Chcesz zmienić auto, ale nie potrzebujesz modelu prosto z salonu? Zastanów się nad samochodem poleasingowym

Chcesz zmienić auto, ale nie potrzebujesz modelu prosto z salonu? Zastanów się nad samochodem poleasingowym

Planujesz zmianę auta? Szukasz nowego pojazdu w atrakcyjnej cenie? Być może najlepszym pomysłem okaże się kupno samochodu poleasingowego. Podpowiemy, jakie są zalety takiego rozwiązania i na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.

Samochody poleasingowe to pojazdy, które były częścią firmowej floty i nie zostały wykupione po zakończeniu kontraktu. Obiegowa opinia głosi, że takie auta są często zaniedbane, mają duże przebiegi, a ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. W wielu przypadkach to powszechne przekonanie ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Okazuje się, że jeżeli wybierzemy odpowiednie źródło zakupu to wśród poleasingowych modeli często możemy znaleźć prawdziwe perełki.

Auto handlowca i auto menedżera

Można przypuszczać, że najbardziej wyeksploatowane samochody poleasingowe to te użytkowane przez handlowców, którzy każdego dnia pokonują dziesiątki, a nawet setki kilometrów. Pamiętaj jednak, że samochody służbowe, eksploatowane przez sprzedawców to jedynie część ogromnego rynku pojazdów poleasingowych. Wysokiej klasy auta, użytkowane przez prezesów i kadrę menedżerską prezentują się z reguły zdecydowanie lepiej. Pełniąc rolę pojazdów reprezentacyjnych są świetnie utrzymane, a ich kondycja jest znakomita. Warto szukać takich okazji.

Atrakcyjna cena

Dużym walorem samochodów poleasingowych jest ich atrakcyjna cena. Ceny rynkowe takich samych modeli mogą być nawet o 20-30% wyższe niż ceny aut poleasingowych. W większości przypadków do sprzedaży trafiają samochody nie starsze niż 4-5 lat. Nawet jeśli auto ma spory przebieg, z pewnością posłuży jeszcze przez kilka lat.

Auto z udokumentowaną historią

Większość firm, specjalizujących się w sprzedaży dóbr poleasingowych bardzo restrykcyjnie podchodzi do procedur dokumentowania eksploatacji pojazdów. Zanim zakupisz samochód, będziesz mógł zapoznać się z jego historią serwisową i rzeczywistym stanem technicznym.

W przeciwieństwie do wielu aut z rynku wtórnego, naprawy aut firmowych są zazwyczaj dokonywane w sprawdzonych, autoryzowanych serwisach. Choć przebieg takich pojazdów bywa spory, ich dobry stan techniczny zdaje się rekompensować liczbę pokonanych kilometrów.

Sprawdzony dostawca

Sprawdzeni, renomowani dostawcy o stabilnej pozycji na rynku nie mydlą oczu potencjalnym klientom. Nie zatajają informacji dotyczących przeszłości wypadkowej aut czy ich faktycznego przebiegu.. Dlatego planując zakup samochodu poleasingowego warto skierować swoje kroki w stronę zaufanego, kompetentnego sprzedawcy.

Sprawdź zanim kupisz

Sprzedaż dóbr poleasingowych coraz częściej odbywa się na specjalnych platformach aukcyjnych.

Mogą z nich korzystać osoby prywatne lub przedsiębiorcy. Zakup auta może nastąpić w wyniku licytacji lub opcji „kup teraz”.

Każdy samochód można wcześniej obejrzeć we wskazanym przez organizatora aukcji miejscu. Zdecydowanie warto to zrobić. Zakup auta na podstawie kilku zdjęć może być przyczyną rozczarowań.

A może leasing?

Samochody poleasingowe będą doskonałym wyborem dla osób, które chcą zakupić stosunkowo młode auto w przyjaznej dla portfela cenie. Dobrym pomysłem (zwłaszcza dla przedsiębiorców) może być także wzięcie takiego samochodu w leasing. Po zakończeniu umowy leasingowej pojazd wróci do leasingodawcy, a dotychczasowy użytkownik auta będzie mógł podpisać nową umowę. Leasing jest również znakomitym sposobem na optymalizację podatkową firmy i wygenerowanie odczuwalnych oszczędności.

Previous Podsumowanie 2016 roku wg Bibby Financial
Next Współpraca konkurujących na co dzień firm w ramach klastrów napędza rozwój gospodarki

Może to Ci się spodoba

Jakie telefony wybrać dla pracowników? Sprawdź najważniejsze kryteria

Jesteś prezesem firmy i stanąłeś przed wyzwaniem wybrania swoim pracownikom telefonów służbowych? A może to Ty jako pracownik wystąpiłeś do prezesa z wnioskiem o przyznanie takiego urządzenia i zostałeś poproszony

Dotacje 0 Comments

Wsparcie dla młodych rolników priorytetem UE. Na jakie dotacje unijne może liczyć młody rolnik?

Unia europejska od dawna stawia na młodych rolników. To oni w przyszłości będą siłą napędową rozwoju nowoczesnego rolnictwa. Od 20 września 2015 roku młodzi rolnicy mogą składać wnioski o dotacje

Instytucje rządowe na celowniku hakerów

W tym tygodniu całkowicie przestały działać główne państwowe systemy informatyczne. Niedostępne były m.in. ePUAP, CEPiK i obywatel.gov.pl. Przyczyny nie są znane, ale wiceprezes Atende Jacek Szczepański ocenia, że mógł nią być błąd

Firma 1Comments

Więcej firm i projektów otrzyma finansowe wsparcie

Od 2023 wsparcie unijne będzie zdecydowanie mniejsze niż obecnie. Aby wzrost gospodarczy osiągnięty dzięki środkom unijnym był impulsem do dalszego rozwoju, na większą skalę powinny być stosowane instrumenty zwrotne, czyli

Tworzenie koncepcji marketingowej dla biznesu

Skuteczny marketing może przynieść Twojej firmie wiele korzyści. Mając to na uwadze, przyjrzymy się wszystkiemu, co musisz wiedzieć o tworzeniu strategii marketingowej. Tworzenie koncepcji marketingowej dla biznesu Skuteczny marketing może

Ponad 70 proc. produkcji Drutexu idzie na eksport

Już co piąte okno sprzedawane w Europie jest produkowane w Polsce. Rośnie nie tylko produkcja, lecz także eksport. Firma Drutex zanotowała w ubiegłym roku 19-proc. wzrost, a na przychody w wysokości 620 mln zł największy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź