Inkubator przedsiębiorczości – propozycja dla studentów

Inkubator przedsiębiorczości – propozycja dla studentów

Z jednej strony rynek potrzebuje nowych produktów, potencjału wykształconych ludzi i rozwiązań, które proponuje nauka, z drugiej zaś, przedsiębiorczy studenci chcący wdrażać w życie swoje idee i osiągać sukces w biznesie rzadko dysponują odpowiednimi środkami finansowymi, by rozpocząć samodzielną działalność gospodarczą. Inkubatory przedsiębiorczości spełniają oczekiwania zarówno rynku jak i młodych biznesmenów.

Akademickie inkubatory przedsiębiorczości dedykowane dla studentów i ludzi nauki mają na celu wykorzystanie potencjału intelektualnego i technicznego uczelni oraz transferu wyników prac naukowych do gospodarki.

Inkubator użycza korzystającym z jego pomocy studentom własnej osobowości prawnej, numeru NIP i REGON. Zapewnia wsparcie czysto techniczne (np. pomieszczenia do prowadzenia działalności), prawne i księgowe oraz pośrednio finansowe (dzięki temu, że student nie musi otwierać własnej działalności gospodarczej, nie jest on obarczony kosztami ubezpieczenia społecznego, które na początku prowadzenia firmy stanowi spore obciążenie).

Student korzystający z pomocy inkubatora prowadzi działalność zarobkową, jednak nie może zawierać żadnych umów, które skutkowałyby powstaniem zobowiązań na okres dłuższy niż 1 miesiąc. Dlaczego miesiąc? Bo taki okres wypowiedzenia obowiązuje studenta, który zdecyduje się opuścić inkubator.

Studenci są zobligowani do uiszczania określonych kwot z tytułu udziału w działalności inkubatora, jednak ta opłata jest zdecydowanie niższa od kosztów utrzymania biura, mediów, ubezpieczenia społecznego itp.

Inkubatory przedsiębiorczości społecznej przeznaczone są do aktywizowania grup osób bezrobotnych, niepełnosprawnych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Tego rodzaju pomoc organizują samorządy lub organizacje pozarządowe.

Inkubatory społeczne pomagają w prowadzeniu działalności gospodarczej przede wszystkim przez udostępnianie pomieszczeń, sprzętu biurowego itp., ale również przez przeprowadzanie spotkań motywacyjnych, szkoleń z zakresu zdobywania środków na prowadzenie działalności gospodarczej, czy pomoc z dziedziny księgowości i prawa.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy pracodawca zwalnia z obowiązku świadczenia pracy
Next Na danych można zarobić. Uczą się tego kolejne branże, m.in. telekomy i banki

Może to Ci się spodoba

Nowoczesna telefonia również dla mikrofirm

W dzisiejszym świecie w każdej firmie liczy się zaawansowana technologia i rozwiązania pozwalające zaoszczędzić firmowe pieniądze. Jest to związane z potrzebą wydajniejszej pracy osób na rozmaitych stanowiskach. Współczesna komunikacja umożliwia

Pięć najpopularniejszych sposobów na promocje firmy. Znasz je?

Budowanie wizerunku firmy i utrwalanie go w świadomości odbiorców to zadanie, z którym codziennie mierzy się wiele zespołów marketingowych zarówno dużych przedsiębiorstw jak i małych startupów. Czy zatem jest to

Coraz mniej kontraktów i przetargów w infrastrukturze. Polskie firmy zmuszone do szukania zleceń za granicą

Spadła liczba przetargów infrastrukturalnych, co powoduje, że zaostrza się konkurencja – w każdym z nich bierze udział coraz więcej firm. Z kolei inwestorzy wymagają coraz dłuższych, nawet 10-letnich zabezpieczeń. Szansą na odbicie

Mała firma 0 Comments

Jak wygląda rozmowa telefoniczna z kontrahentem?

Dobre kontakty z wspólnikami są bardzo istotne, ponieważ budują więzi biznesowe i są dodatkową zaletą całej współpracy. Niejednokrotnie jednak rozmowa w cztery oczy nie jest możliwa z wielu względów. Jak

Mała firma 0 Comments

W jaki sposób bezrobotne osoby starsze mogą korzystać informacji zawodowej?

Obecnie poradnictwo i doradztwo zawodowe stają się coraz bardziej powszechne. Taka pomoc w procesie poszukiwania pracy opiera się na badaniu potencjału zawodowego, sprawdzenia preferencji zawodowych, konsultacji w temacie przygotowania dokumentów

Mała firma 0 Comments

Czy faktury elektroniczne mają przyszłość w Polsce?

Podany do wiadomości publicznej jakiś czas temu projekt resortu finansów dotyczy dostarczania faktur elektronicznych, zasad ich katalogowania oraz dostępu do nich przez podmioty kontroli skarbowej i organy podatkowe. Celem tego

2 komentarze

  1. mąż
    07 sierpnia, 16:29 Reply
    Czy każdy student ma prawo skorzystać z takiego inkubatora, czy trzeba spełniać jeszcze jakieś dodatkowe warunki?
  2. Marcin
    08 sierpnia, 12:11 Reply
    Genialna sprawa, przynajmniej tak wygląda. Świetnie, że młodzi ludzie mają sposobność do rozwijania przedsiębiorczych umiejętności. Pytanie tylko, dlaczego wciąż jest tego tak mało? Nie narzekam, bo naprawdę wszystko idzie w dobrym kierunku i wierzę głęboko, że z czasem będzie coraz lepiej.

Zostaw odpowiedź