Jak zachowywać się podczas bankietu?

Jak zachowywać się podczas bankietu?

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się bankiety biznesowe. Organizowane są głównie przez duże korporacje i większe przedsiębiorstwa, aby uczcić zawarcie kontraktu lub poznać lepiej współpracowników. Mają charakter zawodowy, jednak można pozwolić sobie na nieznaczne rozluźnienie atmosfery. Jak zachować się podczas bankietu, aby wypaść profesjonalnie?

Zazwyczaj bankiet rozpoczyna się obiadem lub przemówieniem jeszcze przed posiłkiem. Zwykle dotyczyć ma tematyki spotkania i określać plan spotkania. Jeśli współpracownicy lub partnerzy biznesowi chcą lepiej się poznać lub uzgodnić niektóre kwestie organizator może pokusić się o wprowadzenie alkoholu.

Niewskazane jest spożywanie dużej ilości napojów alkoholowych, ponieważ wygląda to dość kiepsko i wskazuje na brak profesjonalizmu. Przy stole warto zachować zasady savoir-vivre, panować nad emocjami (unikać głośnych rozmów, śmiechów), nie pozwalać sobie na prywatne rozmowy daleko odbiegające od tematu bankietu. W przypadku mężczyzn wskazane jest przepuszczanie kobiet w drzwiach czy odsuwanie krzeseł.

Zwykle na bankiety zaprasza się wiele osób, nie jest możliwe powitanie każdego, ale warto zamienić chociaż kilka słów z ważniejszymi postaciami w firmie (prezes, kierownik, manager).

Aby zostać dobrze przyjętym na spotkaniu warto pamiętać o stroju biznesowym (garnitur w przypadku mężczyzn i garsonka w przypadku kobiet) oraz otwierać się na nowe znajomości, podtrzymywać konwersację i mieć pozytywne nastawienie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jak budować dobrą atmosferę?
Next Kiedy można cofnąć wypowiedzenie o pracę?

Może to Ci się spodoba

Etykieta w biznesie 0 Comments

Spersonalizowane i przejrzyste oferty, doradztwo i budowanie zaufania

Coraz większa konkurencja w sektorze finansowym oraz zbliżające się wdrożenie dyrektywy PSD2 powodują, że banki muszą szukać elementów, które wyróżnią je na rynku i zbudują grono lojalnych klientów, niezależnie od kanału kontaktu. Kreowanie

Etykieta w biznesie 0 Comments

Czym charakteryzuje się e-firing?

Wzrost popularności internetu doprowadził do sytuacji, że coraz mniej osób preferuje spotkanie jako najważniejszą metodę kontaktu. Większość problemów rozwiązuje się za pośrednictwem poczty elektronicznej, formularzy na stronie lub portali społecznościowych.

Etykieta w biznesie 1Comments

Jaki obiekt wybrać na konferencję branżową?

W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się spotkania branżowe, konferencje i wydarzenia skupiające konkretne grupy zawodowe. Cieszą się bardzo dużą popularnością wśród małych i dużych przedsiębiorstw, ponieważ zapewniają wymianę informację,

1 Comment

  1. Pawian
    28 czerwca, 22:41 Reply
    Na bankiecie podobnie należy się zachowywać jak na konferencyi - dużo jeść, pić i gardła nie żałować.

Zostaw odpowiedź