Jakie ulgi przysługują bezrobotnym kobietom spodziewającym się potomka?

Jakie ulgi przysługują bezrobotnym kobietom spodziewającym się potomka?

Zwolnienie to przykry moment, tym bardziej jeśli podwładna spodziewa się w danym czasie dziecka. W takim momencie warto pojawić się w lokalnym Urzędzie Pracy, ponieważ oprócz podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego ciężarna otrzyma pakiet innych możliwości.

Niestety polski rynek pracy jest niełatwy, szczególnie dla Polek w ciąży. Pojawienie się dziecka to odpowiedzialność i nadto troska o zaoferowanie mu jak najwyższych warunków bytowych. Przyszła mama po otrzymaniu statusu bezrobotnej i przełożeniu odpowiednich zaświadczeń lekarskich określających jej kondycję fizyczną, otrzyma pomoc pieniężną, jeśli w ciągu ostatnich 18 miesięcy pracowała minimum rok. Ponadto urodzenie dziecka w terminie odbierania tego typu pomocy jest podstawą do przedłużenia świadczenia na okres trwania okresu macierzyńskiego.

Podstawową ulgą dla kobiet w ciąży jest nie stosowanie pod limit czasu zwolnienia lekarskiego. W standardowych przypadkach, jeśli podmiot bez pracy przez 3 miesiące nie jest zdolny do aktywności zawodowej, traci ulgi z tytułu zgłoszenia się w Urzędzie Pracy.

Ponadto scharakteryzowanym matką należy się prawo do staży, szkoleń i innych dodatków tego typu w pierwszej kolejności. Ma to zapewnić aktywną postawę zarobkową takiej pracownicy w czasie opieki nad niemowlęciem.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czym skutkuje niespłacenie rat leasingowych?
Next Jak rozliczyć się z transakcji z przedsiębiorstwem, które nie płaci podatku VAT?

Może to Ci się spodoba

Kodeks pracy 2 komentarze

Jakie korzyści wynikają z wprowadzania elastycznego czasu pracy ?

Już ponad rok po wprowadzeniu regulacji dotyczących elastycznego czasu pracy nowe przepisy funkcjonują bez zarzutu. Niewielka liczba zgłoszeń nieprawidłowości w zakresie stosowania tego sposobu organizacji pracy, które wpłynęły do Okręgowych

Zarządzanie 3 komentarze

Zwolnienia grupowe dla każdego?

Jedną z podstawowych, a zarazem najbardziej pożądanych przez osoby szukające zatrudnienia na rynku pracy, form zatrudnienia, jest umowa o pracę. Polski ustawodawca nie tylko podkreśla znaczenie stosunku pracy dla gospodarki,

Kodeks pracy 0 Comments

Obowiązki zawodowe a karmienie piersią

Kobieta aktywna zawodowa w ciąży chciałaby wrócić do pracy zaraz po porodzie. Jednak dla dobra dziecka najkorzystniejsze jest karmienie piersią. Jak pogodzić pracę w dużej firmie oraz karmienie dziecka o

Kodeks pracy 0 Comments

Godność zatrudnionego jest bardzo ważna

Podstawowym obowiązkiem każdego pracodawcy jest poszanowanie godności swoich podwładnych. Sprawa ta została opisana w Kodeksie Pracy, a dodatkowo stanowi fundament życia społecznego. Dlaczego godność jest tak istotna w kontaktach zawodowych?

Kodeks pracy 0 Comments

Jakie elementy świadczą o dyskryminacji przy poszukiwaniu pracy?

Przepisy prawa pracy zakazują jakichkolwiek działań świadczących o dyskryminacji. To zjawisko może mieć miejsce już na początku starania się o pracę. Pracodawca, który dopuści do pogwałcenia zasady zostanie pociągnięty do

Kodeks pracy 0 Comments

Czym jest zasada uprzywilejowania w prawie pracy?

Kodeks pracy jest aktem regulującym prawa i obowiązki pracownika, zatem standardy w nim zawarte są normami bezwzględnie obowiązującymi. Oznacza to, że nie dopuszczają one żadnych odstępstw na niekorzyść osoby uprzywilejowanej.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź