Jak szybko zbudować halę magazynową? 4 rady eksperta

Jak szybko zbudować halę magazynową? 4 rady eksperta

Konieczność szybkiej realizacji inwestycji jest dziś kluczem do sukcesu. Tajemnicą nie jest przecież fakt, że w biznesie obowiązuje przekonanie „czas to pieniądz”. Mając je na uwadze, zapytaliśmy eksperta: jak sprawnie zbudować halę magazynową, nie powodując tym samym przestojów w funkcjonowaniu firmy? Zebrane wskazówki pozwalają już na etapie planowania inwestycji uniknąć typowych pułapek, które rozciągają budowę w czasie. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Jak korzystać z doświadczeń innych?

Przedsiębiorcy podkreślają, że ogromne oszczędności czasu i pieniędzy poczynili dzięki halom, które stawia się błyskawicznie, z gotowych elementów. Jak to działa? Wszystkie elementy hali magazynowej są tak zbudowane, że na plac budowy przyjeżdżają gotowe do montażu. Samo wzniesienie wiaty przebiega wówczas szybko i sprawnie, a obecność ciężkiego sprzętu ogranicza się do lekkiego dźwigu i ciężarówki. Zamiast licznej ekipy budowlanej mamy zaledwie dwóch montażystów, którzy błyskawicznie zbudują każdą halę. Nasza oferta obejmuje 10 standardowych, praktycznych modeli hal, które są dostosowywane do potrzeb każdego klienta. Konstrukcje mają wszechstronne zastosowanie i z powodzeniem są wykorzystywane jako hale chłodnicze, budynki gospodarcze, magazynowe, ujeżdżalnie, hale przemysłowe i rolnicze. Mogą być adaptowane na biura i salony sprzedaży. Kontrolujemy cały proces powstawania hali od projektu poprzez transport i montaż. Nie ma pośredników. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Od złożenia zamówienia do oddania gotowej hali potrzebujemy zaledwie kilku tygodni – mówi Sebastian Jaskuła z firmy Frisomat, która ma na swoim koncie już ponad 30 000 wzniesionych konstrukcji tego typu.

Rozwój też trzeba umieć zaplanować

System półfabrykatów sprawia, że hala zawsze gabarytowo nadąży za rozwojem i aktualnymi potrzebami firmy. Dlaczego? W razie potrzeby można ją w dowolnym momencie wydłużyć, bądź poszerzyć dobudowując kolejną sekcję albo zamontować dodatkowe wyposażenie, które poprawi jej funkcjonalność np.: zadaszenia, szerokiej bramy, suwnicy czy antresoli.

Długofalowe myślenie to nie tylko aspekt ewentualnej rozbudowy gospodarstwa czy przedsiębiorstwa. Podejście przyszłościowe zakłada również wybór komponentów odpowiedniej jakości, które gwarantują nie tylko bezproblemowe wzniesienie, ale i długie użytkowanie hali. Ma na to wpływ np. specjalny system galwanizacji, który eliminuje problem korozji, odpowiednia wentylacja i izolacja.

Wybierajmy nieskomplikowane rozwiązania

Konstrukcja dobrej jakości to znaczna oszczędność czasu i pieniędzy w przyszłości. Oczywiście nie można zapominać o prostych zabiegach, które trzeba wykonywać, by hala jak najdłużej nam służyła. Niezbędne jest tylko coroczne oczyszczanie rynien i rur spustowych wewnątrz i na zewnątrz, regularnie smarowanie zawiasów, zarówno w drzwiach jak i bramach, usuwanie śnieg zalegający na dachu w przypadku jego silnych opadów, podczas silnych wiatrów zamykanie okien, drzwi, bram, a także klap dymowych.

Teraz liczą się kompleksowe oferty

Wybór projektu i wzniesienie hali to jeszcze nie koniec całego przedsięwzięcia. Prace wykończeniowe potrafią zająć naprawdę sporo czasu. By niepotrzebnie nie przedłużać okresu budowy, najlepiej jest zlecać usługi kompleksowo. Popularnym rozwiązaniem jest rozszerzenie usługi o uzupełnienie hali wszystkimi elementami wykończeniowymi. Obejmuje to m.in.: drzwi, bramy, izolacje, antresole, ścianki działowe, świetliki.

Szybka budowa hali magazynowej jest możliwa. Przekonało się o tym już wielu producentów, przedsiębiorców czy rolników. Kluczowy jest wybór odpowiedniego rozwiązania – a zatem doskonałej jakości materiałów oraz wybór rozwiązań sprawdzonego i renomowanego producenta. To przecież gwarantuje bezproblemowy montaż i niezawodną eksploatację. Poza tym pamiętajmy o tym, że firmy doświadczone w tym zakresie swoje rozwiązania dopasują do naszych potrzeb – a to we współczesnym biznesie jest niezwykle istotne.


