Kto sporządza regulamin wynagrodzeń?
Pracodawca ma prawo ustanowić wewnętrzne postanowienia prawne obowiązujące wszystkich pracowników. Jednym z takich pism jest kodeks wynagrodzenia, który zawiera zasady wypłacania wynagrodzenia pracownikom.
Taki regulamin wprowadza się w momencie, kiedy pracodawca posiada 20 lub więcej stanowisk. W ich skład wchodzą zarówno osoby na cały etat jak i na pół niezależnie od tego, jaki jest stosunek pracy. W sytuacji, gdy ilość zatrudnionych spadnie poniżej20 osób regulamin ciągle jest obowiązujący. Taki dokument jest tworzony przez przedsiębiorcę. W momencie, gdy w firmie są instytucje związkowe ważne jest zaakceptowanie przez nich kodeksu. Regulamin jest obowiązujący w chwili upłynięcia dwóch tygodni od daty poinformowania o nim pracowników. Najłatwiejszym, jak i akceptowalnym, sposobem jest zamieszczenie go na tablicy ogłoszeń.
W rzeczywistości kodeksów wynagrodzeń nie redaguje się dla większości zatrudnionych w urzędach państwowych, sędziów i prokuratorów, a także członków korpusu służby cywilnej.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
ABC zasiłków wyrównawczych
Powodem przydzielania zasiłku wyrównawczego jest, jak sama nazwa mówi, wyrównanie wynagrodzenia, które zostało zmniejszone w związku z problemami zdrowotnymi. Należy jednak wyróżnić sytuacje, kiedy świadczenie nie może zostać wydane. W
Czy rozmowa o dochodach jest zabroniona?
Od dawna wiadomo, że każdy pracodawca troszczy się o sprawy swojej firmie. W związku z tym często w umowach o pracę pojawia się paragraf na temat tajemnicy wynagrodzenia. Czy zapis
Kogo obowiązuje tajemnica wynagrodzenia za pracę?
Każda umowa o pracę oprócz danych osobowych zawiera wiadomość o wielkości honorarium. Jej wysokość, sposób naliczania oraz forma przekazywania należy do tajemnicy korporacji, a jej przekazywanie grozi surowymi sankcjami oraz
Co powoduje podwyższenie lub obniżenie płacy minimalnej?
Wedle wytycznych w aktualnym roku kalendarzowym ustalono minimalną płacę w wysokości 1600 zł brutto, czyli o 100 zł więcej niż w roku poprzednim. Na zmianę kwoty wpływa wiele czynników. Które
Kiedy ponosimy konsekwencje jak rezygnujemy z wynagrodzenia?
Okazyjnie można mieć do czynienia z sytuacją, w której członek rady nadzorczej rezygnuje dobrowolnie z otrzymania wynagrodzenia w związku z pełnioną funkcją. Jakie następstwa podatkowe niesie ze sobą taki wybór?
Komu należy się trzynastka?
Wedle prawa funkcjonuje grupa pracowników, którzy mogą otrzymać trzynastą pensję (tak zwaną trzynastkę). Sposób jej naliczania jest bardzo charakterystyczny i związany z kilkoma kwestiami. Kto ma prawo do trzynastej pensji?
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post