Inkubator przedsiębiorczości – propozycja dla studentów

Inkubator przedsiębiorczości – propozycja dla studentów

Z jednej strony rynek potrzebuje nowych produktów, potencjału wykształconych ludzi i rozwiązań, które proponuje nauka, z drugiej zaś, przedsiębiorczy studenci chcący wdrażać w życie swoje idee i osiągać sukces w biznesie rzadko dysponują odpowiednimi środkami finansowymi, by rozpocząć samodzielną działalność gospodarczą. Inkubatory przedsiębiorczości spełniają oczekiwania zarówno rynku jak i młodych biznesmenów.

Akademickie inkubatory przedsiębiorczości dedykowane dla studentów i ludzi nauki mają na celu wykorzystanie potencjału intelektualnego i technicznego uczelni oraz transferu wyników prac naukowych do gospodarki.

Inkubator użycza korzystającym z jego pomocy studentom własnej osobowości prawnej, numeru NIP i REGON. Zapewnia wsparcie czysto techniczne (np. pomieszczenia do prowadzenia działalności), prawne i księgowe oraz pośrednio finansowe (dzięki temu, że student nie musi otwierać własnej działalności gospodarczej, nie jest on obarczony kosztami ubezpieczenia społecznego, które na początku prowadzenia firmy stanowi spore obciążenie).

Student korzystający z pomocy inkubatora prowadzi działalność zarobkową, jednak nie może zawierać żadnych umów, które skutkowałyby powstaniem zobowiązań na okres dłuższy niż 1 miesiąc. Dlaczego miesiąc? Bo taki okres wypowiedzenia obowiązuje studenta, który zdecyduje się opuścić inkubator.

Studenci są zobligowani do uiszczania określonych kwot z tytułu udziału w działalności inkubatora, jednak ta opłata jest zdecydowanie niższa od kosztów utrzymania biura, mediów, ubezpieczenia społecznego itp.

Inkubatory przedsiębiorczości społecznej przeznaczone są do aktywizowania grup osób bezrobotnych, niepełnosprawnych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Tego rodzaju pomoc organizują samorządy lub organizacje pozarządowe.

Inkubatory społeczne pomagają w prowadzeniu działalności gospodarczej przede wszystkim przez udostępnianie pomieszczeń, sprzętu biurowego itp., ale również przez przeprowadzanie spotkań motywacyjnych, szkoleń z zakresu zdobywania środków na prowadzenie działalności gospodarczej, czy pomoc z dziedziny księgowości i prawa.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy pracodawca zwalnia z obowiązku świadczenia pracy
Next Na danych można zarobić. Uczą się tego kolejne branże, m.in. telekomy i banki

Może to Ci się spodoba

Czy warto wybrać faktoring?

Faktoring to w skrócie finansowanie faktur z odroczonym okresem zapłaty. Jest to usługa dostępna dla firm, które wystawiają swojemu kontrahentom fakturę VAT z odroczonym terminem płatności, podczas gdy same potrzebują

Mała firma 0 Comments

Jak prawnie wyznaczyć powierzchnię mieszkalną pod biuro?

Często zdarza się, że biznesmen prowadzi działalność gospodarczą we własnym domu. Zaprasza kontrahentów lub prowadzi biuro na wyznaczonej przestrzeni mieszkalnej. W związku z tym ma prawo on zaliczyć do wydatków

Polska jednym z liderów branży call contact center

Rynek usług call i contact center w Polsce rośnie w tempie 30 proc. Działające na nim firmy świadczą coraz bardziej wyspecjalizowane usługi dla większości sektorów. To już nie są zwykłe infolinie czy akwizycja przez telefon. Coraz

Mała firma 0 Comments

Jakie informacje są nieczytelne dla klienta na paragonie?

Kasy fiskalne działa na bazie kompatybilnego systemu, który to drukuje nazwy poszczególnych usług na podstawie ich kodu liczbowego. Prawo w kraju nakłada obowiązek na podmioty gospodarcze, by paragony fiskalne charakteryzowały

3 kroki do stworzenia idealnego welcome packa

Niezależnie od tego, jak duże doświadczenie ma osoba idąca na pierwszy dzień do nowej pracy, będzie to dla niej stresujące wydarzenie. Coraz więcej pracodawców doskonale to rozumie, przygotowując dla świeżo

Składki na pracownicze plany kapitałowe to nie tylko koszt dla firm

Dzięki pracowniczym planom kapitałowym wypłacana w przyszłości emerytura może wynieść nie 25–30 proc. ostatniej pensji, tylko ok. połowy. Rząd zakłada, że do programu przystąpi 75 proc. uprawnionych, czyli ok. 8,5 mln Polaków.

2 komentarze

  1. mąż
    07 sierpnia, 16:29 Reply
    Czy każdy student ma prawo skorzystać z takiego inkubatora, czy trzeba spełniać jeszcze jakieś dodatkowe warunki?
  2. Marcin
    08 sierpnia, 12:11 Reply
    Genialna sprawa, przynajmniej tak wygląda. Świetnie, że młodzi ludzie mają sposobność do rozwijania przedsiębiorczych umiejętności. Pytanie tylko, dlaczego wciąż jest tego tak mało? Nie narzekam, bo naprawdę wszystko idzie w dobrym kierunku i wierzę głęboko, że z czasem będzie coraz lepiej.

Zostaw odpowiedź