Ciekawym rozwiązaniem okazuje się również rozwiązanie jakim są hale namiotowe, które w przypadku zmiany miejsca prowadzenia działalności można po prostu złożyć i przenieść w nowe miejsce.

 

Previous Każdy pracownik jest PR-owcem, czyli największe grzechy komunikacji wewnętrznej
Next Jak ratować firmę przed utratą wiarygodności

Może to Ci się spodoba

Chmura może zastąpić tradycyjne biuro. Stawiają na nią przede wszystkim małe firmy

Coraz więcej firm w Polsce i na świecie korzysta z chmury. Przy niewielkim nakładzie finansowym rozwiązania chmurowe stwarzają szansę poprawy organizacji, zwiększenia efektywności i obniżenia wydatków przeznaczanych nie tylko na IT. Dziś małe firmy traktują

Wartość polskiego rynku dronów może wzrosnąć w ciągu najbliższych lat do 10 mld zł

Drony mają coraz więcej zastosowań w różnych sektorach gospodarki. Szczególnie w Polsce, która jako pierwsza wprowadziła w 2013 roku przepisy dotyczące ich komercyjnego wykorzystywania. Dzięki temu na arenie europejskiej mamy opinię jednego z liderów

e-Firma i Startup 1Comments

E-handel napędza rynek powierzchni magazynowej

Według PMR rynek handlu internetowego w tym roku może być wart ok. 32 mld zł. Każdy miliard złotych wydany w sieci generuje popyt na powierzchnię magazynową rzędu 18,5 tys. mkw. Do 2020

Firmy w coraz trudniejszej sytuacji

Słabsza od oczekiwanej dynamika gospodarki, rosnące wyzwania rynkowe i zbyt wysokie zobowiązania powodują, że coraz większej liczbie firm trudno utrzymać stabilny rozwój. Dla sporej grupy przedsiębiorstw nadchodzi więc czas dostosowywania się

Polacy coraz częściej korzystają z usług assistance

Z usług assistance skorzystało w ubiegłym roku ok. 2,5 mln Polaków – wynika z najnowszej edycji badania Mondial Assistance, zrealizowanego przez Ipsos. Świadomość dotycząca przydatności i zakresu takich usług jest coraz większa, a Polacy

Jaki pomysł na małopolską gospodarkę ma Metropolia Krakowska?

Czym jest “Metropolia Krakowska 2030”? “Metropolia Krakowska 2030” to nazwa strategii ponadlokalnej przyjętej w grudniu 2021 roku, przez Stowarzyszenie Metropolia Krakowska.  To dokument wyznaczający cele współpracy między Krakowem a sąsiadującymi

5 komentarzy

 1. merbntana
  16 marca, 11:21 Reply
  JARTOM jako taki wydaje się dawać największy potencjał jako współpracownik przy przejmowaniu nieruchomości magazynowych. Na pewno generalnie sytuacja sprzyja przejęciom w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach - warto wejść również w grunty. Zanim jednak docelowo zrobicie na tym temacie dobrą inwestycję, musi minąć sporo czasu.
 2. mamer
  13 maja, 11:22 Reply
  Sytuacja wygląda jak wygląda, wiele nieruchomości stoi wolnych, a są gotowe pod biznes. Każda stwarza warunki do inwestowania. I teraz pytanie - czy realnie może się cokolwiek wydarzyć? Jeśli tak, to co dokładnie? JARTOM zapowiadał podwyżki, ale czy te są możliwe? Bo wolnych hal mają przecież mnóstwo.
 3. gorpa
  01 czerwca, 11:29 Reply
  Każda nieruchomość daje warunki do inwestowania, ale żeby realnie robić na tym interesy, to trzeba dysponować potężnym budżetem. Teraz sami sobie odpowiedźcie na pytanie, czy taki wystarczający budżet posiadacie? Czas pokaże, ale rynek jest jaki jest, daje znakomite warunki i pozwala wejść w ciekawe tematy. Tylko w dalszym ciągu wymaga to środków.
 4. peskodo
  16 lipca, 13:52 Reply
  W bazie JARTOM macie ogrom wolnych hal do przejęcia na bardzo dobrych warunkach. Kwestia taka, jak wygląda sytuacja na rynku, jakie okazje was interesują. Ogólnie warunki do przejęć są sensowne. I to jest właściwy kierunek. W wielu przypadkach budowa jest po prostu pozbawiona sensu.
 5. wiktorr
  31 sierpnia, 21:30 Reply
  Hale stalową można postawić bardzo szybko, moja z pomocą wykonawcy generalnego Commercecon w niecałe 2 miesiące. Zajęli się tak naprawdę wszystkim, nawet zbieraniem pozwoleń. Bo to też wcale nie jest łatwa i prosta sprawa, szczególnie dla nowicjusza. No ale jak już się uda przedrzeć przez biurokrację to idzie z górki :) rach ciach i hala gotowa.

Zostaw odpowiedź