Pożyczki pozabankowe – za ile i dla kogo. Wady i zalety ofert serwisów pożyczkowych

Pożyczki pozabankowe – za ile i dla kogo. Wady i zalety ofert serwisów pożyczkowych

Jeśli szukasz pożyczki, na pewno sprawdzałeś w Internecie, dowiadywałeś się w bankach więc wiesz, jakie są dziś oferty. Zależnie od tego ile potrzebujesz pożyczyć i na jak długi okres, możesz skierować się albo do banku, albo do serwisu pożyczkowego.

Jeśli chcesz dokonać dużego zakupu, potrzeba Ci będzie zapewne pożyczka długoterminowa, rozłożona na wiele rat, ale pamiętaj, że na jej załatwienie musisz zarezerwować kilka dni. Jeśli zaś wypadł Ci nagły wydatek i nie masz czasu do stracenia, każda chwila jest cenna, rozwiązaniem dla Ciebie najlepszym będzie serwis pożyczkowy. Jest ich w naszym kraju niemało, można zatem wybierać w ofercie do woli. Przyjrzyjmy się serwisowi Wonga. Postaramy się odpowiedzieć na pytania ile kosztują pożyczki w Wonga, do kogo firma kieruje swoją ofertę, jak to wszystko w rzeczywistości działa, jakie są wady i zalety pożyczek pozabankowych.

Ile kosztuje pożyczka w Wonga

Zacznijmy od początku. Koszt pożyczki w Wonga jest zmienny. Nowi klienci czyli tacy, którzy po raz pierwszy ubiegają się o pożyczkę w tej firmie, niezależnie od jej wysokości i długości terminu spłaty zapłacą za nią 10 zł. Za pierwszym razem można maksymalnie pożyczyć kwotę 750 zł, a na jej spłatę mamy termin mieszczący się w przedziale 1 – 60 dni. Wspomniane 10 zł nie dotyczy oczywiście drugiej i kolejnych pożyczek w Wonga. Jeżeli klient decyduje się ponownie skorzystać z oferty firmy, sprawa wygląda inaczej. Tym razem ma już do dyspozycji kwotę 2500 zł. Korzystając z suwaków na stronie serwisu możemy łatwo sprawdzić ile taka pożyczka kosztuje w przypadku maksymalnego, 60-dniowego terminu spłaty. Przykładowo, jeśli zdecydujemy się pożyczyć od Wonga 1000 zł, po 15 dniach będziemy musieli oddać 1164,93 zł.

Do kogo adresowana jest oferta Wonga

W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. Osoby, które skończyły 18 lat mogą wnioskować o pożyczkę w Wonga. Górnej granicy wieku pożyczkobiorców nie ma. W przeciwieństwie do innych serwisów pożyczkowych Wonga nie blokuje pożyczek klientom, którzy skończyli 70, 72 czy nawet 75 i więcej lat. Są jednak inne warunki otrzymania pożyczki w tej firmie. Trzeba mieć po pierwsze źródło dochodów. We wniosku pożyczkowym podajemy nazwę pracodawcy i wysokość netto zarobków z ostatniego miesiąca. Istotna jest także ilość osób pozostających  na utrzymaniu pożyczkobiorcy, a także informacja dotycząca posiadania samochodu. Inny warunek stawiany przez Wonga to pozytywna historia kredytowa. Każdy pożyczkobiorca jest sprawdzany w Biurze Informacji Kredytowej, bez względu na to czy jest to jego pierwsza pożyczka, czy kolejna, a także bez względu na wysokość wnioskowanej pożyczki. To tyle, więcej warunków nie ma. Tylko tyle, lub aż tyle, wymaga Wonga od swoich klientów, by móc im zaufać i pożyczyć pieniądze.

Zalety pożyczek Wonga w porównaniu z innymi serwisami pożyczkowymi

Wonga to nie tylko atrakcyjne spoty reklamowe w telewizji, choć pewnie właśnie z nimi wielu klientów kojarzy tę firmę. Wonga to naprawdę atrakcyjne warunki pożyczek krótkoterminowych, o czym niejeden klient miał już okazję się przekonać. Wonga działa szybko, dużo szybciej niż inne serwisy. Inni tylko chwalą się, że szybko podejmują decyzję i przelewają pieniądze. Wonga rzeczywiście tak właśnie robi. Wszystko załatwia się tu przez Internet, a ponieważ firma ma konta aż w 28 działających w Polsce bankach (najwięcej ze wszystkich serwisów pożyczkowych w Polsce), wykonanie przelewu pożyczki na konto klienta to kwestia kilku sekund. Wonga nie wymaga stosu dokumentów czy nawet ich skanów, wystarczy dowód osobisty. Niektóre serwisy różnicują ilość wymaganych dokumentów zależnie od tego, jak wiarygodny wydaje im się klient. W Wonga wszyscy są równi i wszystkich traktuje się tak samo. I nie ma tu miejsca na żadne ‘wydaje mi się’.  Wonga nie ma kwoty minimalnej, nie musisz od razu pożyczać dużo, możesz pożyczyć nawet 200 zł, jeśli na przykład chcesz po prostu wypróbować serwis. Wonga to firma elastyczna – można zrezygnować z pożyczki, można spłacić ją wcześniej, można także trzykrotnie przedłużyć termin spłaty. Każdy klient na takie same prawa i jest traktowany z szacunkiem, a w razie problemów ze spłatą pomaga mu się wyjść na prostą. Długo można by jeszcze wyliczać atuty firmy, najlepszym jednak dowodem na wysoką jakość jej usług jest opinia klientów. Ludzie naprawdę chwalą serwis i chętnie wracają do niego w razie potrzeby.

Sprawdź: wonga.pl

Wady pożyczek pozabankowych, czyli co nie podoba się klientom w serwisach pożyczkowych

Prawdą jest, że najchętniej wszyscy chcielibyśmy jednego – móc pożyczyć pieniądze o każdej porze dnia i nocy, ale nie musieć ich oddawać. Taka sytuacja byłaby rewelacyjna, ale niestety, cudów nie ma i co się pożyczyło trzeba po prostu oddać. Jeśli chodzi o serwisy pozabankowe to przyznać trzeba, że są osoby, które ich zdecydowanie nie lubią. Są to najczęściej klienci, którym ta czy inna firma po prostu odmówiła udzielenia pożyczki. W odwecie znienawidzili i ją i jej podobne, reprezentujące ten sam profil działania. Coraz więcej serwisów pożyczkowych, w tym również serwis Wonga, sprawdza każdego pożyczkobiorcę w Biurze Informacji Kredytowej. Jest to rejestr dłużników, który pamięta wszelkie nasze potknięcia finansowe takie, jak na przykład spóźnione spłaty pożyczek, rat, kart kredytowych. Widnieją tam także statusy naszych zobowiązań – widać co spłacamy i jak, co spłaciliśmy, co jest w windykacji, a co zostało odzyskane. Rejestrów takich jak BIK nie da się oszukać i niestety, jeśli firma pożyczkowa sprawdzi klienta i figuruje on jako dłużnik, który nie spłaca na czas swoich zobowiązań, zwyczajnie nie da mu pożyczki. Innym punktem zapalnym w ofercie serwisów pożyczkowych są koszty pożyczek. To kolejna ich wada według niektórych klientów. No tak, ale zawierając umowę takiej pożyczki jakoś nie przeszkadzają nam jej koszty, dopiero w trakcie spłaty wielu zaczyna narzekać i marudzić, jaka niedobra ta firma, bo każde sobie aż tyle płacić! Firma ich zdaniem jest dobra, jak pożycza, ale jak trzeba oddawać to jest już zła – to takie dziecinne myślenie, z którego niektórzy klienci nie mogą, niestety, do końca życia wyrosnąć.

Kilka słów podsumowania         

Wszystko już w zasadzie na temat pożyczek pozabankowych zostało tu powiedziane, chcąc jednak krótko podsumować i jeszcze raz przekonać do korzystania z nich klientów dodać należy, że opcja pożyczki w serwisie pożyczkowym to znacznie lepszy wybór niż błaganie znajomych, przyjaciół i rodziny o wsparcie finansowe. Lepiej złożyć wniosek o pożyczkę przez Internet i nawet zostać odrzuconym, niż doznać upokorzenia, jakim jest odmowa pożyczki od rodziny czy przyjaciół. W firmie pożyczkowej jesteśmy anonimowi, tak znacznie łatwiej przełknąć gorzką pigułkę jaką jest decyzja negatywna. Dlatego też, zgodnie z powiedzeniem, że od rodziny i przyjaciół się nie pożycza, nie róbmy sobie problemów i nie traćmy dobrych relacji przez pieniądze. Po pieniądze do Wonga, a do rodziny i przyjaciół po miłość i przyjaźń.

Zobacz też: http://kapitalni.org/ i http://wybieramwonga.pl/

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Bezpieczna giełda – poszukiwany priorytet
Next Praca wakacyjna – jak rozliczyć podatek?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jakie meble do kwiaciarni? Mamy sprawdzone propozycje!

Kwiaciarnie w dzisiejszych czasach są pełnoprawnymi butikami florystycznymi. To już nie są stoiska, w których można zakupić bukiet tulipanów pomiędzy sprawunkami. Dziś kwiaciarnie oferują szeroki asortyment, włącznie z rzadkimi okazami

Wiadomości 0 Comments

Panna Cotta Voucher Group oraz Global Leads Group połączyły siły jako Savings United GmbH

10/10/2016 Hamburg i Berlin – Panna Cotta Vocher Group i Global Leads Group informują o swoim połączeniu. Fuzja ma na celu wzmocnienie pozycji obu firm na prężnie rozwijającym się rynku

Wiadomości 0 Comments

Rynek ubezpieczeniowy szykuje się do wprowadzenia nowych przepisów

W lutym 2018 roku państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą wprowadzić w życie dyrektywę o dystrybucji ubezpieczeń. Nakłada ona nowe obowiązki na pośredników ubezpieczeniowych. Będą oni musieli badać potrzeby klienta i dopasować do nich

Wiadomości 8 komentarzy

Wybory 2015: Przedsiębiorcy wybierają PiS, drugie miejsce zajmuje KORWiN

27 proc. poparcia notuje Prawo i Sprawiedliwość w sondażu przeprowadzonym wśród przedsiębiorców. Na drugim miejscu jest KORWiN z wynikiem 18 proc., a trzecią pozycję zajmuje Platforma Obywatelska z 16% proc.

Wiadomości 0 Comments

Czym jest smartfon?

Intensywny rozwój technologiczny, a co za tym idzie zmiana ze społeczeństwa przemysłowego w typowo informacyjne sprawiło, że pojawiła się ogromna liczbą urządzeń multimedialnych. Zalicza się do nich smartfony, których popularność

Wiadomości 4 komentarze

Coraz więcej nowych mieszkań

Według danych opublikowanych przez GUS, statystyki dotyczące pierwotnego rynku mieszkaniowego stale rosną. Jak się okazuje, w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy roku 2015 nastąpił regularny rozkwit w tym segmencie i póki

4 komentarze

 1. justyna
  06 sierpnia, 17:50 Reply
  Jeżeli mam być szczera to w życiu nie zdecydowałabym się pożyczkę pozabankową. To zbyt ryzykowne moim zdaniem.
 2. basia
  05 stycznia, 18:24 Reply
  Nie chciałabym brać pożyczki bo niestety często, gęsto później nie można jej spłacić.
 3. mania
  16 stycznia, 13:04 Reply
  I ja również dołączam się do ludzi, którzy nie chcą tej pożyczki. Niestety nie każdy wie co go czeka przy wzięciu pożyczki.
 4. jeży
  04 lutego, 16:56 Reply
  Osobiście nie brałbym żadnych tego typu pożyczek, niż później się martwić, czy coś zostanie spłacone, czy nie.

Zostaw odpowiedź