, nie ma obowiązku rozliczać podatku VAT. Do limitu

Czy zapłacimy podatek VAT w przypadku zawieszenia firmy?

Badania obrazują, że w ostatnim czasie zauważalnie wzrosła liczba przedsiębiorców, którzy zdecydowali się zawiesić działalność gospodarczą. Jest to rezultat pogarszającej się koniunktury i braku zadowalających dochodów. Równocześnie zmalała liczba osób,

Obowiązek podatkowy a sprzedaż licencji na oprogramowanie

Nie każda usługa świadczona przez dłuższy czas jest usługą ciągłą w rozumieniu ustawy o VAT. Korzystanie z usługi przez wiele miesięcy jest tylko jednym z warunków, które decydują o ciągłym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź