Inkubator przedsiębiorczości – propozycja dla studentów

Inkubator przedsiębiorczości – propozycja dla studentów

Z jednej strony rynek potrzebuje nowych produktów, potencjału wykształconych ludzi i rozwiązań, które proponuje nauka, z drugiej zaś, przedsiębiorczy studenci chcący wdrażać w życie swoje idee i osiągać sukces w biznesie rzadko dysponują odpowiednimi środkami finansowymi, by rozpocząć samodzielną działalność gospodarczą. Inkubatory przedsiębiorczości spełniają oczekiwania zarówno rynku jak i młodych biznesmenów.

Akademickie inkubatory przedsiębiorczości dedykowane dla studentów i ludzi nauki mają na celu wykorzystanie potencjału intelektualnego i technicznego uczelni oraz transferu wyników prac naukowych do gospodarki.

Inkubator użycza korzystającym z jego pomocy studentom własnej osobowości prawnej, numeru NIP i REGON. Zapewnia wsparcie czysto techniczne (np. pomieszczenia do prowadzenia działalności), prawne i księgowe oraz pośrednio finansowe (dzięki temu, że student nie musi otwierać własnej działalności gospodarczej, nie jest on obarczony kosztami ubezpieczenia społecznego, które na początku prowadzenia firmy stanowi spore obciążenie).

Student korzystający z pomocy inkubatora prowadzi działalność zarobkową, jednak nie może zawierać żadnych umów, które skutkowałyby powstaniem zobowiązań na okres dłuższy niż 1 miesiąc. Dlaczego miesiąc? Bo taki okres wypowiedzenia obowiązuje studenta, który zdecyduje się opuścić inkubator.

Studenci są zobligowani do uiszczania określonych kwot z tytułu udziału w działalności inkubatora, jednak ta opłata jest zdecydowanie niższa od kosztów utrzymania biura, mediów, ubezpieczenia społecznego itp.

Inkubatory przedsiębiorczości społecznej przeznaczone są do aktywizowania grup osób bezrobotnych, niepełnosprawnych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Tego rodzaju pomoc organizują samorządy lub organizacje pozarządowe.

Inkubatory społeczne pomagają w prowadzeniu działalności gospodarczej przede wszystkim przez udostępnianie pomieszczeń, sprzętu biurowego itp., ale również przez przeprowadzanie spotkań motywacyjnych, szkoleń z zakresu zdobywania środków na prowadzenie działalności gospodarczej, czy pomoc z dziedziny księgowości i prawa.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy pracodawca zwalnia z obowiązku świadczenia pracy
Next Na danych można zarobić. Uczą się tego kolejne branże, m.in. telekomy i banki

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Czy sprzedaż okazjonalna musi być ewidencjonowana?

W kraju często odbywają się różnorodne kiermasze i dożynki. Gospodynie domowe sprzedają swoje wypieki, a rzemieślnicy rzeźby przez nich wytworzone. Czy muszą oni kupić kasę rejestrującą? Według prawa każda sprzedaż

Polski Ład – zmiany w wynagrodzeniach od 1 lipca 2022

W ramach programu Polski Ład wprowadzonych zostało wiele zmian podatkowych. Dotyczą one m.in. sposobu naliczania wynagrodzeń pracowników. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat! Od 1 lipca 2022 r. obowiązują

Mała firma 0 Comments

Jaką karę za niedopilnowanie obowiązków może ponieść pracobiorca?

Pracobiorca ponosi odpowiedzialność za szkody zaistniałe w wyniku niedopatrzenia swoich obowiązków bądź innego działania, które przyczyniło się do zwiększenia strat materialnych zakładu pracy. Jeśli biznesmen udowodni wkład podwładnego w incydent,

Polskie firmy podbijają zagraniczne rynki

Polski eksport, który szacuje się obecnie na ok. 200 mld dol., rośnie w tempie ok. 6 proc. rocznie, a jego dynamika w kolejnych będzie rosła. Rodzime firmy coraz częściej wchodzą na zagraniczne

Mała firma 0 Comments

Ile zarabia samodzielny fryzjer?

Własny salon fryzjerski to bardzo kosztowny biznes. Na początek trzeba wydać minimum 100 tys. zł, aby zaopatrzyć salon w podstawowy sprzęt. Nie można zapominać o wykwalifikowanym personelu, który dla wielu

Jak wybrać odzież roboczą na lato w sklepie BHP?

Pracujesz latem na świeżym powietrzu? Jak często decydujesz się z tego powodu na kompromisy w kwestii bezpieczeństwa? Założenie na siebie całego przewidzianego prawem i zdrowym rozsądkiem ekwipunku nie jest wyzwaniem

2 komentarze

  1. mąż
    07 sierpnia, 16:29 Reply
    Czy każdy student ma prawo skorzystać z takiego inkubatora, czy trzeba spełniać jeszcze jakieś dodatkowe warunki?
  2. Marcin
    08 sierpnia, 12:11 Reply
    Genialna sprawa, przynajmniej tak wygląda. Świetnie, że młodzi ludzie mają sposobność do rozwijania przedsiębiorczych umiejętności. Pytanie tylko, dlaczego wciąż jest tego tak mało? Nie narzekam, bo naprawdę wszystko idzie w dobrym kierunku i wierzę głęboko, że z czasem będzie coraz lepiej.

Zostaw odpowiedź