W jakim celu korzysta się z development center?

W jakim celu korzysta się z development center?

Często firmy rekrutujące specjalistów posiadają cały plik ćwiczeń, badań, przykładowych pytań oraz zadań, które sprawdzą najważniejsze umiejętności oraz szanse zajęcia wyznaczonego stanowiska. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszy się development center. Czym się charakteryzuje? Kiedy sprawdza się najlepiej?

Na początek trzeba powiedzieć, że strategia development center stosowana jest w trudnych przypadkach lub wymagających głębszej analizy. Innymi słowy nie w każdym przypadku sposób ten okaże się odpowiedni podczas spotkania rekrutacyjnego.

Tak naprawdę development center stosowany jest podczas przyznawania awansów, wyboru liderów grupy lub naboru na poważne i odpowiedzialne miejsce. Wówczas sporządza się specjalne zadania, które podkreślą pożądane cechy lub odkryją wadliwe skłonności skreślające kandydata.

Trzeba jednak pamiętać, że rezultaty nie dają stuprocentowej pewności, że pracownik z najwyższym wynikiem najlepiej spisze się na przygotowanym stanowisku. Zdarza się, że rzeczywistość weryfikuje możliwości i niejednokrotnie kompromituje zatrudnionego.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous W jaki sposób firma wybiera menadżera?
Next Jak przygotować delegację?

Może to Ci się spodoba

Personel 1Comments

Na czym polega wolontariat pracowniczy?

Zadaniem każdego wolontariatu jest wykonywanie czynności lub dostarczanie pomocy. Aczkolwiek tym różni się od klasycznego zatrudnienia, że nie przydziela się wypłaty. W ostatnim czasie dużą popularnością zaczyna cieszyć się wolontariat

Personel 0 Comments

Kiedy można usunąć z akt osobowych informację o ukaraniu pracownika?

Okoliczności, w których pracodawca zastosował wobec pracownika karę w postaci nagany z wpisem do akt nie jest dla zatrudnionego korzystna. Dlatego Kodeks pracy określa zasadę, zgodnie z którą po upływie

Personel 0 Comments

Czy pracodawca chce palącego pracownika?

Pracodawca, który szuka sumiennego pracownika zwraca uwagę na różne rzeczy. Oprócz CV i listu motywacyjnego liczą się także inne kwestie. Zwykle są to zainteresowania, metody spędzania wolnego czasu oraz uzależnienia.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post