Czy strony społecznościowe mogą zabrać wymarzoną posadę?

Czy strony społecznościowe mogą zabrać wymarzoną posadę?

Dostępność portali społecznościowych nikogo w ostatnim czasie nie zaskakuje. Właściwie każdy korzysta z tego rodzaju komunikacji. Działanie na stronie zależy od osobistych potrzeb i zainteresowań. Jednak niewiele osób wie, że profile na portach są monitorowane przez przyszłego przełożonego. Jak nie stracić wymarzonej posady przez głupie zdjęcie lub wulgarne komentarze?

Internet postawił przed pracodawcą nowe źródło informacji o kandydatach. Przed zorganizowaniem spotkania rekrutacyjnego można poznać dodatkowe zainteresowania, wykształcenie, poprzednie miejsca pracy oraz zbiór znajomych dowolnego aplikującego. Można wyrobić sobie opinię jeszcze przed pierwszą wizytą.

Aby dobrze zarządzać swoim profilem lepiej nie wykazywać zbyt częstej aktywności na stronach społecznościowych. Przede wszystkim dlatego, że jest to negatywnie odbierane, jako objaw uzależnienia od internetu, konieczności przebywania w sieci, oznaka braku życia osobistego.

Zatem lepiej dodać stonowane zdjęcie, które wygląda naturalnie i nie budzi skrajnych emocji. Wszystkie ruchy (aktywności) muszą być przemyślane, aby nie niszczyć dobrego wrażenia i kreować złej reklamy.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy można zmienić stawki amortyzacyjne?
Next Co jest naruszeniem zasad dobrego traktowania przy zatrudnieniu?

Może to Ci się spodoba

Etykieta w biznesie 0 Comments

Jaki jest cel organizowania zebrania?

Każda renomowana firma, która zatrudnia wielu pracowników musi zwoływać systematyczne spotkania biznesowe. Są konieczne do dobrego funkcjonowania korporacji, usuwania błędów i rozwiązywania problemów. Jakie kwestie porusza się na zebraniach? Kto

Etykieta w biznesie 0 Comments

W jakim celu urządza się bankiety?

Dobre relacje z kontrahentami i partnerami to standard prowadzenia profesjonalnej firmy. Wśród wypadów integracyjnych, kartek świątecznych i jubileuszowych są również bankiety i spotkania towarzyskie. Są mile widziane głównie w dużych

Etykieta w biznesie 2 komentarze

W jakim celu prowadzi się spotkanie biznesowe?

Każda szanująca się firma, która zatrudnia wielu podwładnych musi prowadzić systematyczne spotkania biznesowe. Są ważne dla odpowiedniego funkcjonowania przedsiębiorstwa, weryfikowania nieprawidłowości i niwelowania kłopotów. Jakie tematy porusza się na zebraniach?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post