Co to jest CFD

Co to jest CFD

Kontrakt na różnicę kursową lub potocznie CFD jest umową pomiędzy dwoma stronami, zwykle nazywanymi „Kupującym” i „Sprzedającym”, aby zapłacić sobie nawzajem różnicę pomiędzy ceną otwarcia i zamknięcia pozycji na instrumencie będącym przedmiotem obrotu.

Handel CFD jest wszechstronnym narzędziem handlowym, które oferuje prostą metodę handlu na różnych rynkach bez fizycznego posiadania instrumentów.

Czym tak naprawdę jest kontrakt CFD ?

Ze względu na swój charakter, CFD są instrumentami pochodnymi, które dają inwestorom możliwość osiągnięcia zysku w oparciu o ruchy cen różnych aktywów, umożliwiając im zajęcie długich pozycji, gdy ceny aktywów idą w górę i krótkich pozycji, gdy ceny idą w dół. Powiązany z aktywem bazowym, wartość kontraktu CFD porusza się dokładnie w tym samym kierunku, co cena aktywu bazowego i podlega tym samym czynnikom. W tym samym czasie, będąc znacznie bardziej elastyczne i przystępne, CFD oferują szereg korzyści w porównaniu do handlu aktywami bazowymi bezpośrednio.

Przykład transakcji na CFD

Jeśli nadal masz wątpliwości i pytasz „Co to jest CFD?”, oto przykład, który pozwoli Ci zrozumieć to w praktyce. Załóżmy, że początkowa cena akcji firmy Apple wynosi 100 dolarów. Zawierasz (kupujesz) kontrakt CFD na 1000 akcji Apple. Jeśli cena wzrośnie później do 105 USD, różnica zapłacona kupującemu przez sprzedającego wyniesie 5 000 USD. I odwrotnie, jeśli cena spadnie do 95 USD, sprzedający otrzyma od kupującego różnicę w cenie w wysokości 5 000 USD. Kontrakt nie obejmuje fizycznego posiadania i kupna/sprzedaży akcji bazowych, co pozwala inwestorom uniknąć przejęcia tytułu własności do aktywów i związanych z tym kosztów transakcyjnych.

Zasady handlu CFD

Kontrakty CFD symulują zysk i stratę rzeczywistej transakcji poprzez kupno lub sprzedaż aktywów. Pozwala handlować na rynku bazowym i osiągać zyski bez faktycznego posiadania samego składnika aktywów.

CFD to elastyczny instrument inwestycyjny. Jeśli masz pewność co do rosnącego rynku, uzyskaj dochód, otwierając pozycję na zakup kontraktów CFD. Możesz także spekulować na spadki ceny instrumentów, sprzedając kontrakty CFD (krótka sprzedaż).

Handluj akcjami, towarami, indeksami i walutami

CFD (Contract for Difference) to wszechstronny instrument handlowy, który w ostatnich latach zyskał szczególną popularność. Za pomocą kontraktów CFD możliwe stało się granie na ruchach cenowych różnych instrumentów finansowych bez konieczności ich fizycznego posiadania. Kontrakty CFD umożliwiają handel nie tylko akcjami, ale także głównymi indeksami giełdowymi, walutami i towarami.

Previous Ulotki składane - tani sposób na reklamę
Next Spółki, w które warto zainwestować

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Ile kosztuje kampania w Google Adwards

Skuteczność reklamy w Google jest tak oczywista, że nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że jest to wartościowa inwestycja. Jednak planując wdrożenie kampanii w Google Adwords, warto na początku przeanalizować

Wiadomości 0 Comments

Programiści najbardziej pożądanymi pracownikami na rynku. Ich zarobki idą w górę

Digitalizacja firm wymaga różnych prac programistycznych, dlatego zapotrzebowanie na informatyków rośnie. W Polsce lukę szacuje się na 50 tys. osób, ale globalnie nawet na 2 mln wakatów. Możliwość rozwoju i atrakcyjne

Wiadomości 1Comments

Prowadzisz salonu urody? Warto się dokształcać

Kluczem do sukcesu firmy z branży hair & beauty są nie tylko renoma i wysokiej klasy obsługa, ale także bycie o krok przed konkurencją. Właśnie dlatego właściciele salonów urody nie

Wiadomości 0 Comments

Warszawa to biznesowe centrum tej części Europy

Warszawa jest drugim największym ośrodkiem usług biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej i jednym z największych w całej Europie. Działalność prowadzi tu 215 centrów usług, należących do 206 inwestorów z 27 państw, które zatrudniają 55 tys. pracowników.

Wiadomości 0 Comments

Poczta Polska angażuje się w program „Rodzina 500 plus”

Poczta Polska będzie wspierać Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej i jednostki samorządowe w obsłudze programu „Rodzina 500 plus”. Beneficjenci programu mogą złożyć wniosek w placówce pocztowej lub za pośrednictwem listonosza. Pracownicy poczty będą

Wiadomości 0 Comments

Trwają prace nad propozycjami pomocy dla kredytobiorców walutowych

Zwrot określonej części spreadów walutowych z przeszłości, możliwość oddania mieszkania w zamian za umorzenie kredytu oraz przewalutowanie – to obszary, które należy wziąć pod uwagę, próbując rozwiązań problemy spłacających kredyt w walutach obcych –

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź