Handel elektroniczny i sprzedaż na amazon – jak zacząć?

Handel elektroniczny i sprzedaż na amazon – jak zacząć?

Coraz więcej osób decyduje się na sprzedawanie w sieci. Tobie także chodzi po głowie tego typu myśl? Chcesz osiągać o wiele większe zyski niż ma to miejsce w tym momencie? Nie jesteś zadowolony ze sklepu stacjonarnego itp.? Na pewno ta kwestia powinna być zatem dokładnie przemyślana. Dlaczego ludzie chcący handlować w sieci wybierają Amazon? Czy rzeczywiście warto? Jak tam zacząć działać? Nie traćmy czasu, tylko od razu rozpocznijmy udzielanie odpowiedzi na powyższe pytania.

Czy warto współpracować z Amazon?

Klienci zainteresowani handlowaniem w sieci na pewno nie mogą narzekać na sporo opcji, które są do ich dyspozycji. Działasz na razie tylko stacjonarnie? A może już przez Allegro? To dobra opcja. Trzeba jednak zaznaczyć, że Allegro jest zdecydowanie mniej popularne w skali światowej – w porównaniu do Amazon. Co zatem warto wiedzieć na temat tego przedsiębiorstwa handlowego? Amazon działa na rynku już od 1994 roku. Ma zatem blisko 30 lat doświadczenia, a to sporo. Aktualnie sprzedaż na amazon jest bardzo popularna. Tak samo, jak kupowanie na tej wielkiej platformie online. Warto wiedzieć, że twórcą Amazon jest słynny Jeff Bezos. Aktualnie jeden z najbardziej wpływowych i zarazem najbogatszych ludzi na świecie. Kiedyś ten Pan przewidział, że kupowanie w sieci będzie bardzo popularne. I tak się właśnie dzieje. W tym momencie Amazon ma setki milionów Klientów na całym świecie. Te wartości cały czas rosną. Należy dodać, że to przedsiębiorstwo handlowe zapewnia fachowe usługi. Dodatkowo bardzo elastyczne. Nie tylko dla Klientów, ale tak samo dla sprzedawców. Chociażby dlatego coraz więcej handlowców decyduje się działać na Amazon.

Jaki plan sprzedażowy wybrać?

Chcesz tutaj sprzedawać? Jakie pierwsze kroki zatem poczynić? Okazuje się, że trzeba rozpocząć od wyboru planu sprzedażowego. Na pewno tej sprawy nie można zbagatelizować. A czasami jest tak, że ludzie wybierają pierwszy wariant z brzegu. Niestety, do końca nie wiedzą, czym cechują się poszczególne opcje w praktyce. Plany sprzedażowe mają zaś znaczenie pod kątem finansowym. Jakie są tutaj opcje? Możesz np. zdecydować się na plan indywidualny. W tym aspekcie zapłacisz 4 PLN bez VAT – za każdy sprzedany produkt na Amazon. To przedsiębiorstwo handlowe dopuszcza również inną możliwość. Mianowicie masz okazję zdecydować się na plan profesjonalny. Tutaj opłata miesięczna jest stała i wynosi 165,91 PLN bez VAT. Co ważne, te koszty są ponoszone niezależnie od liczby sprzedanych produktów. Z tego wychodzi, że jeśli ktoś planuje sprzedawać minimum 40 rzeczy, to wówczas warto zdecydować się na ten drugi wariant.

Założenie konta wcale nie jest tak skomplikowane!

Wybór planu sprzedażowego to jedno. Dodatkowo trzeba zdecydować się na założenie konta (by potem swobodnie sprzedawać). W tym celu musisz zaś podać kilka najważniejszych danych. Na temat swój oraz prowadzonej działalności gospodarczej. Nie zapomnij wskazać np. numeru telefonu, czy konta bankowego. Dodatkowo trzeba potwierdzić swoją tożsamość (poprzez okazanie np. skanu dowodu osobistego).

Previous Boże Narodzenie w hotelu - czy warto tak spędzić święta?
Next Kredyt inwestycyjny – na co można go przeznaczyć?

Może to Ci się spodoba

Polska ma za mało globalnych marek. Ekspansję zagraniczną firm ożywić ma pomoc rządu

Polski Fundusz Rozwoju realizuje zakrojony na szeroką skalę program wsparcia eksportu, który ma ośmielić rodzime firmy do podbijania zagranicznych rynków. Po ubiegłorocznym nieznacznym wzroście teraz ma nastąpić odbicie. Mają się

Polskie firmy kontrolują około 7–10 proc. światowego rynku druku trójwymiarowego

W ubiegłym roku sprzedano na świecie ponad 200 tys. drukarek 3D o wartości 1,6 mld dolarów – szacuje Deloitte. Do 2020 roku nabywców może znaleźć nawet 8 mln sztuk tego sprzętu.

Jakie korzyści oferuje spółka z o.o. spółka komandytowa i jak ją założyć – szkolenie.

W ostatnim czasie bardzo popularną formą prowadzenia działalności gospodarczej jest spółka z o.o. spółka komandytowa. Dzięki połączeniu tych dwóch struktur prawnych można znacząco obniżyć wysokość należnych podatków. Jeśli chcesz poznać

Firma 1Comments

Wyjazd integracyjny czy szkolenie?

Czy możliwe jest połączenie wyjazdu integracyjnego dla pracowników i szkolenia z zarządzania? Czy pracownicy mogą nauczyć się czegoś pożytecznego, jednocześnie bawiąc się i relaksując? Oczywiście. To właśnie wspólne przeżycia najlepiej

Firma 1Comments

O czym pamiętać pisząc charakterystykę firmy?

Zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie działalności i założenie własnej firmy, musisz sporządzić szczegółowy biznesplan tej inwestycji. Im bardziej szczegółowy będzie, tym mniej rzeczy zaskoczy Cię gdy przyjdzie do jego realizacji.

Branża konferencji i targów rośnie w siłę

Rynek spotkań w Polsce ma się coraz lepiej, o czym świadczy rokroczny wzrost liczby tego typu wydarzeń. Do 2022 roku zaplanowanych jest co najmniej 145 międzynarodowych konferencji i targów, które mają się odbyć

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź