Jak szybko zbudować halę magazynową? 4 rady eksperta

Jak szybko zbudować halę magazynową? 4 rady eksperta

Konieczność szybkiej realizacji inwestycji jest dziś kluczem do sukcesu. Tajemnicą nie jest przecież fakt, że w biznesie obowiązuje przekonanie „czas to pieniądz”. Mając je na uwadze, zapytaliśmy eksperta: jak sprawnie zbudować halę magazynową, nie powodując tym samym przestojów w funkcjonowaniu firmy? Zebrane wskazówki pozwalają już na etapie planowania inwestycji uniknąć typowych pułapek, które rozciągają budowę w czasie. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Jak korzystać z doświadczeń innych?

Przedsiębiorcy podkreślają, że ogromne oszczędności czasu i pieniędzy poczynili dzięki halom, które stawia się błyskawicznie, z gotowych elementów. Jak to działa? Wszystkie elementy hali magazynowej są tak zbudowane, że na plac budowy przyjeżdżają gotowe do montażu. Samo wzniesienie wiaty przebiega wówczas szybko i sprawnie, a obecność ciężkiego sprzętu ogranicza się do lekkiego dźwigu i ciężarówki. Zamiast licznej ekipy budowlanej mamy zaledwie dwóch montażystów, którzy błyskawicznie zbudują każdą halę. Nasza oferta obejmuje 10 standardowych, praktycznych modeli hal, które są dostosowywane do potrzeb każdego klienta. Konstrukcje mają wszechstronne zastosowanie i z powodzeniem są wykorzystywane jako hale chłodnicze, budynki gospodarcze, magazynowe, ujeżdżalnie, hale przemysłowe i rolnicze. Mogą być adaptowane na biura i salony sprzedaży. Kontrolujemy cały proces powstawania hali od projektu poprzez transport i montaż. Nie ma pośredników. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Od złożenia zamówienia do oddania gotowej hali potrzebujemy zaledwie kilku tygodni – mówi Sebastian Jaskuła z firmy Frisomat, która ma na swoim koncie już ponad 30 000 wzniesionych konstrukcji tego typu.

Rozwój też trzeba umieć zaplanować

System półfabrykatów sprawia, że hala zawsze gabarytowo nadąży za rozwojem i aktualnymi potrzebami firmy. Dlaczego? W razie potrzeby można ją w dowolnym momencie wydłużyć, bądź poszerzyć dobudowując kolejną sekcję albo zamontować dodatkowe wyposażenie, które poprawi jej funkcjonalność np.: zadaszenia, szerokiej bramy, suwnicy czy antresoli.

Długofalowe myślenie to nie tylko aspekt ewentualnej rozbudowy gospodarstwa czy przedsiębiorstwa. Podejście przyszłościowe zakłada również wybór komponentów odpowiedniej jakości, które gwarantują nie tylko bezproblemowe wzniesienie, ale i długie użytkowanie hali. Ma na to wpływ np. specjalny system galwanizacji, który eliminuje problem korozji, odpowiednia wentylacja i izolacja.

Wybierajmy nieskomplikowane rozwiązania

Konstrukcja dobrej jakości to znaczna oszczędność czasu i pieniędzy w przyszłości. Oczywiście nie można zapominać o prostych zabiegach, które trzeba wykonywać, by hala jak najdłużej nam służyła. Niezbędne jest tylko coroczne oczyszczanie rynien i rur spustowych wewnątrz i na zewnątrz, regularnie smarowanie zawiasów, zarówno w drzwiach jak i bramach, usuwanie śnieg zalegający na dachu w przypadku jego silnych opadów, podczas silnych wiatrów zamykanie okien, drzwi, bram, a także klap dymowych.

Teraz liczą się kompleksowe oferty

Wybór projektu i wzniesienie hali to jeszcze nie koniec całego przedsięwzięcia. Prace wykończeniowe potrafią zająć naprawdę sporo czasu. By niepotrzebnie nie przedłużać okresu budowy, najlepiej jest zlecać usługi kompleksowo. Popularnym rozwiązaniem jest rozszerzenie usługi o uzupełnienie hali wszystkimi elementami wykończeniowymi. Obejmuje to m.in.: drzwi, bramy, izolacje, antresole, ścianki działowe, świetliki.

Szybka budowa hali magazynowej jest możliwa. Przekonało się o tym już wielu producentów, przedsiębiorców czy rolników. Kluczowy jest wybór odpowiedniego rozwiązania – a zatem doskonałej jakości materiałów oraz wybór rozwiązań sprawdzonego i renomowanego producenta. To przecież gwarantuje bezproblemowy montaż i niezawodną eksploatację. Poza tym pamiętajmy o tym, że firmy doświadczone w tym zakresie swoje rozwiązania dopasują do naszych potrzeb – a to we współczesnym biznesie jest niezwykle istotne.


Ciekawym rozwiązaniem okazuje się również rozwiązanie jakim są hale namiotowe, które w przypadku zmiany miejsca prowadzenia działalności można po prostu złożyć i przenieść w nowe miejsce.

 

Previous Każdy pracownik jest PR-owcem, czyli największe grzechy komunikacji wewnętrznej
Next Jak ratować firmę przed utratą wiarygodności

Może to Ci się spodoba

Dobre wynagrodzenie i benefity najlepiej motywują menadżerów do pracy

Zdecydowana większość menadżerów uznaje benefity pozapłacowe za istotny czynnik wpływający na zadowolenie z pracy. Największą popularnością wśród nich cieszą się dodatkowa opieka medyczna, służbowy samochód oraz szkolenia. Coraz bardziej doceniają oni atrakcyjność

Handel elektroniczny i sprzedaż na amazon – jak zacząć?

Coraz więcej osób decyduje się na sprzedawanie w sieci. Tobie także chodzi po głowie tego typu myśl? Chcesz osiągać o wiele większe zyski niż ma to miejsce w tym momencie?

Przedsiębiorcom rodzinnym ufa ponad 50 proc. Polaków

Ponad 50 proc. Polaków deklaruje wysokie lub bardzo wysokie zaufanie do przedsiębiorców rodzinnych. To zaś przekłada się na chęć zakupu oferowanych przez nich produktów lub usług – wynika z raportu Fundacji Firmy

Podatki 0 Comments

Strata w działalności gospodarczej– zasady rozliczania

W każdej działalności gospodarczej może zdarzyć się strata. Dotyczy to nie tylko przedsiębiorstw, które słabiej sobie radzą w danym okresie, ale również tych, które zainwestowały sporo środków w rozwiązania, które

Samochód 1Comments

Samochód firmowy sposobem na zmniejszenie podatku

Jak wiadomo koszta obniżają podatek dochodowy, dlatego warto je generować by w konsekwencji płacić go jak najmniej. Jednym z najbardziej typowych kosztów w większości firm to wydatki na samochód. Koszty

Fotowoltaika dla rolnika

Atuty korzystania z własnej instalacji fotowoltaicznej każdego dnia poznaje coraz więcej osób. Spora grupa z nich to rolnicy, którzy mogą skorzystać z różnorodnych form wsparcia na realizację takiej inwestycji. Rozmawiamy

5 komentarzy

  1. merbntana
    16 marca, 11:21 Reply
    JARTOM jako taki wydaje się dawać największy potencjał jako współpracownik przy przejmowaniu nieruchomości magazynowych. Na pewno generalnie sytuacja sprzyja przejęciom w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach - warto wejść również w grunty. Zanim jednak docelowo zrobicie na tym temacie dobrą inwestycję, musi minąć sporo czasu.
  2. mamer
    13 maja, 11:22 Reply
    Sytuacja wygląda jak wygląda, wiele nieruchomości stoi wolnych, a są gotowe pod biznes. Każda stwarza warunki do inwestowania. I teraz pytanie - czy realnie może się cokolwiek wydarzyć? Jeśli tak, to co dokładnie? JARTOM zapowiadał podwyżki, ale czy te są możliwe? Bo wolnych hal mają przecież mnóstwo.
  3. gorpa
    01 czerwca, 11:29 Reply
    Każda nieruchomość daje warunki do inwestowania, ale żeby realnie robić na tym interesy, to trzeba dysponować potężnym budżetem. Teraz sami sobie odpowiedźcie na pytanie, czy taki wystarczający budżet posiadacie? Czas pokaże, ale rynek jest jaki jest, daje znakomite warunki i pozwala wejść w ciekawe tematy. Tylko w dalszym ciągu wymaga to środków.
  4. peskodo
    16 lipca, 13:52 Reply
    W bazie JARTOM macie ogrom wolnych hal do przejęcia na bardzo dobrych warunkach. Kwestia taka, jak wygląda sytuacja na rynku, jakie okazje was interesują. Ogólnie warunki do przejęć są sensowne. I to jest właściwy kierunek. W wielu przypadkach budowa jest po prostu pozbawiona sensu.
  5. wiktorr
    31 sierpnia, 21:30 Reply
    Hale stalową można postawić bardzo szybko, moja z pomocą wykonawcy generalnego Commercecon w niecałe 2 miesiące. Zajęli się tak naprawdę wszystkim, nawet zbieraniem pozwoleń. Bo to też wcale nie jest łatwa i prosta sprawa, szczególnie dla nowicjusza. No ale jak już się uda przedrzeć przez biurokrację to idzie z górki :) rach ciach i hala gotowa.

Zostaw odpowiedź