Na czym polega spotkanie coachingowe?

Na czym polega spotkanie coachingowe?

Obecnie wiele nowoczesnych korporacji korzysta z technik coachingowych, aby mobilizować pracowników do właściwej pracy z klientami. Na czym polega na dość młoda i niedawno wprowadzona metoda działania?

Coaching czyli prostymi słowami mówiąc trenowanie lub doskonalenie. Jest to jeden ze sposobów mobilizowania podwładnych oraz szkolenia i poprawiania umiejętności. Metoda ta zakłada pomoc i przyjacielskie podejście do zatrudnionego oraz wspieranie i pomoc w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Celem coacha (czyli trenera) jest pokazywanie nowych rozwiązań i dróg do sukcesu oraz próba powiększania doświadczenia i doskonalenia jakości pracy. Oprócz tego spotkania mają charakter rozwojowy, pozwalają rozwinąć ukryte umiejętności oraz ich pielęgnowanie.

Można zatem powiedzieć, że coaching ma na celu dobro pracownika, jego samopoczucie, poziom samorealizacji, motywację. Oddziałuje na wszystkie sfery życia zawodowego. Trener natomiast traktowany powinien być jako przyjaciel, dobry pomocnik służbowy kształtujący charakter, poskramiający złe cechy i uwypuklający dobre.

Przede wszystkim należy pamiętać, że w dużej mierze to na trenerze ciąży odpowiedzialność za wyniki całej grupy, nad którą trzyma pieczę.

 

Justyna Błahut
www.biznesgazeta.pl

Previous Czym jest sąd arbitrażowy?
Next Jakie zadania wykonuje sekretarka?

Może to Ci się spodoba

Szkolenia 0 Comments

Czy szkolenie podwładnych się opłaca?

Nikt nie zaprzeczy, że szkolenia i kursy doszkalające mają ogromny wpływ na poprawę jakości i efektywności pracy. Inwestowanie w edukację może przynieść nieoczekiwane rezultaty u niespodziewane zyski. Kiedy szkolenie jest

Zarządzanie 0 Comments

Organizujesz konferencje i szkolenia? Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o event marketingu

We współczesnym biznesie ogromną rolę odgrywa dbałość o budowanie silnych i trwałych relacji. Narzędziem, które daje do tego doskonałą okazję, jest event marketing. Jak organizować konferencje i szkolenia, wykorzystując cały

Zarządzanie 0 Comments

Jaką specjalność wybrać na zarządzaniu?

Chcesz studiować zarządzanie? Pamiętaj, zanim zdecydujesz się na konkretną uczelnię, dokładnie przejrzyj oferowane przez nią specjalności. To w końcu w dużej mierze, dzięki ich wyborowi, ukierunkowujesz swoje przyszłe życie zawodowe.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post