iPhone Apple 14 Pro – czy warto kupić najnowszy model?

iPhone Apple 14 Pro – czy warto kupić najnowszy model?

Coroczna premiera iPhone od Apple budzi wiele emocji. Fani marki nie mogą doczekać się nowości, które zaprezentuje amerykański producent. Dokładnie tak było w przypadku premiery najnowszego modelu – iPhone 14. Jak zwykle, flagowiec został zaprezentowany w kilku wersjach. Jedną z najchętniej wybieranych jest iPhone 14 Pro. Czym się różni od podstawowego modelu i czy warto na niego postawić? Podpowiadamy w tym artykule!

Nowy iPhone 14 – w jakich wersjach można go kupić?

Od lat Apple proponuje nowe odsłony iPhone w kilku wersjach. Tym razem producent nie zdecydował się na popularny model mini – mniejszy, lżejszy, tańszy. Zamiast tego, możemy wybierać spośród takich urządzeń, jak:

  • iPhone 14;
  • iPhone 14 Plus;
  • iPhone 14 Pro;
  • iPhone 14 Pro Max.

Telefony iPhone 14 i 14 Pro łączy wielkość – oba mają ekran o przekątnej 6,1 cala. Sprzęty oznaczone Plus oraz Pro Max są większe – tam przekątna ekranu wynosi 6,7 cala.

Trzeba jednak zaznaczyć, że różnica technologiczna przebiega w innym miejscu – iPhone 14 i 14 Plus to jedna grupa sprzętów, a Pro i Pro Max – druga. Oznaczone jako „Pro” telefony są droższe, ale też stworzone do zastosowań profesjonalnych. I to właśnie w ich przypadku możemy mówić o prawdziwej rewolucji w porównaniu z iPhone 13.

iPhone 14 – czym się różni wersja podstawowa i Pro?

Od wielu miesięcy przed premierą Apple zapowiadało, że pozbędzie się wcięcia na przedni aparat – tzw. notcha. To element, który wielu użytkowników określało jako zmniejszający komfort korzystania z telefonu – na przykład przy graniu w mobilne gry lub odtwarzaniu video. Amerykański producent zaproponował więc nowe rozwiązanie – ale tylko w iPhone 14 z serii Pro. Zamiast notcha mamy tutaj tzw. dynamic island – „dynamiczną wyspę”. Nowe rozwiązanie ma kształt pigułki i jego zadaniem jest zwiększanie możliwości niektórych aplikacji. Pozwala wyświetlać widżety i powiadomienia w wygodny dla użytkownika sposób.

Ale to nie koniec różnic – najważniejsza dotyczy procesora. W iPhone 14 znajdziemy ten sam czip A15 Bionic – znany z poprzedniej generacji telefonów Apple. W iPhone 14 Pro czeka nowość – czip A16 Bionic.

Z praktycznych rzeczy – warto również podkreślić, że w iPhone 14 Pro użytkownicy docenią niegasnący wyświetlacz – łatwo sprawdzić na przykład, która jest godzina.

W końcu – nie sposób nie wspomnieć o aparatach. W iPhone 14 Pro mamy dopracowany system aparatów: tylny: 48 + 12 + 12 + 12 Mpix, przedni: 12 Mpix. Dla porównania, w klasycznym iPhone 14 prezentuje się to następująco: tylny: 12 + 12 Mpix, przedni: 12 Mpix.

Oba rodzaje flagowca Apple różnią się również dostępnymi kolorami. Na przykład iPhone 14 Pro kupimy w kolorach:

  • gwiezdna czerń;
  • srebrny;
  • złoty;
  • głęboka purpura.

Wszystkie barwy są eleganckie i świetnie wpisują się w profesjonalny charakter tego sprzętu.

iPhone 14 Pro – czy warto?

Czy warto kupić iPhone 14 Pro? Jeśli szukamy mocnego telefonu, który posłuży nam przez kolejne lata – będzie to trafny zakup. Zwłaszcza, jeśli całkiem niedawno wymienialiśmy telefon. Zmiana wersji podstawowej iPhone 13 na klasyczny iPhone 14 może nie być uzasadniona – bo te telefony są do siebie bardzo podobne. Jednak wybór iPhone 14 Pro zamiast sprzętu bez tego dopisku, będzie już inwestycją w nowoczesnej klasy urządzenie do wielu zastosowań.

Telefony iPhone Apple w sklepie MediaMarkt cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ciągle popularne są także poprzednie generacje telefonów, które po premierze iPhone 14 można kupić w okazyjnych cenach.

Previous Dlaczego firmy inwestują w kursy językowe?
Next Czy warto przewalutować kredyt we frankach?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Eksport na rynki rozwijające się rośnie najszybciej

O ponad jedną czwartą zwiększył się eksport polskich produktów rolno-spożywczych na pozaeuropejskie rynki rozwijające się w pierwszym kwartale 2017 roku. To wzrost dwuipółkrotnie wyższy niż eksport tych wyrobów ogółem. Rynki azjatyckie

Wiadomości 2 komentarze

Rośnie rynek luksusowych mebli w Polsce. Przy zakupie najważniejsza jest wysoka jakość i staranne wykonanie

Polacy coraz chętniej otaczają się luksusowymi przedmiotami, a wysokiej jakości meble stają się symbolem wysokiego statusu materialnego. W ubiegłym roku wartość rynku luksusowych mebli sięgnęła 625 mln zł i ciągle rośnie

Wiadomości 0 Comments

Gdzie na konferencje w centrum wielkich miast?

Przedstawiamy obiekty w centrum wielkich miast, w których z powodzeniem można zorganizować konferencję. W tym artykule prezentujemy miejsca na konferencje z Katowic, Poznania, Wrocławia, Łodzi oraz Warszawy. Pełne prezentacje wszystkich

Wiadomości 0 Comments

Spotkania biznesowe zmieniają charakter

Polscy przedsiębiorcy przykładają coraz większą wagę do organizacji spotkań biznesowych. Na znaczeniu traci cena, a zyskuje jakość obsługi i lokalizacja. Właściciele firm coraz chętniej wybierają na ten cel kameralne sale w restauracjach

Wiadomości 0 Comments

Narzędzie Big Data w chmurze, które musisz znać

Gromadzenie, przechowywanie i analiza danych w firmach oraz organizacjach państwowych wkracza w etap, w którym niezbędne jest zastosowanie narzędzi Big Data. Ilości danych są tak ogromne, że tradycyjne narzędzia analityczne

Wiadomości 0 Comments

Przed rozpoczęciem inwestycji, deweloper powinien wykonać badanie pod kątem skażenia gruntu

Badanie przeprowadzone w ramach kampanii „Gruntownie badamy, zanim zamieszkamy” wskazuje, że wciąż niewiele osób wie, że deweloperzy powinni wykonywać badania gruntu pod kątem zanieczyszczeń chemicznych. Cześć zanieczyszczeń, np. metale ciężkie, może

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź