Czy każda sprzedaż jest opodatkowana?

Czy każda sprzedaż jest opodatkowana?

Portale umożliwiające sprzedaż jednostkowych rzeczy są coraz bardziej powszechne. Nie jest wykroczeniem sprzedawanie niechcianego prezentu czy niepotrzebnej rzeczy. Jednak, jeśli ktoś prowadzi sprzedaż hurtową nie odprowadzając podatku może ponieść konsekwencje za niestosowanie się do norm.

Historia pewnej internautki, która w ciągu czterech lat prowadziła regularną sprzedaż i zarobiła ponad 350 tysięcy złotych doprowadziła ją przed trybunał sprawiedliwości. Fiskus po przeanalizowaniu sprawy stwierdził, że transakcje były regularne i wskazywały na prowadzenie działalności gospodarczej. Podatniczka tłumaczyła, że wszystkie produkty wystawione na sprzedaż, były kolekcją, którą gromadziła latami. Mimo wyjaśnień organ zażądał zwrotu niezapłaconego podatku.

Takie wydarzenia są przestrogą dla internautów, którzy czerpią zarobki ze sprzedaży internetowej. W danej sytuacji bywa, że po dłuższym okresie jesteśmy zobowiązani do zwrotu zaległego podatku, a często jest on wyższy niż przewidujemy.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jak Polacy postrzegają aktywne zawodowo kobiety?
Next Kiedy wystarczy jedno urządzenie fiskalne przy wielu lokalizacjach?

Może to Ci się spodoba

Urząd Skarbowy 0 Comments

Fiskus zamknie drogę do skarg na jego decyzje

Zmiany, które mają pojawić się w Ordynacji podatkowej mogą ograniczyć możliwość dochodzenia swoich racji przed sądem, jeśli interpretacja fiskusa okaże się niekorzystna dla podatnika. Jeśli wejdą w życie, organy podatkowe

Kiedy warto płacić podatek VAT?

Rejestracja podatnika VAT jest przymusowa tylko w momencie, jeśli roczny dochód działalności przekracza 150 tys. zł. Co prawda istnieją w Polsce zwolnienia z płatności podatku VAT, jednak nie zawsze się

Podatki 0 Comments

50% niższy VAT na paliwo– co skontroluje fiskus?

W lipcu 2015r. zostały znowelizowane przepisy podatkowe w zakresie odliczeń podatku VAT od samochodów firmowych oraz samochodów służbowych wykorzystywanych częściowo do celów prowadzenia działalności gospodarczej a częściowo do celów prywatnych.

1 Comment

  1. Michasiek
    01 września, 15:53 Reply
    A czy ktoś orientuje się ile sztuk można maksymalnie sprzedawać nie odprowadzając podatku? Niestety nigdzie nie mogę znaleźć takowej informacji, a to dla mnie ważne.

Zostaw odpowiedź