Boże Narodzenie w hotelu – czy warto tak spędzić święta?

Boże Narodzenie w hotelu – czy warto tak spędzić święta?

Mamy już grudzień, a więc nadchodzi magiczny czas świąteczny. Cały rok pracujemy ciężko, lecz oprócz wakacji, to Boże Narodzenie jest świetną okazją do odpoczynku i złapania oddechu. Jednak, czy pracując intensywnie w grudniu (przecież większość branż ma wówczas szczytowy sezon sprzedażowy), mamy jeszcze siłę na dopięcie wszystkich szczegółów – prezentów dla bliskich, przygotowania domu, sprzątania, pieczenia itd.? Ten artykuł pozwoli Ci spojrzeć na Boże Narodzenie z nieco innej perspektywy.

Co może pójść nie tak przy organizacji wigilii dla dużej liczby osób w domu?

Kto nigdy nie uległ świątecznej gorączce niech pierwszy rzuci kamieniem. Przygotowanie wigilii to idealna okazja do rodzinnych kłótni. Paradoksalnie, jesteśmy w tym czasie bardziej zestresowani, niż na co dzień, gdyż chcemy, aby wszystko wypadło idealnie. Jeśli organizujemy większą wigilię martwimy się, czy jedzenia wystarczy dla wszystkich gości, czy kupiliśmy adekwatną ilość produktów czy nie trzeba będzie jechać do sklepu tuż przed przyjazdem rodziny. A stres podwójny, gdy wśród gości będzie teściowa.

O czym pamiętać organizując święta w domu?

Oprócz aspektów kulinarnych, ważny temat to przygotowanie domu. Na przykład tydzień przed wigilią dziecko ubrudziło Ci nową kanapę i na szybko organizujesz firmę do prania tapicerki. W międzyczasie okazuje się, że masz w domu za mało krzeseł – nigdy nie robiłeś kolacji dla tak dużej ilości osób i trzeba zorganizować jeszcze wycieczkę do sklepu meblowego. Okazji do poniesienia porażki jest co niemiara, dlaczego zatem zwyczajnie sobie nie darować tego zamieszania i wybrać pakiet świąteczny w hotelu?

Niestety skupiając się na nieistotnych drobiazgach, zapominamy, aby po prostu cieszyć się z rodzinnych chwil, które powinny być przecież magicznym czasem w roku. Jest to wyjątkowy moment na refleksję i docenienie tego, co mamy w życiu, czyli np. rodzinę i zdrowie. Zmiana otoczenia i święta w hotelu to zatem dobra alternatywa dla tradycyjnego sposobu na spędzenie Bożego Narodzenia. W nerwach zapominamy o tym, co najważniejsze. Pakiet świąteczny w hotelu to szansa na spokojny i miło spędzony czas.

Pakiety świąteczne w hotelu, czyli jak w przyjemny sposób spędzić czas z rodziną

Dawniej ludzie nie wyobrażali sobie, aby świąt nie spędzić w domu z rodziną – bliższą lub dalszą. Obecnie jednak, wiele osób (nie tylko młodych) w tym końcoworocznym czasie planuje wyjazd, aby przy okazji wolnych dni odpocząć od codziennych obowiązków. Na taką metodę spędzania świąt decyduje się coraz więcej rodzin, także z dziećmi, którym hotele zapewniają wiele atrakcji i nie pozwalają ani przez chwilę się nudzić. Wyjazd w gronie najbliższych pozwoli na odpoczynek. 

Wybierając pakiety pobytowe na Boże Narodzenie w hotelu będziesz mógł się zrelaksować oraz oddać rozrywce, na którą nie masz czasu przy codziennych obowiązkach. Przykładowo można wybrać się do hotelowego SPA, gdzie miłośnicy pływania spędzą czas na basenie, bądź posiedzą w jacuzzi lub w saunie. Możesz odwiedzić siłownię i pograć w bilard. Czy naprawdę wolałbyś w tym czasie sprzątać, przygotowywać dom na wizytę gości, bądź kroić warzywa na sałatkę? Dla większości osób odpowiedź jest prosta!

Gdzie wybrać się na święta Bożego Narodzenia?

Pasjonaci sportów zimowych np. nart, snowboardu bądź wypraw na skuterach śnieżnych, wybierają kurorty oferujące tego typu atrakcje. Wśród europejskich kierunków, do których udają się Polacy na święta są ekskluzywne zagraniczne hotele we Włoszech, Francji, Austrii, czy Szwajcarii. Coraz większą popularnością cieszą się także nasi najbliżsi sąsiedzi, Czechy oraz Słowacja. Nie trzeba zatem wybierać się w daleką podróż, by znaleźć się w magicznym miejscu, które dostarczy nam wielu rozrywek zimą.

Polskie hotele również kuszą wieloma atrakcjami i nie odbiegają standardem od zagranicznych ośrodków wypoczynkowym. Prym wiedzie tutaj oczywiście zimowa stolica Polski, czyli Zakopane, aczkolwiek całe nasze pasmo górskie jest bardzo dobrze wyposażone pod względem turystycznym. Niewątpliwy urok Tatr może nieco przyćmić tłum turystów. Dlatego warto wziąć pod uwagę także inne miejsca na mapie Polski, np. Krynica Zdrój, Białka Tatrzańska, Wisła, Szczyrk, czy Karpacz i Ogrodzieniec, które trzeba koniecznie odwiedzić.

Jeśli mimo tych wszystkich argumentów wciąż zastanawiasz się, czy wybrać hotel na Boże Narodzenie przypomnij sobie początek pandemii, gdzie były one zamknięte. Warto uwzględnić taką alternatywę i zrobić sobie tym samym prezent na ten magiczny czas. Wesołych świąt!

Previous Ikano Banku dostępny w ofercie mFinanse
Next Handel elektroniczny i sprzedaż na amazon - jak zacząć?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

System wsparcia dla kogeneracji na nowych zasadach

Od dwóch tygodni działa ustawa, która wprowadziła nowy system wsparcia dla energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji. Wygaszony z końcem 2018 roku system oparty na świadectwach pochodzenia zastąpiła procedura aukcyjna i system premiowy. Jednak aby

Wiadomości 0 Comments

Gdzie naprawić iPhone’a?

Urządzenia marki Apple są cenione ze względu na wysoką jakość i wydajność. Ich użytkownicy korzystają z iPhonów lub MacBooków nawet przez 10 lat i więcej! W przypadku większości sprzętów elektronicznych

Wiadomości 0 Comments

Programiści najbardziej pożądanymi pracownikami na rynku. Ich zarobki idą w górę

Digitalizacja firm wymaga różnych prac programistycznych, dlatego zapotrzebowanie na informatyków rośnie. W Polsce lukę szacuje się na 50 tys. osób, ale globalnie nawet na 2 mln wakatów. Możliwość rozwoju i atrakcyjne

Wiadomości 2 komentarze

Mieszkanie dla singla – kupno kontra wynajem

Planując zmianę miejsca zamieszkania, prawdopodobnie musisz podjąć decyzję – wynajem czy kupno mieszkania? W związku z tym, że większość osób nie może sobie pozwolić na zakup mieszkania za gotówkę, dylemat

Wiadomości 0 Comments

ZUS zawiera coraz więcej układów ratalnych z zadłużonymi przedsiębiorcami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych pomaga przedsiębiorcom, którzy mają problem z terminowym opłacaniem składek. W II półroczu 2016 roku liczba płatników spłacających zadłużenie w ramach układu ratalnego wzrosła o 3 663, a w I połowie 2017 roku – o

Wiadomości 0 Comments

Etykiety na rolce – ile kosztuje druk etykiet?

Etykieta jest niezwykle ważnym elementem każdego sprzedawanego produktu. Jest bowiem nośnikiem najważniejszych informacji o danym produkcie. Warto także pamiętać o marketingowej roli etykiet. Dobrze zaprojektowana, może skutecznie przyciągać uwagę klientów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź