Jak zarabiać na pustej przestrzeni magazynowej?

Jak zarabiać na pustej przestrzeni magazynowej?

Magazyn jest dla właściciela zakładu produkcyjnego bądź hurtowni podstawowym miejscem składowania ładunków. Zdarza się, iż nakład produkcji towarów w określonym czasie jest mniejszy, co w konsekwencji prowadzi do pojawienia się pustostanów. Choć hala pełni wtedy teoretycznie tę samą funkcję, to nie jest w stanie całkowicie zrealizować swojego potencjału biznesowego. W takiej sytuacji przedsiębiorcom zaleca się pewne rozwiązanie, dzięki któremu uda się wykorzystać całą przestrzeń magazynową, a przy tym regularnie zarabiać pieniądze przydatne w rozwoju działalności. Mowa tu o wynajmie powierzchni składowania, którą w łatwy sposób i bez wysiłku można zrealizować za pośrednictwem platformy 4SHELF.

Kto decyduje się na wynajem powierzchni składowania towarów?

Dysponując wolną przestrzenią magazynową, która każdego miesiąca marnuje swój pożądany na rynku potencjał, warto zdać sobie sprawę z obecności przedsiębiorców poszukujących właśnie miejsca do składowania towarów. Niejednokrotnie zdarza się, iż właściciele firm produkcyjnych starają się rozszerzyć swoją działalność o nowe regiony. Budowa własnego obiektu na tym etapie jest dla nich mało opłacalna, z uwagi na niepewność dotyczącą przyjęcia się produktu u odbiorców.

Wynajem takim osobom określonej ilości miejsca jest bardzo komfortowy dla wszystkich stron porozumienia. Najemca może rozpocząć dystrybucję towaru na nowym obszarze, natomiast wynajmujący nie musi martwić się o koszty utrzymania tej przestrzeni, zyskując tym samym dodatkowe źródło dochodu. Do tego wszystkiego może w znaczący sposób przyczynić się platforma 4SHELF, z pomocą której obie strony oszczędzą masę czasu i wysiłku, jaki poświęciliby na indywidualne szukanie firm dysponujących wolną powierzchnią składowania.

Na jakiej zasadzie działają platformy pośredniczące przy wynajmie magazynów?

Platformy pomocne przy wynajmie powierzchni składowania towarów bazują na bardzo popularnym już modelu shareingowym. Dla przykładu możemy zwrócić uwagę na serwisy zajmujące się rezerwacją zakwaterowania przez internet. Osoby lubiące podróżować doskonale zdają sobie sprawę z zasady działania tego typu portali. To swego rodzaju miejsca, w których spotykają się dwie grupy osób – właściciele hoteli/pokojów oraz turyści.

Nie inaczej działa to przy usłudze, jaką jest wynajem magazynu. Serwis 4SHELF umożliwia przedsiębiorcom wstawienie ogłoszenia dotyczącego wynajmu określonej powierzchni składowania, przy jednoczesnym wymogu jej szczegółowego opisu. W ten sposób właściciel firmy produkcyjnej szukający magazynu w dobrej lokalizacji, będzie miał mocno ułatwione zadanie. To ograniczenie wszystkich formalności oraz ważnego dla każdej osoby zarządzającej biznesem czasu.

Poruszanie się po stronie jest w pełni intuicyjne i pozwala dokładnie sprecyzować m.in powierzchnię i klasę szukanego magazynu. To z pewnością spora wygoda dla wszystkich przedsiębiorców, którzy do tej pory w ramach poszerzenia swojej działalności o nowe regiony musieli szukać magazynów na własną rękę.

4SHELF jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałania 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Previous Tares - Stalowe Centrum Serwisowe
Next Odszkodowania związane z pracą

Może to Ci się spodoba

Firma 1Comments

Kary za niewprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych

Od 1 lipca 2019 roku przedsiębiorcy zatrudniający powyżej 250 pracowników będą zobowiązani wprowadzić Pracownicze Plany Kapitałowe. Z czym się to wiąże i jakie kary grożą za niewywiązanie się z tego

Konto firmowe – obowiązek przedsiębiorcy?

Rozpoczynając działalność gospodarczą, przedsiębiorca musi wskazać, w urzędzie gminy, dane konta bankowego, z którego będzie korzystał w celach prowadzenia firmy. Przyjęło się, że musi być to specjalnie dedykowane do tego

Papier firmowy – co powinien zawierać?

Dla wielu osób papier firmowy to zwykła kartka, na której przekazuje się informacje wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy. To jednak błędne założenie. Papier firmowy jest jednym z wielu elementów

Sukcesja firm na nowych zasadach. Trwają konsultacje propozycji przepisów Ministerstwa Rozwoju

Jednoosobowa działalność gospodarcza dziś zwykle umiera wraz ze śmiercią właściciela. Resort rozwoju chce to zmienić i proponuje nowe zasady sukcesji. W niezakłóconym działaniu firmy ma pomóc prokurent spadkowy, który zyska m.in.

Wiadomości 1Comments

Czy biuro tłumaczeń pomoże rozwinąć firmę za granicą?

Wielu młodych i początkujących przedsiębiorców pragnie świadczyć usługi międzynarodowe i docierać ze swoją ofertą do najdalszych zakątków świata. Często poważnym ograniczeniem nie są zbyt niskie fundusze, ale brak doświadczenia i

Samochód 4 komentarze

Firmy coraz częściej wynajmują samochody zamiast je kupować

Przedsiębiorcy coraz częściej wolą wynajmować samochody służbowe, niż je kupować. Co piąte auto, które w II kwartale trafiło do firm, było użytkowane w ramach wynajmu długoterminowego. Po polskich drogach jeździ ponad 135

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź