Lokal biurowy w kontenerze: czy to dobry pomysł?

Lokal biurowy w kontenerze: czy to dobry pomysł?

Kontener biurowy sprawdzi się wszędzie, gdzie istnieje konieczność zorganizowania miejsca pracy na szybko i w „polowych” warunkach. Mobilne biuro można posadowić niemal wszędzie, w krótkim czasie i bez konieczności załatwiania szeregu formalności. Bezpieczeństwo, estetyka i uniwersalność to najważniejsze zalety takich konstrukcji. Co jeszcze przemawia na ich korzyść?

Czym są kontenery biurowe?

Kontenery biurowe zmieniły sposób myślenia o przestrzeni do pracy. Dziś są nazywane również biurami przenośnymi lub pop-up. Największą zaletą takich kontenerów jest mobilność – obiekt tego typu może zostać ustawiony w dowolny miejscu.

Co więcej, kontenery można ze sobą zestawiać i łączyć, tworząc przestrzeń do pracy o rozmiarach, które są aktualnie potrzebne. Najczęściej te obiekty są wykorzystywane na placach budowy, jednak mogą pełnić rozmaite funkcje – staną się pomieszczeniem biurowym, ale również salą konferencyjną, a nawet tymczasowym lokum dla pracowników. Kontener biurowy może zapewniać te same udogodnienia co zwykłe biuro. Przy okazji stwarza bardzo elastyczne środowisko pracy. W każdej chwili można zmienić jego przeznaczenie czy położenie.

Kontenery charakteryzuje wysoka estetyka wykonania, dlatego można w nich bez obaw przyjmować klientów i interesantów. Co więcej, tworzą bezpieczne środowisko pracy. Przykładowo firma mToilet oferuje w standardowym wyposażeniu kontenera:

  • ogrzewanie,
  • wentylację,
  • oświetlenie.

Dodatkowo klient może zamówić klimatyzację, a także meble – krzesła, stoły, biurka, wieszaki, szafki na dokumenty itp.

Kiedy warto zdecydować się na kontener biurowy?

Przenośne biuro sprawdzi się zawsze, gdy na szybko trzeba stworzyć przestrzeń biurową gotową do pracy. Na rozwiązanie to często decydują się też przedsiębiorcy dopiero rozpoczynający działalność, którzy nie dysponują wystarczającym budżetem do uruchomienia tradycyjnego biura.

Coraz bardziej popularny staje się także trend całorocznego korzystania z kontenerów biurowych. Są one równie wygodne jak tradycyjne biura, a do tego tańsze w utrzymaniu. Warto zauważyć, że obecnie produkowane kontenery wyposaża się coraz nowocześniej. Dlatego komfort ich użytkowania cały czas wzrasta.

Wykorzystanie kontenera biurowego pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze. Mobilne biuro można szybko i łatwo posadowić. Jest to więc rozwiązanie idealne dla przedsiębiorcy, który chce w krótkim czasie i bez ponoszenia dużych kosztów przygotować przestrzeń do pracy. Kontener jest obiektem o dużej samowystarczalności.

Co ważne, wybór tego rodzaju biura pozwala firmom zadbać przy okazji o zrównoważony rozwój – pomaga znacznie zmniejszyć ich ślad węglowy. Jest on znacznie większy, gdy firmy korzystają z dużych i drogich przestrzeni biurowych.

Jak wybrać kontener biurowy?

Dla przedsiębiorcy, który planuje wykorzystać kontener biurowy, ważna jest informacja, jakimi kryteriami powinien się kierować. Jak znaleźć odpowiednie mobilne biuro? Przede wszystkim należy oszacować, jaka powierzchnia będzie wystarczająca. Weź pod uwagę zapotrzebowanie na powierzchnię użytkową. Co jeszcze? Odpowiedz sobie na kilka dodatkowych pytań.

  • Jakie dodatkowe funkcje ma pełnić przestrzeń?
  • Jakie wyposażenie powinien mieć kontener?
  • Jak wykonany jest kontener, czy jest solidny, mocny i odporny na działanie czynników atmosferycznych?
  • Czy ma np. opcję piętrowania, rozbudowy o kolejne moduły?
  • Jaka jest jakość wykończenia, estetyka?

Trzeba pamiętać, że organizując środowisko pracy, należy postępować zgodnie z przepisami BHP. Ma powstać miejsce bezpieczne, wygodne dla pracowników. Należy zwrócić uwagę na oświetlenie, odpowiednią temperaturę i cyrkulację powietrza.

Nowoczesne kontenery biurowe odpowiadają wszystkim opisanym powyżej potrzebom klientów. Są doskonałym rozwiązaniem w wielu sytuacjach, zwłaszcza gdy szuka się oszczędności, bardziej ekologicznych rozwiązań lub szybkiego działania. Dzięki temu można skupić się na najważniejszych celach biznesowych, a nie na organizowaniu przestrzeni biurowej. Szybki montaż i demontaż, możliwość rozbudowy, zmiany konfiguracji wnętrza, niskie koszty i krótki czas realizacji to zalety kontenerów, których nie sposób przecenić. Warto więc rozważyć takie rozwiązanie.

Previous Jak negocjować ceny nieruchomości?
Next Doskonałość estetyczna i trwałość kostki brukowej

Może to Ci się spodoba

Nazwa może przesądzić o sukcesie firmy

Zła nazwa firmy jest jak zły fundament dla domu – przez to wszystko może się zawalić – przekonuje Tomasz Banasik z Nazywamy.com. Jak podkreśla, można zmienić wszystko, logo, identyfikację wizualną, ale nie nazwę. Na tym

Biuro rachunkowe 0 Comments

Internetowa księgowość dla biznesu

Księgowość internetowa to dość nowoczesne i praktyczne, chociażby pod względem rozwoju technologicznego, rozwiązanie dla biznesu. Pojawienie się oferty jak również rosnącego zainteresowania tego typu usługami w sieci  podyktowane jest przede

Tylko 16 proc. małych firm oferuje swoim pracownikom prywatną opiekę medyczną

Nawet 60 proc. małych i średnich przedsiębiorstw ma problemy z rekrutacją. Przy dużej konkurencji na rynku czynnikami, które mogą przyciągnąć najlepszych kandydatów, są pozapłacowe benefity, przede wszystkim prywatna opieka medyczne. Obecnie zaledwie

Drony coraz częściej wykorzystywane w celach biznesowych

576 mld zł – to według umiarkowanego scenariusza potencjalne korzyści, jakie do 2026 roku może przynieść polskiej gospodarce wykorzystanie dronów – wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Przy dodatkowych instrumentach prawnych

Problemy z nieterminowymi płatnościami codziennością dla firm

Ponad 70 proc. małych i średnich przedsiębiorstw ma problem z nieterminowymi płatnościami. Blisko połowa przyznaje, że opóźnione lub niezapłacone zobowiązania wpływają na ich działalność. Choć skraca się czas oczekiwania na zapłatę, to

Inwestycje w nieruchomości coraz popularniejsze

Z racji na niskie oprocentowanie lokat bankowych Polacy coraz częściej inwestują w rynek nieruchomości. W Warszawie stopa zwrotu wynosi ok. 3–4 proc., a na rynkach regionalnych może być prawie dwukrotnie wyższa

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź